Aktuality

Jednání v areálu Poličských strojíren
28.4.2017

Polička - V areálu Poličských strojíren se ke druhému jednání, které svolal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, sešli zástupci společnosti, složek IZS a starostů obcí v okolí areálu, aby řešili záležitosti spojené s únorovou explozí, zabezpečení areálu a následnou komunikaci podniku se zasahujícími složkami. Pardubický kraj si od všech dotčených vyžádal jejich hodnocení celé mimořádné události včetně případných připomínek. Hejtman Netolický nadále prosazuje vytvoření podnikové hasičské jednotky.

Sportovní park Pardubice
28.4.2017

Pardubice - Celkem 9 dní plných sportu, nové logo, nově ozdobená lávka přes Chrudimku. Co se ještě skrývá v projektu Sportovní park Pardubice? Na minimálně 15 stálých a několika variabilních stanovištích umístěných na souši i na řece se vystřídá nejméně 60 sportovních klubů a oddílů z Pardubic a okolí. Děti si tak vyzkouší nejrůznější aktivity, k nimž by se třeba jinak nedostaly, jejich rodiče si pak mohou užít řadu kulturních akcí, které program SPP doplní zejména o víkendu. Pardubický kraj podpoří akci částkou 500 tisíc korun.

Na využití hradu Rychmburk bude kraj spolupracovat s fakultou architektury
28.4.2017
Pardubice -  Říká se, že v České republice je snad nejvíc hradů a zámků v přepočtu na obyvatele na světě. Po druhé světové válce začal stát v mnoha opuštěných šlechtických sídlech zřizovat sociální ústavy a domovy důchodců. Zvláště pro ty méně pohyblivé obyvatele však život na zámku žádnou výhrou nebyl. Až v současné době se začíná situace v pobytových sociálních službách přehodnocovat a pro klienty hledat vhodnější umístění. Ve výsledku to znamená i uvolnění hradů pro nové účely. Po roce 2020 to čeká i hrad Rychmburk na Skutečsku, který je v majetku Pardubického kraje.
Ilustrační foto stavu komunikace
27.4.2017

Pardubice - Zastupitelé Pardubického kraje požadují, aby se investoři, kvůli kterým se výrazným způsobem zvýší zatížení silnic nižších tříd, které nejsou svým konstrukčním řešením na extrémní zátěž připravené, finančně podíleli na jejich rekonstrukci. Na tuto problematiku pamatuje také platná česká legislativa. Příkladem z poslední doby je například výstavba logistického terminálu v České Třebové. Jelikož není cílem omezovat soukromé investice, prosí zastupitelé obce a investory, aby byla krajská samospráva o obdobných rozsáhlých investicích včas informována a mohlo se tak do budoucna obdobným situacím předejít.

Radní Štěpánová ve Vendolí u Svitav se starostou Vladimírem Buchtou, kde chtějí opravit silnici ke sběrnému dvoru
28.4.2017

Pardubice – Biskupice, Přívrat či Vysočina. Ačkoliv jsou tyto obce od sebe vzdáleny desítky kilometrů, mají něco společného. Panují zde v porovnání s jinými oblastmi Pardubického kraje náročnější podmínky pro podnikání. Místním obyvatelům se také hůře shání zaměstnání. Hejtmanství pomáhá tyto rozdíly snižovat prostřednictvím dotačního programu na Podporu realizace rozvojových projektů v problémových mikroregionech.

Konference Cesta z PASti splnila očekávání účastníků
28.4.2017
Pardubice – Přednáškový sál Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje se stal 26. dubna už potřetí místem konání odborné konference „Cesta z PASti – příklady dobré praxe”. Ta byla jednou z osvětových akcí, které se uskutečnily v rámci Dne porozumění autismu.
Národní hřebčín chystá mezinárodní konferenci, přípravy na nominaci pro UNESCO finišují
27.4.2017
Pardubice/Kladruby n. L. – Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem a jeho okolní krajina po několik staletí utvářená a využívaná pro chov kočárových koní jsou v celosvětovém měřítku jedinečné. To by měla dokladovat dokumentace připravovaná pro nominaci na seznam kulturních památek UNESCO. O stavu příprav jednala dnes Rada památky pod vedením 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka.
Další jubileum TECHNOhrátek – v České Třebové si zapsaly na účastnický seznam už 100. základní školu
27.4.2017

Česká Třebová – Roj blikajících světýlek, zářící obrazovky počítačů, spousta drátů a kabelů nebo nezaměnitelná vůně dřeva. Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová ve středu 26. dubna rozevřela před účastníky 53. TECHNOhrátek Pardubického kraje plnou náruč svých atraktivních oborů. A 142 žáků 7. a 8. tříd z devíti základních škol z celého regionu se nejen tužilo při plnění manuálních aktivit, ale především se náramně bavilo při zajímavých činnostech.

