Aktuality

Návštěvy pacientů Návštěvy pacientů v Nemocnici Pardubického kraje jsou ode dneška opět povolenyNemocnici Pardubického jsou ode dneška opět povoleny
16.3.2018

Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji rozhodl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje o ukončení zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. Počínaje dneškem, tzn. od pátku 16. března 2018, jsou opět povoleny návštěvy na všech pracovištích Nemocnice Pardubického kraje, tzn. v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnici.

Obří žihadlo i živé včely jsou atrakce nové výstavy Východočeského muzea
16.3.2018
Pardubice  – Víte, jak fungují včelí křídla? Jak se pohybuje žihadlo v ráně? Co je to medná kráva? A který další hmyz kromě včel vytváří med? Na tyto i další otázky odpoví nová výstava Východočeského muzea v Pardubicích Včely ze všech ú(h)lů. Pro veřejnost se otevírá v pátek 16. března v multifunkčním sále Zámku Pardubice.
Samostatný byt pro skupinu dětí v Poličce
16.3.2018
Pardubice – Pardubický kraj je spolu se Zlínským průkopníkem v transformaci péče o ohrožené děti v České republice. Chce ústavní formu změnit na komunitní, s rozvojem služeb preventivního a ambulantního charakteru. Oba kraje uspěly v projektu, který jim umožnil vypracovat pro zařízení péče o ohrožené děti transformační plány. Konkrétní změny jsou tedy připraveny, ale nejsou zadarmo. Přesto se Pardubický kraj, který jako jediný má plány pro všechna svá zařízení, chce alespoň do počátečních kroků pustit. Letošní možnosti probírali příslušní radní a vedoucí odborů s ředitelkami a řediteli dvou dětských center a pěti dětských domovů.
Ve Vysokém Mýtě vzniklo nové dialyzační středisko
15.3.2018

Vysoké Mýto – Pacienti s chronickým selháním ledvin mohou nyní využívat nového dialyzačního střediska, které bylo otevřeno v prostorách Vysokomýtské nemocnice. Středisko, jehož kapacita činí jedenáct lůžek a které poskytuje komfortní zázemí pro pacienty i personál, navštívil krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Rut Kolínksá ze Sítě mateřských center debatuje na workshopu s radním Pavlem Šotolou
15.3.2018
Pardubice/Žamberk - Na Společné cestě pro rodiny se v Žamberku setkaly tři desítky odborníků ze sociálních, zdravotnických i vzdělávacích organizací z města a širokého regionu i zástupci Pardubického kraje. Workshop s tímto názvem připravila společnost Cesta pro rodinu, která už dvaadvacátý rok poskytuje  sociální, prorodinné a volnočasové služby pro rodiny i jednotlivce a mohla se podělit se svými zkušenostmi v Rodinném centru, Domu na půl cesty, Azylovém domu a v Krizové pomoci.
Česká filharmonie
14.3.2018
Pardubice – Jeden z vrcholů festivalu Pardubické hudební jaro je dnes večer připraven do Tipsport areny v Pardubicích, kam přijede Česká filharmonie pod taktovkou Petra Altrichtera zahrát cyklus symfonických básní Má vlast od Bedřicha Smetany. Slavnostní koncert je věnován stému výročí založení Československé republiky.
Dánští novináři posuzovali lyžování v našem kraji
14.3.2018

Ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism pro Skandinávii a Olomouckým krajem zrealizovala Destinační společnost Východní Čechy presstrip pro skupinu pěti dánských novinářů pracujících pro významná média zaměřená na oblast snow and fun. Presstrip se uskutečnil od 5. do 9. března, kdy první dva dny strávili novináři v Jeseníkách. Od středečního odpoledne je pak čekal nabitý program ve východní části Pardubického kraje. Své zázemí našli v luxusním resortu na Dolní Moravě, kde si aktivně vyzkoušeli zdejší skvěle připravené lyžařské terény. Kromě Dolní Moravy si dánští novináři zalyžovali také na obou stranách Bukové hory, ve Skiresortu Červená Voda.

Zmodernizovaná silnice v úseku Hlinsko - Dřeveš
13.3.2018

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou Včelákova nedaleko Hlinska Janem Pejchou o investiční činnosti kraje v oblasti silničního hospodářství nejen v okolí obce, ale v rámci celého širšího regionu. Kraj v letošním roce plánuje zahájit rekonstrukci komunikace III/3437 přes Srní směrem na Hlinsko za částku okolo 33 milionů korun. Další investice do silniční sítě budou následovat v příštích letech.

Wonkův most v Pardubicích
13.3.2018

Pardubice - Wonkův most v Pardubicích je nejzatíženější mostní stavbou na silnicích II. třídy ve městě a kraji. Denně tudy projede až pětadvacet tisíc automobilů, také autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy. Proto Pardubický kraj věnuje mostu zvýšenou pozornost. Při mostních prohlídkách tak čas od času odhalí potřebu dílčí rekonstrukce. V současné době zadá příspěvková organizace kraje Správa a údržba silnic Pardubického kraje projekt na výměnu nosných lan, které ve Wonkově mostu slouží už od počátku 80. let minulého století. Most byl postaven v letech 1956 – 1959.

