Aktuality

Tipy na výlety i mistři v boulderingu v Ideonu
24.3.2017

Pardubice – Tipy na výlety a zajímavé akce na nadcházející letní turistickou sezonu je možné od pátku 24. do neděle 26. března získat na veletrhu cestovního ruchu REGIONPROPAG 2017 v Pardubickém výstavním a společenském centru IDEON. Nechybí stánek Pardubického kraje s některými novinkami a součástí je i výstava SPORT & ADRENALIN 2017. V průběhu víkendu se tu uskuteční 1. kolo ROCK POINT Českého poháru v boulderingu.

Kraje východních Čech zmapují historii finanční stráže
24.3.2017

Pardubice – O zkušenosti při využívání fondů přeshraniční spolupráce a rozvoje mezinárodních vztahů se podělili tento týden zástupci Pardubického a Královéhradeckého kraje vedení svými radními Reném Živným a Pavlem Hečkem. Dohodli se na společném semináři pro žadatele o evropské dotace v této oblasti a také na spolupráci na projektu Historie celní a finanční stráže v severovýchodních Čechách.

 

Ilustrační foto
23.3.2017

Pardubice - Pardubický kraj se stále staví čelem k nařízení české vlády, které nařizuje autobusovým společnostem navýšit mzdy řidičům autobusů a uvolní z rozpočtu částku přesahující 20 milionů korun. Plní tak podmínky, které svým dopisem prezentoval také předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík. Ostatní finance nad rámec nařízení musí nést samotní dopravci, kteří si tyto podmínky již dříve vyjednali.

Ekocentrum Paleta trhá rekordy v návštěvnosti. Kraj nabízí další podporu vzdělávacích aktivit
23.3.2017
Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil pardubický Natura park na břehu řeky Chrudimky, kde své aktivity provozuje Ekoncentrum Paleta, které je krajským koordinátorem ekologické výchovy. V areálu se seznámil s výukovými programy a dalšími aktivitami v chrudimské a oucmanické pobočce.
Budeme chtít více bezbariérových autobusů, říká hejtman Netolický
23.3.2017

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický ve středu jednal s předsedou Národní rady zdravotně postižených Václavem Krásou. Stěžejním tématem setkání byla oblast bezbariérové dopravy v regionu, a to nejen autobusové a železniční, ale i ve vztahu k zdravotnickým zařízením v kraji.

Pardubický kraj je připraven na mzdy řidičů uvolnit přes 20 milionů korun
22.3.2017
Pardubice – Pardubický kraj dostojí svému slibu a uvolní z rozpočtu částku přesahující 20 milionů korun jako dorovnání nařízení vlády pro řidiče linkových autobusů. Pro tyto účely již bylo předem v rozpočtu připraveno deset milionů korun. Zbylou část kraj vyčlení z rezervy. Ostatní finance nad rámec nařízení musí nést samotní dopravci.
Pardubický kraj je otevřený pomoci druhým
22.3.2017

Pardubice – Klíčovým tématem 19. Krajské konference neziskových organizací bylo dobrovolnictví. Dobrovolnictví v kraji zastupují především neziskové organizace dobrovolnická centra. Přínos dobrovolnictví vyzdvihl Josef Bernard: „Studií, která mapovala dobrovolnictví, jsme zjistili, že společnost dobrovolnictví v Pardubickém kraji vnímá jako dlouhodobé téma kvality života a kvality společnosti. Lidé chtějí pomáhat, chtějí být prospěšní a nápomocní.“

Výjezdová stanice záchranky na Seči má své místo. Opravy se dočkají také silnice v okolí
22.3.2017

Seč – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v průběhu úterní cesty po regionu také Seč. Se starostou Marcelem Vojtěchem projednával především záležitosti spojené s novou výjezdovou stanicí zdravotnické záchranné služby v blízkosti současné stanice profesionálních hasičů. Dalším tématem byly rekonstrukce silnic v okolí této hojně navštěvované turistické destinace.

Kruhový objezd na I/17 je pro Heřmanův Městec nadále prioritou. Kraj nabízí pomoc při jednáních
22.3.2017

Heřmanův Městec – Poslední úterní zastávkou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického při cestě regionem Hlinecka a Chrudimska bylo setkání se starostou Heřmanova Městce Josefem Kozlem. Stěžejními tématy byla oblast dopravy, a to především záměr města vybudovat dopravní terminál, snaha o výstavbu kruhového objezdu na silnici I/17, ale také další rozvojové plány města.

Hejtman Martin Netolický a starosta Včelákova Jan Pejcha
21.3.2017

Včelákov – V rámci úterní cesty po oblastech Hlinecka a Chrudimska zavítal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický do Včelákova. Se starostou městyse Janem Pejchou řešil mimo jiné rekonstrukce silnic v okolí, projekty v oblasti památkové péče nebo dotace z Programu obnovy venkova. Hejtman navštívil také hasičskou zbrojnici a místní základní školu, kde si s žáky deváté třídy povídal o fungování krajské samosprávy.

