Aktuality

Uchazeči se hlásí na studium zpěvu, dechových nebo třeba smyčcových nástrojů
19.1.2018
Pardubice – Zpěváci, houslisté i klavíristé. Ti a mnoho dalších hudebně nadaných zájemců o studium v tomto týdnu absolvovalo talentové zkoušky na Konzervatoři Pardubice. Zda odbornou komisi přesvědčili, se dozví na začátku února.
Turistický portál Východní Čechy získal v Brně 1. cenu
19.1.2018
Pardubice/Brno - Na závěr prvního dne mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO®IONTOUR byla na brněnském výstavišti slavnostně předána ocenění v soutěži Velká cena cestovního ruchu 2017/2018. V jedenáctém ročníku prestižní ankety hodnotila odborná porota elektronické projekty v oblasti cestovního ruchu, propagační kampaně, turistické produkty či lázeňské a wellness balíčky. Pardubický kraj si odvezl prvenství v kategorii nejlepší elektronický projekt, cenu převzal radní pro cestovní ruch René Živný.
Kraj se nyní více zaměřuje na rodinnou politiku
19.1.2018
Pardubice – V tomto volebním období se krajská samospráva zavázala klást větší důraz na rodinnou politiku. A aby nezůstalo jen u slov, kraj se v loňském roce připojil k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Koordinace opatření na podporu sladění pracovního a rodinného života na úrovni krajů a vytvořil takzvanou Platformu rodinné politiky. Jejím výstupem by do roku 2019 měla být krajská koncepce rodinné politiky.
Východní Čechy tančí na Regiontouru v rytmu první republiky
18.1.2018
Pardubice/Brno – Letošní rok je třetím v pořadí, kdy se na mezinárodním veletrhu turistických možností Regiontouru prezentují Pardubický a Královehradecký kraj dohromady. Při příjemném posezení v prvorepublikové kavárně připomínají návštěvníkům 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Stánek slavnostně otevřeli hejtmani Martin Netolický a Jiří Štěpán.  
V Luži budou slavit Hamzův rok
18.1.2018
Pardubice/Luže - Tento rok je pro Hamzovu léčebnu rok výjimečný. Připomíná si 150. výročí od narození svého zakladatele a významné osobnosti Pardubického kraje prof. Dr. Františka Hamzy. Léčebna připravila pod celoročním titulem Hamzův rok 2018 mnoho zajímavých akcí, nad kterými převzali záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, 1. náměstek Roman Línek a radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.
Při předání střechy hovořili hejtman a radní pro zdravotnictví s vedením zařízení a zdravotníky o celkové situaci v krajském zdravotnictví
18.1.2018

Žamberk – Nejen nemocnice, ale i další zdravotnická zařízení má ve správě Pardubický kraj. Jedním z nich je i Odborný léčebný ústav Albertinum v Žamberku, kde byla nedávno dokončena výměna střešní krytiny. Dokončená stavba byla včera slavnostně předána za účasti hejtmana Martina Netolického a radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra.

Divadelní festival Pernštejn(L)ove
17.1.2018

Východočeské muzeum v Pardubicích a Zámek Pardubice v loňském roce přivítaly více než 136 tisíc návštěvníků. Výstavy a bohatý program přitáhly o 26 tisíc lidí více než v roce 2016. Je to zatím vůbec nejvyšší návštěvnost, kterou muzeum zaznamenalo.

Vizualizace centrálního příjmu v Ústí nad Orlicí
17.1.2018
V sídle Nemocnice Pardubického kraje se v úterý uskutečnilo další z řady koordinačních jednání k výstavbě centrálních urgentních příjmů v Orlickoústecké a Pardubické nemocnici. Zástupci společnosti a představitelé kraje si potvrdili podrobný harmonogram stavby, která by v případě Ústí nad Orlicí měla být dokončena na podzim 2020. V případě Pardubic bude podrobnější harmonogram představen na příštím koordinačním jednání. 
V Moravské Třebové vzniká unikátní obor pro piloty a mechaniky
17.1.2018
Pardubice/Moravská Třebová - Na Gymnáziu Moravská Třebová pokračují přípravy na otevření učebního oboru zaměřeného na letectví a výcvik nejen mladých pilotů, ale také techniků, kterých je v české armádě nedostatek. Hejtman Martin Netolický proto znovu jednal se zástupci Aeroklubu Moravská Třebová, města, gymnázia a Úřadu pro civilní letectví o konkrétní náplni studijního oboru.
Ilustrační foto
17.1.2018

Pardubice – Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání chválila výběr dodavatele na modernizaci silnice II/324 v úseku Pardubice – Staré Hradiště. Jedná se o první stavbu, která byla vysoutěžena s využitím pomocného kritéria délky dokončení stavby. Ta v tomto případě nepřesáhne 60 dní. Výsledná cena díla činí necelých 16 milionů korun bez DPH.

Hejtman Martin Netolický přebírá medaili z rukou Jaromíra Charamzy
16.1.2018

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický obdržel z rukou Jaromíra Charamzy čestnou medaili Veterán Policie České republiky II. stupně za dlouhodobou a aktivní činnost ve prospěch této organizace. Kraj v minulosti kromě jiného podpořil vznik publikace o zavražděném strážmistrovi Janu Hendrychovi, který přišel o život před sedmdesáti lety v lese u obce. V letošním roce by měla vzniknout další publikace, která připomene osud Marie Sedláčkové původem taktéž se Sloupnice.