Křižovatka u Heřmanova Městce směrem od Seče
26.4.2017

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s šéfem pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic Bohumilem Vebrem o možnosti úpravy silnice I/17 protínající Heřmanův Městec, a to především o možném vybudování kruhového objezdu při křížení se silnicí od Chrudimi směrem na Seč. Druhým tématem byl průběh příprav na stavbu silnice D35 a dodržování plánovaného harmonogramu prací.

Jedna z vítězných staveb minulého ročníku - Regionální muzeum v Litomyšli
26.4.2017

Pardubice - Po dvou letech vyhlásil Pardubický kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v České republice další ročník soutěže o Stavbu roku. Soutěž se uskuteční pod záštitou hejtmana Martina Netolického a předsedou poroty bude opět 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

 

Ilustrační foto
27.4.2017

Česká Třebová - V České Třebové se za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického uskutečnil další z řady kontrolních dní ve vazbě na postup při rekonstrukci spadlé střechy sportovní haly. Kromě konečného výběru nové varianty vazníků a upřesnění harmonogramu dalšího postupu, zazněla také předběžně kalkulovaná škoda na stavbě včetně nákladů na odstranění sutin a poškození sportovního vybavení.

Ilustrační foto
25.4.2017

Pardubice – Krajští zastupitelé na svém úterním jednání schválili dotace v oblasti krizového řízení pro jednotky dobrovolných hasičů obcí a ostatní složky integrovaného záchranného systému,  ale také finanční dar pro Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Celkově byla schválena finanční podpora přesahující 11 milionů korun. Další prostředky budou uvolněny v průběhu roku.

Značené cyklotrasy se přesouvají ze silnic na stezky
26.4.2017

Pardubice – Jakým způsobem se dá do turisticky zajímavého střediska dostat? Pokud tam není k dispozici pravidelná veřejná doprava, jak se tam dá zaparkovat? Jaké se nabízí ubytování, občerstvení či další služby? To jsou otázky, které si dnes kladou téměř všichni, kteří se vydávají na výlety nebo na dovolenou. A přitom nemusí hledat žádný luxus.

Bezpečné branky, olympiády dětí i rozvoj sportovních oddílů
25.4.2017
Pardubice – Prostředky, které věnuje Pardubický kraj na podporu sportu, se podařilo opět navýšit. Dotace kraje vzrostly od roku 2013 více než trojnásobně. Jen do sportu jde letos téměř 50 milionů korun. Jednotlivé návrhy schválili zastupitelé.
Do budovy se zaměstnanci přestěhovali už na začátku letošního roku
25.4.2017
Pardubice – Poblíž sídla bývalé Tesly v Černé za Bory otevřela dnes svou novou budovu jedna z jejích nejúspěšnějších nástupnických firem, společnost ERA. Ta navázala na tradiční vývoj pasivních radiolokátorů a její výrobky jsou dnes už ve více než stovce zemí světa, kde usnadňují řízení letového provozu. Popřát firmě hodně úspěchů i v tomto moderním prostředí přišli také 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a primátor města Pardubice Martin Charvát.
Jednání s představiteli SHČMS.
24.4.2017

Pardubice - Podpora dobrovolným hasičům ze strany Pardubického  kraje. To bylo základním tématem jednání hejtmana Martina Netolického s republikovým starostou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Karlem Richterem, krajským starostou Josefem Bidmonem a jeho náměstkem Josefem Syrůčkem.

Školení starostů v Litomyšli
24.4.2017

Pardubice - Jedním z cílů radní Pardubického kraje Hany Štěpánové bylo nabídnout starostům měst a obcí bezplatné semináře a školení. Úvodní čtyři semináře zaměřené na zlepšení komunikačních dovedností, rozpoznání manipulace a asertivní chování se uskutečnily v průběhu dubna v Lanškrouně, Hlinsku, Pardubicích a Litomyšli.

Špičkový mikroskop rozšířil operační možnosti neurochirurgů Pardubické nemocnice
24.4.2017

Pardubice – Lékaři mají oči zabořeny do okulárů mikroskopu, jehož špičkové parametry jim zajišťují dokonalý přehled o operačním poli. O průběhu zákroku má naprostý přehled i veškerý ostatní personál na sále díky videopřenosu na velkém monitoru na stěně. A pokud si chce operatér pořídit jakoukoli obrazovou dokumentaci, moderní přístroj mu to umožní. Tak nyní vypadá situace na neurochirurgickém sále Pardubické nemocnice.

Nejen děti oslavily na Pernštýnském náměstí Den Země
21.4.2017
Pardubice – Pernštýnské náměstí dnes patřilo oslavám Dne Země, kam se přišly podívat především děti z mateřských i základních škol z Pardubic a okolí. Ty se zapojily do programu, který pro ně připravila Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice, Ekocentrem PALETA a dalšími neziskovými organizacemi.
Hala v České Třebové
21.4.2017

Pardubice - Ve středu 26. dubna se v České Třebové za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického uskuteční další plánovaný kontrolní den týkající se záležitostí spojených s lednovým pádem střechy tamější sportovní haly. Kraj zároveň pokračuje v přípravách projektu na její rekonstrukci, kterou by rád dokončil do konce letošního roku.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.