Kraj přispěje dobrovolným hasičům na věcné vybavení
21.3.2017

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický v pondělí v rámci jednání hodnotící komise pro udělení krajských dotací pro jednotky dobrovolných hasičů podepsal dvě již dříve schválené smlouvy o dotaci. Jednu pro Krajské sdružení hasičů Pardubického kraje, spadající pod Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, druhou pak pro Východočeskou župu České hasičské jednoty.

Ilustrační foto.
21.3.2017
Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal včera s předsedou Rady seniorů České republiky Zdeňkem Pernesem. Důvodem setkání byla především snaha této organizace založit také v Pardubickém kraji krajskou radu seniorů, která by se do budoucna měla stát připomínkovým místem a partnerem krajské samosprávy v záležitostech týkajících se právě seniorů.
Regionálnímu kolu soutěže mladých chemiků dominovala ZŠ Cerekvice nad Loučnou
20.3.2017

Pardubice - Ve středu 15. března 2017 se v pardubickém ABC klubu konalo slavnostní vyhlášení výsledků 10. ročníku regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Klání se zúčastnilo více než pět tisíc žáků osmých a devátých tříd ze 149 základních škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a Kraje Vysočina. Většinu soutěžních kategorií opanovala ZŠ Cerekvice nad Loučnou.

Jubilejní, padesáté TECHNOhrátky v Poličce slavili žáci výrobou koláčků, perníčků a míchaných nápojů
20.3.2017

Polička – TECHNOhrátky Pardubického kraje slavily jubileum – ve středu 15. března se uskutečnila už padesátá akce tohoto projektu na podporu technických a odborných oborů pro žáky základních škol. Jubilejní zastavení ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička orámovaly koláčky, chlebíčky, perníčky, ovoce a míchané nápoje. Právě aktivitami, při nichž vznikaly tyto pochutiny, se před 174 žáky 8. tříd z jedenácti základních škol prezentovala nejoceňovanější gastronomická škola v České republice. Pohodu a nadšení dětí zvyšovala ještě skutečnost, že co si v rámci manuálních činností připravily, to si také sami snědly a vypily.

Předseda sdružení Amavet Stanislav Medřický předal jedno z čestných uznání předsedovi Akademie věd ČR Jiřímu Drahošovi
20.3.2017

Pardubice – Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, kterou organizačně zajišťuje sdružení Amavet, si připomíná deset let své existence. Oslava se konala 16. března 2017 v Rytířských sálech pardubického zámku. Mezi gratulanty byli místopředseda vlády Jiří Bělobrádek, předseda Akademie věd České republiky Jiří Drahoš či krajský radní pro školství Bohumil Bernášek. O své dosavadní zkušenosti se v přítomnosti svých hrdých pedagogů a dalších hostů podělili úspěšní účastníci minulých ročníků soutěže.

Den autismu – Na podporu lidí s PAS se rozsvítí Pardubice i okolí modře
18.3.2017

Pardubice – Dne 2. 4. 2017 budou moci nejen obyvatelé Pardubic obdivovat krásně modře nasvícené budovy. Akce „Rozsviťme se modře“ vyjadřuje podporu lidem s poruchami autistického spektra (PAS). Do modrého osvětlení se již tradičně zapojují soukromé i veřejné budovy, školy i široká veřejnost po celém Pardubickém kraji, ale i v ČR a na celém světě.

Účastníci konference
17.3.2017

Pardubice – Letošní 19. Krajská konference neziskových organizací Pardubického kraje se bude věnovat fenoménu, který zažívá velký boom – dobrovolnictví. Konference proběhne 20. března od 12:30 v Kongresovém sále Paláce Pardubice. Zazní příspěvky o možnostech dobrovolnictví v Pardubickém kraji, ale i v Evropě.

Ilustrační foto - historiské terče v Ragionálním muzeu v Litomyšli
17.3.2017

V Brandýse budou zachraňovat sklepení hradu

Pardubický kraj pomůže městu Brandýs nad Orlicí s financováním záchranného archeologického průzkumu sklepení místního hradu. Krajští radní na to odhlasovali částku 200 tisíc korun a práce se uskuteční v režii Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě.

Východočeská galerie získá po letech peníze na nákup uměleckých děl
17.3.2017

Pardubice - Dosud mohla Východočeská galerie v Pardubicích získávat nová umělecká díla do svých sbírek pouze darem, nebo v případě zlepšeného výsledku hospodaření. Tato praxe by se nyní měla změnit. Po jednání rady to potvrdil Roman Línek, který má nyní kulturu na starosti.

Ilustrační foto
16.3.2017

Pardubice - Pardubický kraj je domluven s autobusovými dopravci ohledně dorovnání platů řidičů autobusů na základně schváleného nařízení české vlády. Kromě jediného dopravce, kterým je Arriva Východní Čechy, ostatních dvacet dopravců souhlasí s dorovnáním mezd, částkou za čekací doby a příplatkem za ztížené pracovní prostředí.

 .

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.