Aktuality

Ilustrační foto
22.2.2018

Zvýšení pohodlí cestujících na železnici související s modernizací vozového parku a udržení dopravních výkonů v regionu. Hlavní témata jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a náměstka hejtmana pro oblast dopravy Michala Kortyše se zástupci Českých drah. Pardubický kraj tak pokračuje v jednáních s železničními dopravci o podmínkách pro zajištění dopravní obslužnosti po roce 2018 na dalších deset let.

Titul EY Podnikatel roku 2017 Pardubického kraje získali majitelé firmy JHV - Engineering
22.2.2018
Pardubice – Společnost EY za podpory hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2017 Pardubického kraje. Stali se jimi otec a syn Jaromír a Jan Hvížďalovi ze společnosti JHV - Engineering s.r.o., se sídlem v Pardubicích, úspěšné české rodinné firmy zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek. S obratem téměř půl miliardy se JHV – Engineering s.r.o. řadí mezi špičku na trhu automatizace a jejich na míru šité linky lze najít ve výrobních halách od Evropy, Asie až po Ameriku.
Kraj plánuje údržbu a rozvoj majetku i po roce 2020
22.2.2018
Pardubice – Pardubický kraj je zřejmě největším správcem realit na tomto území. Do jeho majetku patří přes tři tisíce kilometrů silnic II. a III. třídy, budovy nemocnic akutní péče a dalších zdravotnických zařízení, 380 budov škol, devět zařízení sociálních služeb, budovy kulturních institucí i samotného krajského úřadu. V tom je zahrnuto i několik hradů, zámků a dalších památkově chráněných objektů. O jejich kondici se kraj stará pomocí Programu údržby a rozvoje nemovitého majetku. Nyní radní projednali jeho plán na příští tři roky a výhled na období po roce 2020.
Ilustrační foto
22.2.2018

Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém úterním jednání schválilo vyčlenění částky dvou milionů korun na realizaci opatření, která mají pomoci regionu vyrovnat se se změnami klimatu především v souvislosti se suchem. Plány kraje navazují na schválenou Koncepci ochrany před následky sucha pro území České republiky, kterou schválila česká vláda v červenci minulého roku.

Hejtman Martin NEtolický s profesorem Romanem Prymulou
21.2.2018

Pardubice/Praha - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s náměstkem ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Romanem Prymulou o aktuální situaci v regionálním zdravotnictví, investičních záměrech kraje se zaměřením na centrální příjmy a plánech rozvoje nejen akutní, ale i následné péče.

Radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr se i letos účastnil Valentýnských odběrů
21.2.2018

Ústí nad Orlicí – Osvětové akce k náboru nových dárců krve, které uspořádala Nemocnice Pardubického kraje v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici, si stejně jako minulý rok nenechal ujít radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Ten si při příležitosti Valentýnských odběrů v Ústí nad Orlicí prošel také zázemí tamního hematologicko-transfúzního oddělení.

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji
20.2.2018

Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo dnes finanční příspěvek Asociaci pro mládež, vědu a techniku AMAVET v hodnotě 700 tisíc korun a Ekoncentru Paleta v hodotě 900 tisíc korun. V případě první dotace se jedná o financování jedenáctého ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, dále na financování Programu vytváření a rozvíjení zájmu žáků o vědecké a technické obory a zahraniční stáže nejlepších autorů vědeckotechnických projektů. V případě Ekoncentra Paleta se jedná o podporu environmentální výchovy dětí a mládeže v kraji a specializační studium pedagogů v oblasti environmentálního vzdělávání.

Ilustrační foto
20.2.2018

Krajští zastupitelé na svém úterním jednání schválili finanční příspěvek Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun. Finanční prostředky využije sdružení nejen na svoji činnost, ale také na práci s mládeží či pořádání různých soutěží v požárním sportu.

Ocenění za rok 2016
20.2.2018
Pardubice - Cena za zásluhy o Pardubický kraj a Cena Michala Rabase za záchranu. To jsou nejvyšší krajská ocenění, která budou v letošním roce rozdána již popáté. Slavnostní předávání se uskuteční tradičně na začátku května ve Východočeském divadle. Jména osobností, která ocenění převezmou, dnes schválili krajští zastupitelé.
V rámci ITI budou například v krajském  městě opraveny tři domy na Přihrádku, provozovat je bude Krajská knihovna
20.2.2018
Když se řekne ITI, část lidí tuší, že se za tím u nás skrývají velké evropské investice do hradecko-pardubické aglomerace. Málokdo ale ví, co vlastě tato zkratka znamená. Celkově ten složitý název zní Integrované teritoriální investice. Kdo by si to pamatoval, že? Tak raději zůstaňme u ITI.
Žáci v Pardubicích a Lanškrouně bojovali o postup do krajského kola
19.2.2018
Lanškroun, Pardubice – Dvě okresní kola v Lanškrouně a v Pardubicích mají za sebou žáci základních a středních škol v soutěži Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Ti nejlepší z nich se zúčastní krajského kola, jehož finalisty čeká cesta do Francie, Číny nebo Ameriky.
Přání pomoci druhým přivedlo dárce krve do Orlickoústecké nemocnice
19.2.2018

Ústí nad Orlicí - Dvacet pět nových dárců – to je výsledek náborové akce „Kdo miluje, daruje krev“ při příležitosti oslav svátku všech zamilovaných. Do Orlickoústecké nemocnice přišlo celkem šedesát šest dárců krve.

