Aktuality

Nový sanitní vůz a bronchoskop v Žamberku.
15.2.2019

Žamberk – Radní Pardubického kraje Ladislav Valtr ve čtvrtek předal sanitní vůz odbornému léčebnému ústavu v Žamberku. Kraj přispěl na jeho zakoupení více než milionem korun.

 

Investice do zdravotnictví, kultury či školství. Kraj a město mají řadu společných témat.
14.2.2019

Pardubice - Tradiční společné jednání Rady Pardubického kraje a Rady města Pardubic se uskutečnilo ve společenském sále pardubické radnice. Mezi témata patřila koordinace obou samospráv v případě investic v areálu Tesla Kyjevská a dopravního napojení Pardubické nemocnice, situace okolo vybudování autobusového terminálu, záležitosti Larischovy vily, Winternitzových mlýnů, Domu hudby či čerpání evropských dotací.

Zasedání řídícího výboru
14.2.2019

Pardubice - Pardubický kraj hostí ve dnech 13.-14.2. šesté zasedání Euroregionálního řídícího výboru Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis. Včerejšího zasedání v pardubickém penzionu Birdie i dnešního na lodi Arnošt se účastnil také krajský radní René Živný. Ten nám k zasedání řekl: „Projednávali jsme celkem 32 žádostí na mikroprojekty, z toho 20 jich podala česká strana a 13 strana polská. Mezi nimi je také několik projektů z Pardubického kraje. Mezi úspěšné žadatele se řadí například město Lanškroun či Ústí nad Orlicí. Do fondu je možno podávat žádosti průběžně, datum pro podávání žádostí v aktuální výzvě je 31. květen 2019“.

Hejtman Martin Netolický při debatě se studenty gymnázia
13.2.2019

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve středu dopoledne Gymnázium Mozartova v Pardubicích. S ředitelem této krajem zřizované školy Petrem Harbichem debatoval nejprve o investicích kraje a dalším rozvoji všeobecného čtyřletého gymnázia, které navštěvuje necelých 370 žáků ve 12 třídách. Následně se setkal se studenty třetího ročníku, se kterými hovořil především o fungování státu, územních samosprávných celků a Pardubického kraje včetně jeho kompetencí.

Ilustrační foto
13.2.2019

Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila návrh smlouvy se soukromým dopravcem Leo Express pro zajištění železniční dopravní obslužnosti od prosince 2019 na deset let. Již minulý týden krajští radní schválili návrh smlouvy s národním dopravcem České dráhy. Smlouva s Leo Expressem se týká regionálních tratí 024 a 025, zbývající většinový objem bude nadále zajišťovat národní dopravce. Návrh smlouvy budou na svém únorovém jednání projednávat krajští zastupitelé.

Radní Bohumil Bernášek přivítal na krajském úřadě zahraniční pedagogy.
13.2.2019

Pardubický kraj – Radní Bohumil Bernášek přivítal na krajském úřadě zahraniční pedagogy, kteří přijeli v rámci projektu Erasmus na návštěvu Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích. Jejich cílem bylo seznámit se soutěží Mladý chemik. Zajímali se také o spolupráci krajské samosprávy se středními školami a vzdělávací systém v České republice.

 

Ilustrační foto.
13.2.2019
Pardubický kraj - I v letošním roce budou na celém území Pardubického kraje pokračovat modernizace silnic II. a III. tříd, ale také mostů, na jejichž stav je poslední dobou z řad odborné, ale i laické veřejnosti kladen velký důraz. Krajští radní na svém pondělním jednání schválili návrh na zahájení zadávacího řízení na výběr dodavatele modernizace mostu v Jaroměřicích. Jedná se o projekt, který je spolufinancovaný z rozpočtu Evropské unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.
Ilustrační foto
13.2.2019
Pardubický kraj – Ve 4. výzvě kotlíkových dotacích bude uspokojeno celkem 733 žadatelů o finanční prostředky na výměnu kotle. Vyplaceno jim bude více než 76 milionů korun, které zajišťuje ministerstvo životního prostředí.
Ilustrační foto
13.2.2019
Pardubický kraj – Ve výběrovém řízení, které se uskutečnilo na konci ledna, obhájili své posty ředitel Vysokomýtské nemocnice Josef Pejchl, ředitelka Dětského centra Svitavy Drahomíra Votřelová a ředitelka LDN Rybitví Jana Tomšů.
Honlův dům - Albertinum Žamberk.
13.2.2019
Pardubický kraj – Rada Pardubického kraje schválila návrh na předání movitého i nemovitého majetku v hodnotě 3,5 milionu korun Rehabilitačnímu ústavu Brandýs nad Orlicí a odbornému léčebnému ústavu v Žamberku.
Jednání Martina Netolického se zástupci dobrovolných hasičů ze Svinčan.
12.2.2019

Pardubický kraj - Konec roku 2018 znamenal velkou ránu pro dobrovolné hasiče ve Svinčanech na Pardubicku. Vinou žháře zde zcela lehla popelem jejich klubovna. Nyní hasiči plánují na svém pozemku vybudovat klubovnu novou. Pro tyto potřeby byl vytvořen také transparentní účet, na kterém je v tuto chvíli již necelých 300 tisíc korun. Příspěvky přicházejí nejen od soukromníků, ale také dalších sborů dobrovolných hasičů z celé republiky. Pomoc v částce 500 tisíc korun na společném jednání se zástupci sboru přislíbil také hejtman Martin Netolický.

