Aktuality

na stavbu bazénu se přijel podívat i radní Ladislav Valtr
21.2.2017
Pardubice – V Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí roste nový bazén pro rozcvičování pohybového aparátu pacientů. V průběhu stavby došlo k novým požadavkům jak investora, tak uživatele. Tento týden se tím zabývali krajští radní a dodatečné změny schválili. Budou stát necelé dva miliony korun navíc, zaplaceny budou převážně z přebytku hospodaření ústavu a částečně z rezervy krajského rozpočtu.
Tisková konference ke Smetanově Litomyšli
21.2.2017
Pardubice - Letošní 59. ročník Národního operního festivalu Smetanova Litomyšl se bude konat od pátku 16. června do svátečního čtvrtka 6. července 2017. Během dvaadvaceti festivalových dnů se uskuteční 36 pořadů. Stejně jako každý rok vystoupí téměř kompletní česká interpretační špička, včetně všech tří národních divadel a České filharmonie, doplní ji však řada zahraničních umělců. Festival je vrcholem kulturní sezóny kraje. Tento týden začíná předprodej vstupenkových balíčků, 1. března jednotlivých vstupenek.
Ilustrační foto.
21.2.2017

Pardubice – Zmapovat a následně rozvíjet inovační prostředí v Pardubickém kraji, aby se stal zajímavou destinací pro zahraniční investory. To je jeden z hlavních cílů projektu Smart akcelerátor, který kraj před rokem rozjel. Do roku 2019 by se z Pardubického kraje měl stát na poli vědy, výzkumu a inovací konkurenceschopný region.

Jednání hejtmanů s vládou
20.2.2017

Praha/Pardubice - Dnes se v Praze uskutečnilo první oficiální jednání nové Rady Asociace krajů České republiky s vládou premiéra Bohuslava Sobotky. Mezi zásadní a očekávaná témata jednání patřilo navýšení mezd pro řidiče autobusů, ale také financování oprav silnic nižších tříd.

Tibetská vlajka na Krajském úřadě Pardubického kraje
20.2.2017

Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém dnešním jednání schválila připojení k mezinárodní kampani za dodržování lidských práv v Tibetu s názvem Vlajka pro Tibet. Po celé funkční období až do roku 2020 tak každý rok 10. března zavlaje nad Krajským úřadem Pardubického kraje tibetská vlajka.

Východočeská expozice je zaměřena na fenomén loutkářství
17.2.2017
Praha – Pardubický kraj v této veletržní sezóně i nadále pokračuje ve stávající úspěšné spolupráci s Královéhradeckým krajem, která započala již vloni, a to podepsáním Memoranda o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Oba kraje znovu přichystaly pro veletrh HOLIDAY WORLD společnou prezentaci pod značkou Východní Čechy, tentokrát na téma loutkářství. A měla obrovský úspěch. V konkurenci dalších krajů obsadila první místo za nejhezčí expozici.
Magdaléna Hynková vybírá zdravou svačinu
17.2.2017

Litomyšl – Studentům Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli sice zmizely z bufetu skoro všechny nezdravé potraviny, ale díky snaze vedení školy a Renaty Halamkové, hlavní strážkyni dobré i „dobré“ stravy v místní kantýně, je brzy nahradily ty zdravější a vhodnější. I těm přišli studenti na chuť.

Krajský úřad Pardubického kraje nově přijímá platební karty
16.2.2017

Pardubice – Na Krajském úřadě Pardubického kraje lze nově provádět úhrady platební kartou. V pokladně úřadu, která je umístěná v budově bývalé Reálky, je ode dneška v provozu platební terminál. Veřejnost jej může využít zejména pro uhrazení správních poplatků pro Krajský úřad či služeb Czech POINTu.

 

Manželé Valtrovi poprvé společně darovali krev. Chceme inspirovat i další páry, říkají
16.2.2017
Pardubice – Za téměř třicet let společné cesty od dob gymnázia už manželé Renata a Ladislav Valtrovi prožili mnoho. Ale nikdy takové ráno jako dnes. Na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice ulehli vedle sebe na odběrová lůžka a darovali nejcennější životní tekutinu. Symbolicky tak dodatečně oslavili úterní svátek lásky a zamilovaných.
Foto: Tomáš Kubelka
16.2.2017

Pardubice – Základna dárců krve v Pardubickém kraji je bohatší o 57 nových jmen. Přesně tolik prvodárců nejcennější životní tekutiny přišlo v průběhu Valentýnských odběrů na tři transfuzní oddělení Nemocnice Pardubického kraje. Celkově se na odběrových lůžkách v Pardubické, Orlickoústecké a Svitavské nemocnici, kde se již tradiční náborová akce u příležitosti svátku zamilovaných konala, vystřídalo 271 lidí.

