Aktuality

Východočech Havran polní a jeho kamarádi, seznamte se
11.12.2017
Pardubice - Ti, kdo jsou vnímaví při cestách nejen přírodou, ale i městem, si mohou všimnout mnoha opeřených spoluobyvatel našeho kraje i v zimních měsících. Pro ně vyhlásil Zelený dům Chrudim s podporou Pardubického kraje soutěž nazvanou Východočech Havran polní a jeho kamarádi, seznamte se.
Výherci soutěže Děti malují dětem si převzali ceny při hokejovém utkání
11.12.2017
Pardubice - Výtvarná soutěž Děti malují dětem zná své vítěze. Výherci, kteří se umístili na prvních třech místech, si převzali své ceny při hokejovém utkání v pátek 8. prosince na stadionu HC Dynamo Pardubice. Hlavními výhrami, které do soutěže věnovali sponzoři, byly tablet, mobilní telefon a hodinky. Patnáct nejlepších obrázků bude použito do nově vznikajícího průvodce nemocí a nemocnicí pro dětské pacienty. Brožura jim má pomoci vhodnou formou lépe pochopit léčbu a prostředí nemocnice. Děti tak pomohou svým nemocným kamarádům zbavit se strachu z neznámého či nepochopeného.
Jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje
8.12.2017
Polička - V areálu Poličských strojíren se v pátek sešli na svém posledním letošním jednání členové Bezpečnostní rady Pardubického kraje. Pod vedením hejtmana a předsedy krajské bezpečnostní rady Martina Netolického byla kromě standardních projednávána také témata zimní údržby, kontroly Wonkova mostu v Pardubicích, ale také opatření, která byla v areálu strojíren přijata po únorovém výbuchu.
Jak využít komunální odpad beze zbytku předvedli v prachovické cementárně
8.12.2017
Pardubice/Prachovice – V Prachovicích se tento týden sešel výbor pro životní prostředí, zemědělství a venkov. Výjezdní zasedání se tentokrát uskutečnilo v prostorách společnosti EcoWasteEnergy, dceřiné firmy prachovické cementárny CEMEX.
Historické vlaky se vrátí na Králicko i v příštím roce
8.12.2017

Pardubice - Koncem září skončil třetí ročník pravidelných sobotních jízd historických vlaků z České Třebové do Hanušovic. Pardubický kraj však již nyní s Českými drahami připravuje další ročník oblíbené turistické atrakce, která přilákala okolo 3500 cestujících. Mírné komplikace způsobuje technický stav jedné z parních lokomotiv, ale také snižující se počty strojvůdců, kteří tyto historické vlaky umí ovládat.

Záměr odkupu mlýnů pro galerii se líbí, podmínky musí být férové
8.12.2017
Pardubice – Členové výboru pro kulturu a památkovou péči Zastupitelstva Pardubického kraje se na svém výjezdním zasedání v Souboru lidových staveb Vysočina projednávali návrhy zpráv do zastupitelstva. Zabývali se podporou tradiční lidové kultury a rozpočtem v oblasti kultury a památek na rok 2018. První náměstek hejtmana Roman Línek je seznámil s obrysy budoucího využití pardubického zámku, tak jak jej navrhli tři špičkoví architekti, a také se záměrem odkoupit pro potřeby Východočeské galerie hlavní budovu Gočárových mlýnů.
Výstava plánů k budoucímu využití Zámku Pardubice je k vidění v reálce
8.12.2017

Perštejnská rezidence, tak se jmenuje výstava plánů z Generelu dlouhodobé prezentace Zámku Pardubice. Až do konce roku bude k vidění v bývalé reálce na Komenského náměstí 120, a to každý všední den od 8 do 18 hodin.

Kraj chystá výběr provozovatele vlakové dopravy na dalších deset let
8.12.2017
Pardubice – Kdo bude zajišťovat železniční dopravu v regionu po roce 2018, nyní řeší vedení Pardubického kraje. Aby služby byly v požadovaném rozsahu a kvalitě, chce mít kraj co nejlepší informace o možnostech jednotlivých dopravců působících v České republice. V současné době proto oslovuje dopravce, a to z důvodu ekonomického průzkumu ceny, za kterou bude možné v budoucnu objednávat regionální železniční dopravu.
Nejen most ve Valech by měl přinést příští rok
7.12.2017
Pardubice - Jak probíhala stavební sezóna v Pardubickém kraji v letošním roce? Co se plánuje na rok příští? To byla témata pracovního setkání zástupců institucí a firem působících v oblasti dopravy se zástupci Pardubického kraje, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a Krajské hospodářské komory Pardubického kraje. Ti se na podobných setkáních pravidelně informují o aktuální situaci v dopravě.
TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky bilancovaly rok na pardubickém zámku a vyhlásily vítěze žákovských soutěží
7.12.2017
Pardubice – Rytířské sály pardubického zámku se ve středu 6. prosince symbolicky převlékly do slavnostního hávu. Představitelé Pardubického kraje v nich oceňovali organizátory a účastníky dlouhodobých projektů na podporu řemesel, přírodovědných oborů, tradic i lidové kultury. Ocenění se dočkali nejen pořadatelé TECHNOhrátek, ZDRAVOhrátek, Velikonoc a Dožínek na zámku, ale také žáci a zástupci zapojených středních odborných i základních škol či krajských kulturních zařízení.
Pardubická chemička se díky miliardovým investicím mění v moderní firmu
7.12.2017
Pardubice – Továrna, která před rokem 1989 patřila k největším zaměstnavatelům, ale také k největším znečišťovatelům životního prostředí v Pardubickém kraji, se mění před očima. Přesvědčil se o tom také Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje, kterého s největšími investicemi posledních pěti let seznámil přímo v podniku generální ředitel Synthesie Josef Liška.
Jednání Rady AKČR (ilustrační foto)
6.12.2017