Jednou z organizací, která se resocializací dětí v kraji zabývá, je například Květná Zahrada
16.1.2018
Pardubice – Pardubický kraj se pravidelně hlásí se svými projekty do programů na prevenci kriminality Ministerstva vnitra České republiky. V letošním roce se jeden z nich bude zabývat resocializačním programem pro děti ohrožené rizikovým způsobem života a druhý umožní zástupcům škol a obcím ve spolupráci s Policií ČR zvýšit bezpečnost jejich objektů.

 

Součástí festivalu je také průvod městem (ilustrační foto)
16.1.2018

Pardubice - Rok 2018 je rokem velkého výročí 100 let od vzniku samostatného Československa. Již od ledna si na mnoha místech našeho státu různými způsoby připomínáme toto jedinečné jubileum. Na vznik samostatného státu se však vzpomíná také v zahraničí, v místech, kde stále žije početná česká menšina. Jedním z těchto míst je také americký Texas. Tam se ve městě Ennis v průběhu května uskuteční jubilejní 50. ročník krajanského hudebního festivalu National Polka Festival, kterého se zúčastní také soubor Konzervatoře Pardubice.

Kouzlo řemeslných učebních oborů: Ruční knihaři
16.1.2018

V seriálu Kouzlo řemeslných učebních oborů vás budeme seznamovat s učebními obory – řemesly, které se vyučují na středních školách zřizovaných Pardubickým krajem. Mnohé z nich  jsou svým zaměřením výjimečné, zároveň jsou však na pokraji vymizení a přežívají jen díky zápalu pedagogů a šikovným žákům.

Nadační fond S námi je tu lépe! podpořila firma Rieter CZ
16.1.2018
Ústí nad Orlicí - Za účasti krajského radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra a zástupců nadačního fondu Kvida Štěpánka, Jiřího Řezníčka, Josefa Hájka i starosty města Petra Hájka proběhlo 12. ledna 2018 slavnostní předání symbolického šeku v prostorách společnosti Rieter CZ. Z rukou výkonného ředitele firmy Ing. Jana Lustyka převzal šek ředitel Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnice Tomáš Julínek a uvedl: „Rád bych poděkoval firmě Rieter, že podporuje opakovaně Orlickoústeckou nemocnici a pomáhá nám tím řešit nákupy nového vybavení, na které se v rámci běžného rozpočtu nemocnice nedostává. Díky darované částce 100 tis. Kč se Rieter opět zařadil mezi významné sponzory našeho nadačního fondu, čehož si velmi vážíme.“
Hejtman Martin Netolický přebírá symbolický klíč od nového terminálu
16.1.2018

Pardubice - Po necelých dvou letech stavby byl v pondělí večer slavnostně otevřen nový terminál pardubického letiště pojmenovaný po prvním českém aviatikovi Janu Kašparovi. Několik set hostů se mohlo v průběhu akce seznámit jak s prostorami terminálu, tak jeho budoucím fungováním, které by mělo být zahájeno počátkem února. Mezi hosty nechyběli také zástupci menšinového akcionáře společnosti EBA, která civilní část pardubického letiště provozuje, tedy Pardubického kraje.

Ilustrační foto
15.1.2018

Pardubice - Jedním z dlouhodobých cílů samosprávy Pardubického kraje je zlepšení dopravní dostupnosti turisticky zajímavých lokalit v oblasti Králického Sněžníku. Na svém pondělním jednání schválili krajští radní výběr dodavatele, který zajistí modernizaci silnice III. třídy 04314 od křižovatky se silnicí I/43 přes Dolní Boříkovice do Červené Vody po okružní křižovatku se silnicí I/11. Celková předpokládaná hodnota stavby dle projektové dokumentace činila necelých 67 milionů korun včetně DPH. Vítězná nabídková cena je 48milionů korun při době realizace 230 dní, což je o 200 dní kratší doba než jedna z nabídek.

Slavnostní rozskok utkání v podání hejtmana Martina Netolického
12.1.2018

Česká Třebová - Čtvrtek 11. ledna 2017 se zapíše do historie České Třebové zlatým písmem. Do roka a do dne od pádu střechy, jehož záběry obletěly doslova celý svět od Spojených států po Nový Zéland, byla sportovní hala slavnostně otevřena v rámci sportovního odpoledne, které vyvrcholilo utkáním druhé nejvyšší basketbalové ligy mužů mezi BK Synthesia Pardubice a BK Snakes Ostrava, na které si našlo cestu přes 350 diváků.

Nominaci krajiny hřebčína do UNESCO oficiálně podpořily místní obce
12.1.2018

Pardubice/Kladruby nad Labem – K nominaci Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového dědictví UNESCO bylo dnes připojeno společné memorandum pěti starostek a starostů dotčených obcí. Po projednání v samosprávách obcí své podpisy připojili Lenka Gothardová za Kladruby nad Labem, Michaela Matoušková za Řečany nad Labem, Irena Burešová za Přelouč, Josef Veselý za Selmice a Jaroslav Trubač za Semín.

Mobilní aplikace IDS přináší nové služby pro cestující
12.1.2018
Pardubice/Hradec Králové - Cestování veřejnou dopravou ve východočeském regionu se přizpůsobuje současným trendům. Pardubický a Královéhradecký kraj prostřednictvím společnosti OREDO spustily mobilní aplikaci IDS pro chytré telefony s operačním systémem Android, ve které cestující naleznou všechny potřebné informace o autobusových i vlakových spojích.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.