Náš kraj je ve vnímání turistů úspěšnější než ve statistikách přenocování
16.2.2017
Pardubice/Praha - Redakce časopisu KAM po Česku vyhlásila výsledky ankety s názvem Kraj mého srdce, kterou uspořádala ve spolupráci s Asociací krajů České republiky už po páté. Cílem ankety je zmapovat preference obyvatel České republiky v oblasti volnočasových aktivit. Jedinci se zájmem o cestování měli možnost prostřednictvím ankety přidělit své preferenční hlasy krajům v deseti kategoriích, kde by chtěli své volnočasové aktivity daného zaměření realizovat. A Pardubický kraj si nevedl vůbec špatně.
Požární sport (ilustrační foto)
15.2.2017

Pardubice - Krajské zastupitelstvo na svém včerejším jednání schválilo poskytnutí individuální dotace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun. Tyto finance budou určeny na činnost tohoto sdružení včetně práce s mládeží a pořádání různých soutěží v požárním sportu

Sportovní hala v České Třebové
15.2.2017

Pardubice - Sportovní hala v České Třebové by se mohla dočkat nové střechy již v říjnu letošního roku. Jako reálný vidí tento termín také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Kraj již navíc disponuje posudkem, který navrhuje čtyři varianty řešení nové konstrukce střechy a čeká na posudek soudního znalce. Předpokládaná škoda na stavbě by neměla překročit 15 milionů korun.

Oceněné osobnosti v roce 2016 (ilustrační foto)
14.2.2017

Pardubice – Celkem devět nominací na nejvyšší ocenění Pardubického kraje schválili dnes krajští zastupitelé. Ocenění jsou výrazem uznání významným osobnostem, kolektivům nebo právnickým osobám, které se zasloužily o rozvoj Pardubického kraje a přispěly k šíření jeho dobrého jména, nebo se podílely na záchraně lidských životů. Letošní laureáty vybírala komise složená ze zástupců jednotlivých zastupitelských klubů už po čtvrté. Mimořádně bylo ocenění uděleno také za skutek, který se stal v letošním roce, a to v souvislosti s pádem střechy sportovní haly v České Třebové. Slavnostní předávání ocenění se uskuteční 3. května ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Kulturní krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem
15.2.2017
Kladruby – Rekonstruovaný Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem a jeho okolní kulturní krajina mají ambici stát se jedním z výjimečných míst naší planety a být zapsány na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. S tím by stoupl i turistický význam Pardubického kraje a jeho dalších historických lokalit, zejména těch spojených s Pernštejny a s koňmi. Rada kulturní památky, která nominaci připravuje, jednala tento týden v Kladrubech nad Labem pod vedením 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka.
Slavnostní otevření lisovny plastů a moderního logistického centra v Sázavě
14.2.2017

Sázava – V pátek 10. února 2017 proběhlo za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, senátora Petra Šilara, radního Pardubického kraje pro školství Bohumila Bernáška a dalších významných hostů slavnostní otevření provozu nového výrobního areálu společnosti Forez v Sázavě.  Součástí ceremoniálu přestřižení pásky byla komentovaná prohlídka a ukázka provozu v nově vybudované lisovně plastů i moderním logistickém centru.

 

Přihlaste projekty na dobročinnou Burzu filantropie
14.2.2017

Pardubice – Burza filantropie odstartovala v únoru svůj 6. ročník. Aktuálně na ni mohou přihlašovat své projekty neziskové organizace působící v okrese Pardubice a Chrudim. Projekty je možné přihlásit prostřednictvím elektronického formuláře na webu www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj. Příjem přihlášek bude ukončen 31. března 2017.

Krajský úřad Pardubického kraje (ilustrační foto)
14.2.2017

Pardubice - Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém dnešním jednání schválilo přerozdělení rezervy vytvořené ze zlepšeného inkasa daní a z úspor nevyčerpaných rezerv v roce 2016. Celkově je pro letošní rok rozpočet kraje posílen o částku 424 milionů korun.

Nejstarší obyvatelka Domova u fontány oslavila 101. let!
14.2.2017

Přelouč – Rok se s rokem sešel a v Domově u fontány mohli opět oslavit krásné životní jubileum klientky Jarmily Urbánkové, která se letos dožila úctyhodných 101 let. Paní Urbánková je nejstarší obyvatelkou Domova, ale zároveň také nejstarší přeloučskou sokolkou.

Valentýnské odběry přilákaly (zatím) 38 nových dárců krve
13.2.2017
Pardubice – Bezmála dvě stovky lidí se rozhodly oslavit svátek zamilovaných darováním krve. Přesně 194 dárců prošlo transfuzními odděleními ve Svitavské, Orlickoústecké a Pardubické nemocnici v průběhu dvou dnů v rámci akce u příležitosti svátku svatého Valentýna. Je velice pozitivní, že se dárcovská základna rozrostla o 38 nových přírůstků, kteří nejcennější životní tekutinu darovali poprvé. Navíc číslo ještě není konečné, neboť v Pardubické nemocnici budou Valentýnské odběry pokračovat ještě ve čtvrtek 16. února.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.