Aktuality

Hejtman Martin Netolický v areálu chvaletické elektrárny
23.8.2016

Chvaletice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil Chvaletice. Se starostkou obce Blankou Zaklovou hovořil především o vnímání nedaleké elektrárny mezi občany, informovanosti starostů a vzájemné spolupráci. Následně si za doprovodu vedení elektrárny prohlédl celý areál a detailně se seznámil také s třímiliardovou investicí, která nyní v elektrárně probíhá.

Hejtman Martin Netolický v areálu bývalé vitky v Brněnci
22.8.2016

Pardubice – Plánované Muzeum Šoa a Oskara Schindlera v Brněnci na Svitavsku bylo tématem dnešního jednání hejtmana Martina Netolického se zástupci nadačního fondu, který má za cíl revitalizaci areálu bývalé Vitky a vybudování unikátního muzea holokaustu a památníku Oskara Schindlera.

Znační pro bezpečný rozestup vozidel (ilustrační foto)
23.8.2016

Pardubice – Již jen pár dní zbývá do začátku nového školního roku. Pardubický kraj si proto pro všechny prvňáčky v kraji připravil malý dárek v podobě praktického batůžku na přezůvky, který obsahuje mimo jiné reflexní prvky, ale také rozvrhy hodin, vystřihovací písmenka, bezpečnostní časopis od BESIPu a mnoho dalšího.

Cihelna 2016
21.8.2016

Pardubice – Další, tentokrát již 19. ročník vojensko-historické akce Cihelna je za námi. V blízkosti Vojenského muzea Králíky se jako každoročně sešli desetitisíce návštěvníků, kteří sledovali nejen rekonstrukci bojů z roku 1938, ale také dobu osvobození či ukázky moderní techniky Armády České republiky, vojenských policistů nebo kynologů. Akce se jako tradičně zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který kromě slavnostního zahájení pozdravil také rotu aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství Pardubice.

Hejtman MArtin NEtolický na slavnostním zakončení
22.8.2016

Pardubice - Včerejší den byl pro Olympijský park Pardubice posledním, tedy alespoň pro tento rok. Během 17 dní si zde návštěvníci mohli vyzkoušet přes šedesát sportovních disciplín, nechyběl však ani bohatý kulturní program například v podobě Latino festu, divadelního festivalu Pernštejn(l)ove, Festivalu chutí, vůní a řemesel, multižánrovým festivalem Friends Fest či série koncertů na Happy Season stage. Závěrečný koncert odstartoval ve 20:20 hodin na Pernštýnském náměstí, a to v režii Komorní filharmonie Pardubice. Zvolený čas slavnostního zakončení se navíc stal symbolem další olympiády, která odstartuje právě v roce 2020 v Tokiu.

Rekonstrukce Domu bratří Čapků v Budislavi
19.8.2016

Pardubice – Rekonstrukce Domu bratří Čapků v Budislavi na Litomyšlsku je zase o krok blíže. Opravy objektu, který nechal vystavět Karel Čapek, pokračují podle plánu a brzy by mohl být znovu zpřístupněn veřejnosti. V rámci kontrolního dne stavebních prací navštívil objekt hejtman Martin Netolický, který také diskutoval o budoucím využití památky.

Hejtman Martin Netolický v Dětském domově v Pardubicích
19.8.2016

Pardubice – V rámci páteční cesty po regionu navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický také Dětský domov v Pardubicích, kde diskutoval s ředitelkou Kateřinou Fialovou, která se funkce v této krajem zřizované instituci ujala letos v březnu. Prohlédl jsi také některé upravené prostory, ve kterých děti tráví volný čas.

Krasjký úřad Pardubického kraje
17.8.2016

Pardubice – Krajský úřad Pardubického kraje dlouhodobě deklaruje vstřícný přístup k poskytování informací. Některé požadavky jsou však svým rozsahem natolik náročné, že je nutné vyčlenit konkrétní pracovníky a vynaložit na zajištění odpovědi mimořádné finanční prostředky, které je však nutné požadovat po tazateli. Obdobný postup aplikoval úřad při poslední žádosti České pirátské strany.

Jiří Kejval na návštěvě Olympijského parku Pardubice
17.8.2016

Pardubice – Pardubický olympijský park dnes přivítal vzácnou návštěvu. Jednotlivá sportoviště si prohlédl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, který v doprovodu radního Pardubického kraje René Živného navštívil také informační stánek Pardubického kraje a seznámil se s přípravami na zimní olympiádu dětí a mládeže, která se v našem kraji uskuteční v roce 2018.

Tisková konference k akci Cihelna 2016
16.8.2016

Pardubice – Na tento víkend je v Králické pevnostní oblasti připraven už 19. ročník vojensko-historické akce Cihelna, jejímž tématem letos bude především mobilizace v pohraničí. V rámci Dne armády, který se dnes koná na Komenského náměstí v Pardubicích, hovořili o akci hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starostka města Králíky Jana Ponocná, generál Jaroslav Linhart, zástupce ředitele sekce podpory Ministerstva obrany, a ředitel Vojenského muzea Králíky Marek Bartoš.

