Aktuality

Heranova violoncellová soutěž v Ústí nad Orlicí.
18.4.2019
Ústí nad Orlicí – Jubilejní pětadvacátý ročník Heranovy violoncellové soutěže zná vítěze. Stal se jím You Wu z Maďarska. Radní pro školství Bohumil Bernášek ocenil nejlepšího českého zástupce v této soutěži, Petra Hamerského. Jako dar mu věnoval sluchátka SONY.
Mladí cestovatelé z devíti zemí světa se letos sjíždí na Konopáč
18.4.2019

Mezinárodní setkání mládeže celosvětové federace campingu a caravaningu se každý rok o velikonočních svátcích koná v jiné zemi. Po loňském Záhřebu se mladí lidé od 16 do 35 let letos scházejí v autokempinku na Konopáči u Heřmanova Městce, příští rok pojedou do Portugalska. Záštitu nad akcí v našem kraji převzali 1. náměstek hejtmana Roman Línek a radní René Živný.

MLS Pardubického kraje 2019.
18.4.2019

Pardubický kraj – O soutěž MLS Pardubického kraje je zájem. V letošním třináctém ročníku se přihlásilo 32 výrobců se 130 výrobky ve čtyřech kategoriích. V pětičlenné porotě zasedl i Václav Kroutil, radní odpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov.

Návštěva studentů gymnázia Mozartova v Pardubicích se spřátelenou s tchaj-wanskou střední školou Feng Shan Senior High Schoolz Kaohsiung v budově krajského úřadu.
18.4.2019

Pardubice – Už dva roky trvá spolupráce gymnáziem Mozartova v Pardubicích a s tchaj-wanskou střední školou Feng Shan Senior High Schoolz Kaohsiung. Zástupce obou škol přijal radní pro školství Bohumil Bernášek.

V památkové zóně v České Třebové je teď nejbolavějším místem kostel sv. Jakuba
18.4.2019

Pardubice/Česká Třebová – O stavu památkových objektů v Městské památkové zóně v České Třebové i o stavu krajského majetku v tomto městě jednal s vedením města 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje pro majetek, investice a kulturu Roman Línek. Při té příležitosti také pogratuloval chlapcům ze střední odborné školy VOŠ a SŠT, areál Skalka, kteří uspěli v celostátním kole soutěže České ručičky.

Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje slaví 20 let
18.4.2019

Pardubice – Začátkem dubna roku 1999 byla založena Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje. Jejími zakládající členy byly Regionální hospodářská komora Pardubického kraje a největší města a jejich sdružení (Pardubice, Chrudim, Přelouč, Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy a Zájmové sdružení právnických osob ORLICE). Naprostá většina zakládajících měst jsou členy dodnes. Do dalšího dvacetiletí vstoupila agentura s novým logem.

Dětské centrum Veská má zateplenou budovu a nový výtah
18.4.2019
Pardubice – Důvod k radosti mají v Dětském centru Veská. Hlavní budova prošla rekonstrukcí a k ní byl přistaven výtah, který v budově chyběl. V souvislosti s tím byly také provedeny drobné dispoziční změny na všech podlažích. Slavnostního předání se zúčastnili také zástupci Pardubického kraje, který je zřizovatelem Dětského centra.
Jeden stavební superúřad nezrychlí stavební řízení. Problém je jinde, říká hejtman Netolický
18.4.2019

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve středu s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou a jejími náměstky Zdeňkem Semorádem a Marcelou Pavlovou. Tématem jednání byla především novela stavebního zákona, ale také příprava příštího programového období Evropské unie a aktuální stav čerpání prostředků v rámci současného období.

Terénní služby využívají dotace hlavně na pořízení automobilů
18.4.2019

Pardubice – Dotační titul Pardubického kraje Materiální zabezpečení sociálních služeb vznikl nedávno hlavně na základě požadavků z praxe. Vloni v něm kraj rozdělil 2,7 milionu korun, letos to bylo 2,6 milionu. Dotace schválili zastupitelé na svém dubnovém jednání.

Podpora prorodinných i dobrovolnických aktivit v kraji roste
17.4.2019
Pardubice – Zastupitelé Pardubického kraje tento týden schvalovali programové dotace také pro rodinná centra a další organizace, které se zabývají službami pro rodinu. Jejich podpora vzrostla oproti minulému roku o více než 200 tisíc korun. Podobně jsou na tom i dobrovolnická centra.
Projekt umožnil zmodernizovat silnice u turistických cílů v česko-polském pohraničí
17.4.2019
Pardubice/Červená Voda – Zlepšení dostupnosti turistických atraktivit oblasti masivu Sněžníka, tak se jmenuje dokončený evropský projekt, který zástupci Pardubického kraje a Dolnoslezského vojvodství dnes slavnostně představili v Červené Vodě. Na přestřižení symbolické pásky u pamětní desky navázala odborná konference a prohlídka nových úseků.
Kraje peníze na sociální služby nutně potřebují. Bez nich hrozí další odchody lidí
17.4.2019

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a radní pro oblast sociální péče a neziskového sektoru Pavel Šotola jednali s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou o problematice financování sociálních služeb, kde v tuto chvíli chybí minimálně dvě miliardy korun. Pro Pardubický kraj znamená nedostatečné financování rozdíl okolo 100 milionů korun. Pokud stát prostředky krajům nedá, hrozí kolaps sociálních služeb a odchody pracovníků do jiných profesí za lepšími pracovními podmínkami.