Praha - Zástupci Asociace krajů ČR a Svazu měst a obcí ČR jednali v úterý večer v Praze. Na pořadu jednání hejtmanů a starostů obcí a měst byla mimo jiné témata spojená s problematikou financování oprav silnic nižších tříd, systému národních dotací a příspěvků, novely zákona o střetu zájmů, požadavků na státní rozpočet pro rok 2018 či změn rozpočtového určení daní pro kraje. O společných prioritách krajů a obcí jednala předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová, místopředseda Jiří Běhounek a členové Rady Martin Netolický, Ivo Vondrák a Ladislav Okleštěk.

Nový terminál Letiště Pardubice
6.12.2017

Pardubice - Zvýšení bezpečnosti mezinárodních letišť v České republice je cílem projektu, který postupně realizuje Ministerstvo vnitra České republiky. V současné době projekt probíhá na Letišti Václava Havla v Praze a postupně se bude rozšiřovat na další mezinárodní letiště. Kromě pardubického letiště se týká také Brna, Ostravy a Karlových Varů. O průběhu příprav jednal hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický.

Nový učební obor nabízí mlékařům perspektivu stabilního zaměstnání v moderním provozu
6.12.2017
Hlinsko - Tradice výroby mléka sahající až do roku 1939, plně automatizovaný provoz vyžadující přesnou obsluhu, perspektiva zaměstnání a jistota solidního výdělku – to vše nabízí Mlékárna Hlinsko, a.s. Stejně jako řada dalších firem v České republice, potřebuje i tato společnost kvalifikované zaměstnance. Pardubický kraj se proto po dohodě s vedením firmy a městem rozhodl v minulém školním roce otevřít na hlineckém Gymnáziu Karla Václava Raise tříletý učební obor Výrobce potravin – Mlékař. Vzhledem ke krátkému času na propagaci nového oboru zahájili první ročník pouze tři žáci. Situace by se ale měla v příštím roce výrazně zlepšit, a to i s přispěním zaměstnavatele, který se již dnes snaží případné zájemce o studium motivovat prostřednictvím exkurzí žáků základních škol do provozu mlékárny nebo plánovanými dny otevřených dveří. V budoucnu chce žáky učebního oboru podporovat formou prospěchových a sociálních stipendií, příspěvků na ubytování, stravování a dopravu či bezplatným poskytováním pomůcek, například notebooků.
Podnikatelé z regionu mají cestu na čínský trh otevřenou. Kraj se bude prezentovat v provincii Jilin
6.12.2017
Pardubice - Na pozvání náměstka hejtmana Pardubického kraje Michala Kortyše navštívili Pardubický kraj zástupci čínského regionu Jilin. Při setkání se členy krajské rady, zástupci Regionální rozvojové agentury a Krajské hospodářské komory se seznámili nejen se samotným regionem, ale diskutovali také o možné spolupráci v oblastech hospodářství, cestovního ruchu, dopravy či zdravotnictví.
Plyšové hračky z mírovské věznice
6.12.2017

Pardubice - Vězni z mírovské věznice vyrobili 850 plyšových hraček, které v předvánočním čase putují do všech vozidel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a dětských oddělení pěti krajských nemocnic akutní. V úterý byly hračky z rukou zástupce ředitele Věznice Mírov Romana Mišáka předány v Pardubicích a Ústí nad Orlicí zástupcům Pardubického kraje.

Talenti Pardubického kraje si převzali ocenění
5.12.2017
 Pardubice – Velká koncentrace velmi nadaných mladých lidí se včera sešla v sále Jana Kašpara na Krajském úřadu při příležitosti udělování cen Mladý talent Pardubického kraje. Pamětní list a odměnu ve formě poukázky si za své úspěchy odneslo dvanáct žáků a studentů.
Dobrovolníci, neziskovky a firmy – známe dobrodince doku 2017
5.12.2017

Pardubice - Pardubický kraj má své oceněné dobrovolníky, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy pro rok 2017. Cenu „Srdce na dlani“ si 4. prosince převzalo na speciálním galavečeru 18 dobrovolníků, 10 neziskovek a 12 firem.

Střední průmyslová škola v Chrudimi získala certifikát kvality za evropský projekt
5.12.2017
Pardubice - Tolerance, chápaní a poznávání odlišných kultur i náboženství, boj proti násilí, ale i zlepšování jazykových dovedností. To byly cíle evropského projektu No Enemies Violence – Equal Rights (NEVER), do kterého se zapojila Střední průmyslová škola Chrudim a za který nyní získala významné ocenění - národní certifikát Quality Label 2017, tedy značku toho, že škola odpovídá vysokým evropským měřítkům.
Pardubický kraj rozjel roadshow k Olympiádě dětí a mládeže. Bibi Olympia rozdávala perníky
4.12.2017
Ústí nad Orlicí - První adventní neděle je ve většině měst a obcí tradičně spojena s vánočními akcemi či rozsvěcením stromků. Bylo tomu tak i v Ústí nad Orlicí, kde na Mírovém náměstí prodávaly své výrobky městské neziskové organizace. A jelikož je Ústí nad Orlicí jedním z měst, které jsou do projektu Olympiády dětí a mládeže 2018 (ODM 2018) zapojeny, nechyběla na akci ani Bibi Olympia, klokaní maskot olympiády.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.