Přihlášky na střední školy jsou odevzdané, přišlo jich více než vloni
13.3.2018
Pardubice - První březen byl datem, které si spousta žáků základních škol určitě dlouho dobře pamatovala. Nejpozději do té doby totiž měli možnost přihlašovat se na střední školy a víceletá gymnázia. Na střední školy zřizované krajem přišlo více než 8,5 tisíce přihlášek.
Ilustrační foto
12.3.2018

Praha - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal dnes v Praze s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Hlavním tématem jednání byla problematika čerpání prostředků Evropské unie na modernizace silnic nižších tříd. Hejtman upozornil především na problematiku majetkoprávních vypořádání, která oddalují zahájení staveb.

Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách
12.3.2018

Pardubice – 3D technika a školní televizní zprávy. To byla témata, která spojila studenty Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy (SPŠE a VOŠ) Pardubice se studenty ze Švédska, Slovenska, Maďarska a Rumunska v rámci dvouletých projektů Erasmus+ KA2. Všichni zapojení studenti se v minulém týdnu sešli, aby tyto úspěšné projekty oficiálně zakončili. Setkání se zúčastnil radní pro školství Bohumil Bernášek i pardubický primátor Martin Charvát.

Kraj na průmyslové škole v Letohradě vylepší dílny i jídelnu
12.3.2018

Pardubice - Lepší vybavení pro výuku i stravování bude mít k dispozici Průmyslová střední škola v Letohradě. Radní Pardubického kraje na svém posledním jednání schválili vyhlášení výběrového řízení na dodavatele frézky, soustruhu i gastrotechniky.

René Živný a Pavel Hečko na veletrhu v Berlíně
12.3.2018
Pardubice/Hradec Králové - O víkendu skončila hlavní sezóna turistických veletrhů na letošní rok. Pardubický a Královéhradecký kraj se pod značkou Východní Čechy prezentovaly společně už potřetí a opět úspěšně. Z mezinárodních veletrhů si přivezly několik cen.
Ilustrační foto
12.3.2018

Jednou z priorit současné krajské samosprávy v oblasti silničního hospodářství je výstavba přivaděčů k dálnici D35, jejichž je kraj vlastníkem. Na konci minulého roku vznikl Řídící výbor, který tvoří hejtman Martin Netolický a jeho dva náměstci Roman Línek a Michal Kortyš spolu se zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk). V minulých dnes se tento řídící orgán sešel na svém prvním letošním jednání, jehož cílem bylo informování o současném postupu příprav v jednotlivých stavbách. Celkem má být vystavěno osm přivaděčů – úseků silnic, přípravu šesti z nich svěřil Pardubický kraj do rukou SÚS Pk.

Zástupci kraje, města i nemocnice diskutovali s občany o orlickoústeckém urgentním příjmu
9.3.2018
Ústí nad Orlicí - Radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek a ředitel Orlickoústecké, Svitavské a Litomyšlské nemocnice Tomáš Julínek uskutečnili tento týden setkání s občany Ústí nad Orlicí, aby jim prezentovali projekt centrálního urgentního příjmu.
Železničářská tradice v České Třebové pokračuje. Šest milionů pomůže rekonstrukci učeben a provázání s dopravci
9.3.2018
Pardubice - Jedním z cílů současného vedení Pardubického kraje je další rozvoj Vyšší odborné školy a střední školy technické v České Třebové, která je dlouhodobě spojena s železničním provozem. Krajští radní na svém posledním jednání schválili investiční záměr na rekonstrukci odborných učeben v předpokládané částce necelých šesti milionů korun. V rámci investice dojde k vytvoření učeben pro výuku síťových technologií a úpravy prostor pro celoživotní vzdělávání.
Pardubický kraj podpoří už třetí ročník Fotbalové akademie
9.3.2018
Pardubice - V Administrativním centru Vinice v Pardubicích se sešli organizátoři a partneři Fotbalové akademie v Pardubicích s vybranými hráči ročníku 2005 a jejich rodiči. Jedná se o hráče, kteří byli vytipovaní jako možní adepti výběru U14 do Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje a mohli by se od nového školního roku začlenit do režimu akademie. Rodiče a hráči byli pozvání na schůzku se zástupci Pardubického kraje, statutárního města Pardubice, Fotbalové asociace České republiky a realizačního týmu Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje.
Všeobecné sestry budou moci získat na orlickoústecké zdravotnické škole diplom kombinovanou formou studia
9.3.2018
Ústí nad Orlicí - Každý ví, že profese zdravotní sestry je nepostradatelná. Nemocnice i ordinace však stále trápí jejich nedostatek. Usnadnit sestrám dosažení vyššího vzdělání by mělo kombinované studium na Vyšší odborné škole a Střední škole zdravotnické a sociální v Ústí nad Orlicí (VOŠ a SŠZSÚO), jehož otevření od příštího školního roku schválila Rada Pardubického kraje.
Kouzlo řemeslných učebních oborů: Cukrář
9.3.2018

Chrudim – Sedm metráků vánočního cukroví? Dort pro prezidenta? Není problém. Alespoň ne pro žáky tříletého oboru cukrář ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště (SOŠ a SOU) obchodu a služeb v Chrudimi.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.