Setkaní Martina Netolického s Jaroslavem Kulhavým.
12.2.2019

Pardubický kraj - Olympijský vítěz, mistr světa, jeden z nejlepších českých cyklistů a držitel Ceny Za zásluhy o Pardubický kraj Jaroslav Kulhavý jednal v úterý s hejtmanem Martinem Netolickým. Tématem setkání bylo nejen nastavení podpory cyklistiky v České republice, ale také fungování Jaroslav Kulhavý Cycling Teamu, který nese nejen jméno rodáka z Ústí nad Orlicí, ale od letošní sezony je také jeho domovským týmem.

Ilustrační foto
12.2.2019

Pardubice - Stavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici způsobí v areálu řadu změn. Tou první bylo zbourání budovy bývalé dětské chirurgie. Další změnou, která se dotkne především zaměstnanců, bude přesun stravovacího provozu z budovy, která rovněž uvolní místo připravované největší krajské investici.

Darujte krev z lásky, zveme na Valentýsnké odběry
8.2.2019

Pardubický kraj - Krev od dárců zachraňuje životy pacientům po úrazech, při operacích nebo komplikovaném porodu. Dárci krve jsou nezbytnou součástí zdravotnického systému a každá nemocnice si průběžně buduje jejich širokou základnu. Náborová valentýnská akce si proto klade za cíl získat nové a pravidelné dárce krve.

LDN Rybitví - ilustrační foto
8.2.2019

K pěti nemocnicím akutní péče v našem kraji (v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Litomyšli a Svitavách) se zákazem návštěv kvůli nárůstu chřipkové epidemie se přidala v tomto týdnu i další zdravotnická zařízení spravovaná krajem. Jedná se o Nemocnici následné péče v Moravské Třebové, Vysokomýtskou nemocnici a Léčebnu dlouhodobě nemocných v Rybitví. Další zdravotnická zařízení přijala preventivní opatření, které se možnosti návštěv zatím nedotknou.

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek a hejtman Martin Netolický
7.2.2019

Seč - Hotel Jezerka na Seči patřil ve čtvrtek odborníkům na právo, starostům měst a obcí, ale také významným hostům v čele s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem, hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým, nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem či Františkem Juklem, předsedou Svazu měst a obcí ČR, který byl pořadatelem tohoto odborného setkání. Hlavními tématy konference byla trestněprávní, soukromoprávní, politická a občanská odpovědnost komunálních politiků či aktuální legislativní návrhy z oblasti lobbingu, ochrany oznamovatele či pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Obnovení těžby u Lohenic a Mělic by mohlo nevratně poškodit celou lokalitu, říká hejtman
6.2.2019

Přelouč - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý Přelouč. Nejprve jednal se starostkou města Irenou Burešovou a následně s dalšími starosty v celé širší oblasti Přeloučska a Bohdanečska, jelikož v okolí Lohenic a Mělic plánuje soukromý investor obnovení těžby písku. Obce mají strach nejen ze zničení rekreační lokality, ale také velkého zvýšení nákladní kamionové dopravy.

Kdo zaplatí negativní dopady průmyslových zón v Pardubicích?
6.2.2019
Pardubice – Jak ulehčit krajskému městu od negativních dopadů průmyslových zón a kde na to vzít peníze, to byl hlavní bod už několikáté schůzky pracovní skupiny, kterou na Krajský úřad Pardubického kraje svolali náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš spolu s primátorem statutárního města Pardubice Martinem Charvátem. Sešli se tu zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky (MPO), CzechInvestu, kraje, města i silničářů.
Účastníci prestripu při masopustu na Veselém Kopci
6.2.2019
Pardubice - Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism v Polsku zorganizovala třídenní poznávací cestu pro polské novináře po Pardubickém kraji. Nadchly je zejména masopustní obchůzky na Veselém kopci, muzeum v Litomyšli a také expozice plakátu Alfonse Muchy v Regionálním muzeu v Chrudimi.
Ilustrační foto.
5.2.2019
Pardubický kraj – Do rozpočtu kraje díky zlepšenému výběru daní přibylo na začátku roku více než půl miliardy korun. Rada Pardubického kraje schválila na investiční akce 323 milionů korun. Nejvíce peněz, celkem 250 milionů korun, míří do oblasti dopravy.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.