Aktuality

Radní Bohumil Bernášek předává cenu absolutnímu vítězovi olympiády
13.9.2019
Pardubice – Výrazné talenty pro matematiku a fyziku pomáhají objevovat už na středních a někdy i základních školách také mezinárodní matematické olympiády. Často nasměrují profesní budoucnost žáků a studentů. Například absolvent Gymnázia Dašická Jan Kratochvíl a čtyřnásobný vítěz matematické olympiády je dnes děkanem matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Letošní 13. ročník středoevropské matematické olympiády MEMO se konal po deseti letech opět v České republice a jeho hostitelem byly Pardubice.
Hravé odpoledne na farmě Apolenka se opět vydařilo
13.9.2019

Sluníčko a rozesmáté tváře dětí rozzářily již podeváté areál farmy Apolenka v Pardubicích. Na programu krajského dne pro rodinu, který se uskutečnil ve středu 11. září, byly nejen poznávací soutěže a tvořivé hry pro všechny věkové kategorie dětí, ale také projížďky na koních, hudební a taneční vystoupení, ukázky dravců, hasicí techniky i kovářského řemesla. Letošní vítanou novinkou se stala závěrečná venkovní jóga pro rodiče a děti.

Technohrátky v Rybitví.
12.9.2019
Pardubice – Dlouhodobé aktivity Pardubického kraje na podporu technického a odborného vzdělávání přinášejí výsledky. Stipendia pro vybrané obory, úzká spolupráce škol se zaměstnavateli a také speciální projekty, mezi něž patří například TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky, se zasloužily v posledních letech o to, že v Pardubickém kraji neklesá zájem žáků základních škol o studium technických profesí.
Putovní výstava Než přišla svoboda
11.9.2019
Pardubice - Čtyři muzea zřizovaná Pardubickým krajem připravila pro podzim letošního roku putovní výstavu s názvem „Než přišla svoboda“. Ta ukáže občanům v 16 městech kraje situaci v různých oblastech života před rokem 1989 a změny, ke kterým mohlo díky sametové revoluci dojít.
Českotřebovské gymnázium slaví 20 let spolupráce se školou v Norsku.
10.9.2019

Norsko – Setkání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a představitelů jak české, tak i norské školy, stvrdilo pokračování mezinárodní spolupráce. Již dvacátým rokem probíhá přátelství mezi oběma stranami a školy zajišťují výměnné vzdělávací pobyty svých studentů. Velvyslankyně Norského království získala podporu pro tento projekt a díky tomu se koncem roku uskuteční i mezinárodní výměna učitelů odborných předmětů.

Den světové pomoci ve Vysokém Mýtě.
10.9.2019

Pardubický kraj – Na pěti místech připravil Oblastní spolek Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí vzdělávací akce k připomenutí Dne světové pomoci. Ty se uskutečnily pod záštitou radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra v Lanškrouně, Ústí nad Orlicí a dnes ve Vysokém Mýtě. O možnostech jak pomoci druhému, se může každý dozvědět ještě v dalších dnech v České Třebové a Chocni.

Dobrovolní hasiči soutěží ve vyprošťování u dopravních nehod
10.9.2019
Pardubice – Krajská soutěž jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Pardubického kraje ve vyprošťování osob při dopravních nehodách se dnes po celý den koná na parkovišti u hypermarketu Globus v Pardubicích. Pořádá ho Krajské sdružení hasičů ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem a za podpory Pardubického kraje.
V LDN Rybitví nacvičovali první pomoc a evakuaci.
10.9.2019

Rybitví - První zářijový týden se v Léčebně dlouhodobě nemocných v Rybitví konalo cvičení jejich zaměstnanců a studentů Střední průmyslové školy chemické Pardubice v poskytování první pomoci. Odborné znalosti jim dopoledne předal ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar. Odpoledne program pokračoval praktickým nácvikem v terénu. Do cvičné evakuace s poskytnutím první pomoci se zapojil také radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Oslavami železničáře Pernera odstartoval Festival železnice / silnice 2019
9.9.2019

Pardubice - Pardubice mu vděčí za průmyslový rozvoj. Celý Pardubický kraj protíná jeho klíčový železniční koridor. Řeč je o projektantovi a staviteli železnic Ing. Janu Pernerovi, který je dnes po právu označován za jednoho z průkopníků dopravy v českých zemích. V těchto dnech si připomínáme 204. výročí jeho narození a současně i 174. výročí jeho tragického úmrtí.

Nový traktor pro výuku autoškoly.
9.9.2019

Králíky – Nový školní rok zahájili radostně ve Středním odborném učilišti opravárenském Králíky. Dočkali se nového traktoru pro výuku autoškoly, který kraj pořídil za téměř 1,5 milionu korun. Symbolicky jim ho předal radní pro školství Bohumil Bernášek. Při této příležitosti se seznámil s novými žáky z Polska, kteří se od začátku září připravují na svá budoucí povolání na tomto učilišti.