Kouzlo řemeslných učebních oborů: Mlékař
19.2.2018

Hlinsko – Mléko, tvaroh nebo máslo. Kdo by se s těmito a dalšími mléčnými výrobky téměř denně nesetkával. Na jejich výrobě mají zásluhu odborníci, kterých je však jako šafránu. Proto před rokem Pardubický kraj otevřel při Gymnáziu Karla Václava Raise v Hlinsku učební obor Výrobce potravin – Mlékař, v současné době jediný svého druhu v republice.

Stánek Východních Čech dostal stříbrnou medaili
19.2.2018

Pardubice/Praha - Závěr minulého týdne patřil na výstavišti Incheba Praha mezinárodnímu veletrhu cestovního ruchu Holiday World. V posledních třech letech se zde společně prezentují i Pardubický a Královéhradecký kraj pod značkou Východní Čechy. Ke 100. výročí republiky se letos expozice nesla v duchu prvorepublikové kavárny. Ta zaujala porotou veletrhu natolik, že jí udělila stříbrnou medaili. Na třetím místě skončil krásný stánek z Řecka a za celkového vítěze byla odbornou porotou vybrána prezentace Itálie.

Plastiky Kurta Gebauera
19.2.2018
Pardubice – K zajímavému srovnání došla Východočeská galerie, když vybrala přes 30 významných výtvarných děl zakoupených do sbírek od konce 50. let do 90. let minulého století. Jejich současná celková hodnota je přibližně 90x vyšší, než jejich nákupní cena. Na čas přerušené období, kdy se v budování sbírky nepokračovalo, v minulém roce opět nabralo dech. Se souhrnnými akvizicemi za rok 2017 se seznámili na svém zasedání radní Pardubického kraje.
jednání se zástupci města Králíky
16.2.2018

Králíky - Městský úřad v Králíkách byl poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického při cestách po regionu. Se starostkou města Janou Ponocnou a členy městského zastupitelstva projednával především řešení dopravní situace na Králicku se zaměřením na rekreační areál na Dolní Moravě a organizaci vojensko-historické akci Cihelna 2018.

Hejtman při prohlídce areálu školy
16.2.2018

Králíky - Střední odborné učiliště opravárenské v Králíkách bylo v pořadí čtvrtou páteční zastávkou hejtmana Martina Netolického při cestě regionem Králicka. S ředitelkou školy Petrou Doubravovou projednával mimo jiné další rozvojové aktivity školy včetně připravovaných investičních aktivit včetně rekonstrukce domova mládeže, rekonstrukce elektroinstalace v dílnách, zateplení administrativní budovy školy či opuštění jednoho z objektů a přesun části dílen.

Kvido Štěpánek s hejtmanem Martinem Netolickým při prezentaci Motúčka
16.2.2018

Jablonné nad Orlicí - Třetím zastavením páteční hejtmanské cesty na Králicku byla návštěva společnosti ISOLIT Bravo. Kromě seznámení se s výrobou společnosti, která dodává součástky do automobilového průmyslu či elektrotechniky a vedle toho produkuje vlastní výrobní program Bravo a Motúčko, jednal hejtman také o humanitární pomoci pro oblast Ukrajiny, ve které je společnost a její majitel Kvido Štěpánek velmi aktivní. Kraj navíc plánuje navázat užší spolupráci firmy a učiliště v Letohradě.

Nový most přes Tichou Orlici usnadňuje život lidem v Jablonném. Kraj ve městě připravuje další investice do silnic
16.2.2018

Druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického při cestě v regionu Králicka bylo Jablonné nad Orlicí. Se starostou města Miroslavem Wágnerem projednával stav připravenosti dopravních projektů v okolí města či záležitosti v oblasti cestovního ruchu. Kraj v loňském roce dokončil rekonstrukci mostu přes Tichou Orlici a plánuje další investice včetně první etapy modernizace silnice II/311 v ulici Nádražní. 

Ilustrační foto
16.2.2018

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci České obce sokolské a Východočeské župy – Pippichovy o podpoře krajského sokolského sletu a celostátního XVI. Sokolského sletu, který se uskuteční od 1. do 6. července v Praze a ponese se v duchu 100 let od vzniku Československa. Pardubický kraj na tuto významnou akci vyčlení částku 400 tisíc korun, která bude využita z velké části na nákup cvičebních úborů a dále na organizaci krajského sletu. Ten se uskuteční 9. a 10. června na Městském stadionu na Dukle v Pardubicích.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.