Aktuality

Hejtman Martin Netolický na prohlídce stavby nové tělocvičny v České Třebové
22.7.2016

Pardubice – Na dvaceti objektech v majetku Pardubického kraje panuje čilý stavební ruch. Ještě do konce kalendářního roku budou dokončeny převážně rekonstrukce budov, ve kterých sídlí krajské školy, nemocnice či sociální ústavy. Před dostavěním je také nová tělocvična pro VOŠ a SŠ technickou v České Třebové.

Okolí litomyšlského zámku by se od září mohlo zbavit kamionů
20.7.2016

Pardubice – Jediná hmotná památka v Pardubickém kraji zapsaná na seznamu UNESCO si snad konečně oddychne. Těžkotonážní nákladní automobily by mohly v blízko době zmizet z okolí zámku v Litomyšli. Krajský úřad Pardubického kraje totiž vydal formou veřejné vyhlášky opatření, na jehož základě bude nákladním automobilům s hmotností nad 12 tun zapovězen vjezd na silnici II/358 vedoucí kolem zámku.

Zdroj: idnes.cz
19.7.2016
Pardubice – Na základě rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové a Ministerstva životního prostředí bude pokračovat řízení ohledně změny integrovaného povolení pro elektrárnu ve Chvaleticích. Krajský úřad Pardubického kraje si od ministerstva vyžádal spis a po jeho obdržení případ znovu projedná a posoudí.
Ředitel firmy Miloslav Pavlas a hejtman Martin Netolický
19.7.2016

Třemošnice – Třemošnický Kovolis Hedvikov se řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu, ve čtyřsměnném provozu zde pracuje přes tisíc kmenových zaměstnanců. Další by měly najít uplatnění v nové provozovně, kterou společnost chystá postavit v příštím roce. O těchto plánech či o úspěšné spolupráci s místní Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm technickým jednal s představiteli firmy hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Třemošnicku pomůže rekonstrukce silnic. Spolupráce školy a továrny se vyplácí
18.7.2016

Pardubice – Současný stav silnic v oblasti, dopravní obslužnost či situace kolem Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Třemošnici s důrazem na duální systém vzdělávání. To byla stěžejní témata setkání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se starosty obcí a měst spadajícími pod svazek obcí Mikroregion Železné hory, které se konalo na obecním úřadě v Třemošnici.

Hejtman Martin Netolický na jednání s organizačním týmem
15.7.2016

Pardubice – Jen tři týdny scházejí do začátku Letních olympijských her v brazilském Rio de Janeiru a zároveň startu Olympijského parku v Pardubicích. Na jeho pořádání se podílí jako jeden z hlavních garantů projektu také Pardubický kraj, který na akci přispěl částkou 1,5 milionů korun. Stovky hodin usilovné práce vyvrcholí 5. srpna, kdy se pardubický park Na Špici stane opravdovým sportovním srdcem regionu.

Poklepání na základní kámen svitavské továrny při listopadové návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Pardubickém kraji
14.7.2016

Lanškroun – Ve Svitavách roste pod hlavičkou společnosti INA Lanškroun nová fabrika na výrobu modulů pro řízení teploty v autech, kde v budoucnu najde práci až tisícovka lidí. Zájemců o technické profese je však obecně zoufale málo. Pardubický kraj v nedávné minulosti pomohl s povolením samotné výstavby továrny, nyní hejtman Martin Netolický jednal s ředitelem firmy Janem Goláněm o dalším zapojení kraje v řešení tíživé personální otázky.

Starou dámu zkoumal počítačový tomograf
15.7.2016
Pardubice – Neobvyklého pacienta měli dnes na radiodiagnostickém oddělení Pardubické nemocnice. Není divu, že dáma byla trochu omšelá a oprýskaná, vždyť jí určitě bude víc než 500 let. Na zdravotní stav dřevěné gotické sochy Panny Marie z Chrudimska se podívali odborní restaurátoři, kteří by ji v budoucích měsících měli dát zase trochu „do formy“.
Chráněné bydlení pro klienty z ústavů vzniklo i v Žamberku
15.7.2016
Pardubice/Žamberk - Domov pod hradem Žampach od poloviny loňského roku postupně navyšoval kapacitu služby chráněné bydlení o nové byty ve městě Letohrad a Žamberk. Za necelý rok tak počet uživatelů této sociální služby vzrostl ze sedmi na současných sedmnáct. Na službu chráněné bydlení pro další klienty ze Žampachu se tento týden vydal podívat i radní pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavel Šotola.
Pardubický kraj spustil slevový systém pro seniory
15.7.2016
Pardubice - Pardubický kraj spustil letos v červnu projekt Senior Pas. Ten poskytuje seniorům nad 55 let věku možnost čerpat slevy pět až padesát procent u vybraných poskytovatelů v celé České republice a v Dolním Rakousku.
Uživatelé Domova pod Kuňkou budou součástí olympijské rodiny
15.7.2016
Pardubice - Pro všechny fanoušky sportu vypukne 5. srpna 2016 svátek. Miliony lidí po celém světě budou sledovat olympijské hry v Brazílii. Sledovat je budou i uživatelé Domova pod Kuňkou. Nikoliv však pouze u televize. Jsou totiž dobrovolníky v rámci Olympijského parku Pardubice 2016.
Ilustrační fotografie
14.7.2016

Pardubice - Stejně jako v řadě dalších krajů České republiky byla i v Pardubickém kraji (v dubnu 2015) podepsána dohoda o regionálním partnerství mezi krajskou samosprávou, úřadem práce, hospodářskou komorou a odborovými svazy. Přestože je spolupráce mezi těmito důležitými hráči na poli rozvoje lidských zdrojů a zaměstnanosti dlouhodobě na dobré úrovni, otevřely se podpisem memoranda další možnosti.