Cena veřejnosti z ročníku 2017 - kaple v Mladoňovicích - Deblově
9.9.2019
Pardubice – Blíží se letošní vyhlášení Stavby roku v Pardubickém kraji. Odborná porota osobně navštívila všech 26 přihlášených staveb a nové skleněné jehlany bude rozdělovat oceněným 18. září v sále Jana Kašpara na Krajském úřadu v Pardubicích. Jedna kategorie je však ještě tento týden otevřená, a to Cena veřejnosti.
Šotola: Chceme, aby všechny děti vyrůstaly v rodinách
9.9.2019
Pardubice – Den (pro) pěstounství rozšířil Pardubický  kraj po dvou uplynulých ročnících letos na celý Týden (pro) pěstounství. Zapojí se do něj nejen neziskové organizace zabývající se podporou pěstounů, ale i sociální odbory obcí s rozšířenou působností a krajského úřadu.
Předání symbolických klíčů od nákladního automobilu Tatra.
9.9.2019

Pardubice – V pátek se v areál SÚS Pardubického kraje uskutečnil silniční veletrh za účasti náměstků hejtmana Romana Línka a Michala Kortyše a dále radního pro oblast školství Bohumila Bernáška. Ten, společně s ředitelem Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí Petrem Vojtěchem, převzal symbolický klíč od nákladního automobilu Tatra. Reálný automobil postaví z dodaných součástek a dílů během následujících měsíců žáci ústecké školy.

V Pardubicích se už po osmé konala Dopravní konference.
9.9.2019

Pardubice – Už po osmé se Pardubice staly dějištěm jedné z největších odborných konferencí v České republice. DOPRAVNÍ KONFERENCE PARDUBICE 2019 znovu do metropole dopravy na východě Čech přilákala odborníky nejen z České republiky. Stěžejními tématy konference byl rozvoj a financování dopravní infrastruktury i pohled na současnou legislativu.

Kryt civilní obrany ve valech Zámku Pardubice nabízí prohlídky v neděli 15. září
6.9.2019
Pardubice – Každý rok v září se v rámci Dnů evropského dědictví otvírají návštěvníkům zajímavé a výjimečné památky, budovy, objekty a prostory, včetně těch, které jsou jindy nepřístupné. Také letos nabídnou majitelé památek v kraji mnoho příležitostí ke komentovaným návštěvám a prohlídkám. Navíc se v Litomyšli uskuteční celostátní zahájení celé akce.
Hejtman Martin Netolický jednal o podpoře pro fotbalovou akademii.
5.9.2019
Pardubice- Na zasedání Nadačního fondu regionální Fotbalové akademie Pardubického kraje jednal tento týden hejtman Martin Netolický s dalšími účastníky o podpoře pro fotbalovou akademii v krajském městě i pro následující období. Akademie vychovává mladé fotbalisty v našem kraji od roku 2015 s významnou podporou kraje i města.
Radní Šotola se sešel s účastnicí stáže v CERNu Ritou Chalupníkovou, která je vpravo dole.
4.9.2019

Pardubice – Radní Pardubického kraje Pavel Šotola se setkal s Ritou Chalupníkovou, učitelkou matematiky a fyziky na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích, velkou propagátorkou moderních metod ve výuce fyziky. Ta si splnila svůj sen a strávila 14denní stáž pro učitele fyziky v CERNu, v evropské laboratoři pro fyziku částic.

Rekonstruovaná budova a přístavba pro odborné učebny a dílny v Průmyslové střední škole Letohrad.
4.9.2019
Letohrad – Průmyslová střední škola Letohrad slavnostně otevřela rekonstruovanou budovu a přístavbu pro odborné učebny a dílny za téměř 60 milionů korun. Úvodní slavnosti se zúčastnili hejtman Martin Netolický, radní Bohumil Bernášek, radní Hana Štěpánová, starosta města Letohrad Petr Fiala, ředitel Průmyslové střední školy Jiří Štěpánek a zástupci firem, které se na celé výstavbě podíleli.
V Nekoři s pomocí dotace postavili novou školku.
3.9.2019

Nekoř - Hejtman Martin Netolický navštívil v rámci svých cest obec Nekoř, která se nachází na rozhraní Podorlické pahorkatiny a Orlických hor. Zajímal se o nově postavenou mateřskou školu, přístavbu jídelny a rekonstrukci dalšího zázemí školy, které obec vybudovala s pomocí dotace Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady byly zhruba 45,7 milionu korun, dotace pokryla necelých 65 procent.

Nálezce tři tisíce let staré nádoby dostane od kraje odměnu
3.9.2019
Pardubice - Před dvěma lety objevil náhodný nálezce u obce Kladina u Sezemic velkou nádobu z bronzové slitiny. Archeologové ji datovali do období kolem roku 900 před naším letopočtem. Radní Pardubického kraje dnes vzali na vědomí stanovenou odměnu pro nálezce.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.