Soutěž napoví, v které české škole se vaří nejlépe
19.8.2016

Brno - Ve čtvrtek 25. srpna 2016 se veřejnost dozví, v které české škole vaří nejlépe. Ve Střední škole informatiky a spojů Brno se uskuteční finále soutěže O nejlepší školní oběd, do které se letos přihlásilo 52 školních jídelen z celé České republiky. Mezi nejlepší desítku se již poněkolikáté probojovala Základní škola Svitavy, Felberova.

Handicapovaní jezdci z TJ Léčebna Košumberk absolvovali extrémní cyklistický závod
18.8.2016
Pardubice – Osmičlenné družstvo závodící pod názvem FitKoloběh vyrazilo v úterý 2. 8. 2016 na trať extrémního štafetového cyklomaratonu přes celou Českou republiku se zajížďkou do Bratislavy. Akce nesla název Metrostav HANDY CYKLO MARATON. V sobotu 6. 8. 2016 sice projel celý tým včetně tří sportovců z TJ Léčebna Košumberk cílovou rovinkou v limitu 111 hodin, ale pouze za cenu penalizace 90 hodin za vynechání pěti posledních průjezdních kontrolních stanovišť.
OBRAZEm: Armáda ČR obsadila Komenského náměstí
16.8.2016
Pardubice – Tento týden se v Pardubickém kraji nese v duchu armády a vojenské techniky. Dnes se na Komenského náměstí před Krajským úřadem Pardubického kraje prezentuje Armáda ČR se svými bojovými vozidly, technikou a moderními i historickými zbraněmi. Akce trvá až do 15. hodiny. V pátek a o víkendu pak v králické pevnostní oblasti naváže tradiční akce Cihelna 2016, která věrně přiblíží dobu mobilizace v roce 1938.
Předání informačních tabulí
15.8.2016

Pardubice – V rámci prvního kola České fotbalové ligy mezi fotbalisty MFK Chrudim a hosty z Benátek nad Jizerou byl předán dar Nadačního fondu Pardubického krajského fotbalového svazu domácím fotbalistům a družstvu TJ Sokol Svratouch. Jedná se o informační tabule, které budou sloužit při fotbalových utkáních těchto oddílů. Další kluby se dočkají nových tabulí v nejbližších dnech a týdnech.

Němečtí novináři poznávali kouzlo kladrubského hřebčína
17.8.2016

Pardubice – Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem měl v úterý speciální návštěvníky. V rámci tzv. presstripu, který pořádala agentura Czech Tourism a podílel se na něm Pardubicky kraj, si jej prohlédli němečtí novináři z turistických a sportovních médií. Cílem je zvýšit povědomí o památce usilující o zapsání na seznam UNESCO a přilákat více zahraničních turistů.

Hasičské hry bez hranic
16.8.2016

Pardubice – Hasičské hry bez hranic. Tak znělo motto mezinárodního hasičského soustředění mladých členů České hasičské jednoty z Přelouče a ukrajinských dětí ze Zakarpatské oblasti ve Zderazi u Skutče. Nad pilotním projektem další formy spolupráce obou regionů převzal záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Ilustrační foto
15.8.2016

Pardubice – Chcete se dozvědět více o podmínkách pro získání kotlíkových dotací, způsobu podání žádostí nebo systému proplácení dotací? Chcete vědět jak se na žádost o dotaci připravit a co všechno musíte splňovat? Na tyto, ale i mnohé další otázky odpoví odborný seminář, který připravil pro žadatele Pardubický kraj.

OBRAZEM: Pardubická Juniorka dnes vrcholí
12.8.2016

Vítězkou dvouhry dívek je Michaela Bayerlová (1999, TK Agrofert Prostějov) která ve finále porazila domácí senzaci Nikolu Novotnou (1998, LTC Pardubice) 6:0, 6:0. Ceny turnaje, který patří k rodinnému stříbru kraje, předávali hejtman Martin Netolický a náměstek Roman Línek. Vítězkami čtyřhry dívek se staly Anna Slováková a Johana Marková.

Se záměry se seznámil i hejtman Martin Netolický
12.8.2016

Pardubice – Bývalá Schindlerova továrna, pozdější Vitka v Brněnci, by se v budoucnu mohla stát památníkem obětem holokaustu. Alespoň takový je plán Nadačního fondu Šoa a Oskara Schindlera, který jej ve čtvrtek představil na tiskové konferenci za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Právě Pardubický kraj v minulosti za přispění Státního fondu životního prostředí nechal odstranit povrchové odpady a nyní se připravuje na kompletní sanaci areálu.

Legendární Slovenská strela slaví 80 let
11.8.2016

Pardubice – Ve středu 13. července uplynulo již 80 let od zahájení provozu dnes již legendárního vlaku Slovenská strela, který se na tehdejší československé železnici na trase Praha - Bratislava objevil v roce 1936. Slavnostní jízdy se jako jediný zástupce českých krajů zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který cestoval z České Třebové do Prahy.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz
KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE
U Divadla 828, 530 02 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz
KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.