Plzeňský kraj sbírá zkušenosti z fúze nemocnic u nás
13.7.2016
Pardubice – Radní pro zdravotnictví Plzeňského kraje Milenu Stárkovou spolu s představiteli Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje přivítal dnes 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. Přijeli se v dobrém inspirovat fúzí nemocnic akutní péče. V Plzeňském kraji mají v holdingu celkem šest nemocnic, ty však mají svou vlastní právní subjektivitu. Nyní uvažují také oni o tom, zda by nebylo výhodnější nemocnice spojit do jedné akciové společnosti.
Otevření oddělení dálniční policie
11.7.2016

Pardubice – Jejich revírem je silnice I/35 a sídlí ve Vysokém Mýtě. Řeč je o policistech, kteří slouží na oddělení dálniční policie, jež bylo otevřeno za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, krajského ředitele policie Jana Švejdara a dalších hostů. V současné době na oddělení pracuje devět policistů, ale v plánu je postupné navyšování kapacity až na počet 27 míst.

Ilustrační foto
14.7.2016

Praha - Členka Rady Pardubického kraje Ludmila Navrátilová, zodpovědná za investice a majetek, se na počátku července setkala s ředitelem Státního fondu životního prostředí ČR Petrem Valdmanem. Tématem jejich společného jednání, kterého se zúčastnil také energetický manažer Pardubického kraje Milan Vich, byly další možnosti čerpání finančních prostředků z pestré škály dotačních titulů na projekty v oblasti inovací.

Vysílání o českých destinacích sleduje v USA více diváků než u nás TV Nova
12.7.2016

Pardubice – Poslední dva roky spolupracují Pardubický kraj a Destinační společnost Východní Čechy na propagaci regionálních turistických destinací i s neziskovou Česko-Americkou televizí, která už 13 let vysílá půlhodinu týdně na dokumentárním kanálu kabelové televize v 60 městech pro 2,5 milionu amerických domácností. Její producent John Honner přijel za spolupráci osobně poděkovat radnímu pro cestovní ruch René Živnému.

ETIK pomůže místním akčním skupinám zlepšovat život v malých regionech
13.7.2016

Hlinsko – Bojíte se večer chodit nedostatečně osvětlenými zákoutími Vaší obce? Jste v daném městě poprvé a nevíte, kde najít lékárnu či kde zaparkovat svůj vůz? Hledáte marně ve veřejném prostoru volné připojení k internetu nebo potřebujete nutně telefonovat, avšak vybila se Vám baterie mobilního telefonu? Tam, kde vsadili na inteligentní technologické systémy, se s takovou situací takřka nesetkáte. O tom, že program Smart Region může být dostupný také sdružením menších obcí a podnikatelů kdekoli na území České republiky, se přesvědčili 28. června 2016 v prostorách školicího centra společnosti SAVE s.r.o. v Hlinsku zástupci místních akčních skupin Pardubického kraje. Program chytrých měst a chytrého regionu představil ETIK – Energeticko – technický inovační klastr.

Oprava Zámečku bude stát desítky milionů. Začít by mohla už napřesrok
11.7.2016

Pardubice – Larischova vila, neboli také Zámeček, v blízkosti areálu společnosti Foxconn je cennou památkou, která je spojená s temnou dobou naší historie. Budovu, která je ve vlastnictví Československé obce legionářské (ČsOL), navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Ten se seznámil s aktuálním stavem stavby a dalšími záměry na její využití a především nezbytnou rekonstrukci.

Uzavírka silničního tunelu Hřebeč
11.7.2016

Pardubice – Kvůli odstávce elektrického proudu bude ve dnech 13., 20. a 27. července vždy od 7:30 do 19:30 hodin úplně uzavřen tunel Hřebeč, který je na silnici I/35. Během této doby nebude, vyjma IZS, možné tunelem projet. Obousměrná objízdná trasa povede po silnici III/368 26 (původní silnice I/35, která byla opuštěna po dokončení tunelu). Uzavírka a objízdná trasa bude značena přechodným dopravním značením.

Konference mladých vědců
11.7.2016

Pardubice - Systematickou badatelskou činnost žáků ze středních škol Pardubického kraje ukončila dne 14. 6. 2016 přehlídka studentských prací s názvem „Konference mladých vědců“.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz
KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE
U Divadla 828, 530 02 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz
KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.