Schindlerova továrna v Brněnci se může stát světovým unikátem
16.4.2019

Pardubice - Areál bývalé Vitky Brněnec a Schinderovy továrny na Svitavsku dostává novou naději. Poté co Pardubický kraj zajistil povrchovou sanaci areálu, ve kterém se nacházely chemikálie, přišel s myšlenkou na oživení areálu Nadační fond Archa - rodiny Löw-Beer a Oskara Schindlera. Za fondem stojí jeden z potomků původních vlastníků továrny Daniel Löw-Beer. Se zástupci fondu hovořil v pátek o rozvojových plánech hejtman Martin Netolický.

Vysokomýtská nemocnice
16.4.2019

Pardubice - Jednou z dlouhodobých snah Pardubického kraje je získávat do svého vlastnictví majetek, ve kterém sídlí instituce zřizované krajem. V minulosti takto byly převedeny budovy středních škol z města na kraj. V pondělí na jednání krajském zastupitelstvu byl potvrzen obdobný krok v případně jedné z budov Vysokomýtské nemocnice. Konkrétně se jedná o budovy v Žižkově ulici.

Kuchyně našich babiček v Chroustovicích.
16.4.2019
Pardubice – Projekt Pardubického kraje Kuchyně našich babiček, díky kterému se ve školních jídelnách kraje vaří obědy podle starých receptur a zároveň dle současných moderních trendů a výživových doporučení, pokračoval tentokrát v Odborném učilišti Chroustovice na Chrudimsku. Zúčastnil se ho i radní Pardubického kraje Bohumil Bernášek a ředitelka Krajské hospodářské komory PK Eva Malinová.
Budova ČČK v Ústí nad Orlicí
16.4.2019

Pardubice - Český červený kříž obdrží od Pardubického kraje částku přesahující 800 tisíc korun. Největší část, konkrétně 600 tisíc korun je určená na sanaci havarijního stavu objektu oblastního spolku v Ústí nad Orlicí. Zbývající prostředky jsou rozdělené mezi všechny čtyři oblastní spolky ČČK na pořízení, údržbu a opravy věcného vybavení, ale také na podporu projektů bezpříspěvkového dárcovství krve či Světový den první pomoci.

Prijímací zkoušky na SPŠCH v Pardubicích
15.4.2019
Pardubice  – V závěru minulého týdne se na středních školách zřizovaných Pardubickým krajem uskutečnilo 1. kolo přijímacího řízení. Uchazeči do něj letos podali 9 496 přihlášek, což je o 655 více než v minulém školním roce. Nejvíce přihlášek eviduje Střední průmyslová škola chemická Pardubice, kde narostl počet přihlášených o 69 a na přijímací zkoušky tam museli vyčlenit 19 učeben. Právě do této školy se přišel podívat radní Pardubického kraje pro školství Bohumil Bernášek.
Dobrovolní hasiči získávají od kraje nejvíce v historii
15.4.2019

Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválilo rozdělení finančních prostředků v celkové v oblasti krizového řízení pro jednotky sborů dobrovolných hasičů, ostatní složky IZS a Krajské sdružení hasičů Pardubického kraje. Celková výše rozdělených finančních prostředků ať už v rámci programových či individuálních dotací přesahuje 20 milionů korun.

Frankoscény se usadily v Pardubicích
12.4.2019

Pardubice - Mezinárodní festival středoškolského frankofonního divadla Frankoscény, dříve známý jako Festivadlo, se už podruhé ve své 21leté historii koná v Pardubicích. Po celý víkend se mladí herci z Čech, Slovenska, Maďarska a Rumunska, kteří nacvičili divadelní hry ve francouzštině, usadí na Malé scéně Východočeského divadla. Festival se koná za podpory regionu Centre-Val de Loire, Pardubického kraje a Ministerstva mládeže a tělovýchovy. Organizuje ho profesionální divadelní společnost Théâtre de l´Imprévu pod vedením Érica Cénata.

Předseda regionální rady ČMKOS Josef Hostinský a hejtman Martin Netolický
12.4.2019

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci krajské regionální rady Českomoravské konfederace odborových svazů. S krajskými odboráři hejtman řešil především stávající situaci České pošty, kde působí v pozici člena dozorčí rady, ale také záležitosti spojené se středním školstvím, zdravotnictvím či financováním sociálních služeb.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.