Aktuality

Pardubický kraj nechybí na veletrhu Regiontour.
18.1.2019

Pardubický kraj - V Brně ve čtvrtek odstartoval významný veletrh cestovního ruchu Regiontour. Až do neděle 20. ledna se na brněnském výstavišti v pavilonu P představí téměř všechny české kraje a regiony. Ani Pardubický kraj zde nemůže chybět. I v tomto roce se kraj prezentuje pod společnou značkou Východní Čechy s Královéhradeckým krajem. Výstavní expozice obou regionů je v letošním roce tematicky zaměřena na cykloturistiku a aktivní trávení volného času. Společnou východočeskou expozici slavnostně otevřeli hejtmani obou krajů Martin Netolický a Jiří Štěpán společně s radními pro sport a cestovní ruch René Živným a Pavlem Hečkem.

Ilustrační foto.
16.1.2019

Pardubice - Pardubický kraj bude po dospělém mistrovství světa v hokejbale hostit světový pohár juniorů do 16 let a dívek do 18 let. Zástupci Českomoravského svazu hokejbalu informovali o tomto záměru hejtmana Martina Netolického. Hlavní část soutěže, která se uskuteční v posledním červnovém týdnu, bude hostit zimní stadion v České Třebové, některá utkání se odehrají také v Litomyšli. Celkově by mělo do regionu zamířit 12 reprezentačních týmů včetně hráčů ze Spojených států amerických či Kanady.

O letecký obor v Moravské Třebové je předběžný zájem. Uchazeči mohou podat přihlášku do konce února.
16.1.2019

Pardubice - Záměr Pardubického kraje zřídit v rámci moravskotřebovského gymnázia technické lyceum se zaměřením na letectví získává konkrétní obrysy, a to včetně zájmu potenciálních studentů. Konkrétní počty uchazečů bude kraj znát v březnu letošního roku po uplynutí lhůty pro podání přihlášek ke studiu na středních školách. V rámci zajištění průběžné informovanosti všech stran jednali hejtman Martin Netolický a radní pro školství Bohumil Bernášek s ředitelkou gymnázia Alenou Plocovou, místostarostkou Moravské Třebové Danielou Maixnerovou, předsedou školského výboru krajského zastupitelstva a starostou Svitav Davidem Šimkem a prezidentem Aeroklubu ČR Vladimírem Machulou.

Jana Sýkorová a Magdalena Dvořáková. (zleva)
16.1.2019

Pardubický kraj - Rada Pardubického kraje na svém posledním jednání jmenovala na základě doporučení výběrové komise dvě nové ředitelky.

České dráhy jsou připravené prodat městu bývalou výtopnu v Chocni. Hejtman bude jednat se SŽDC.
16.1.2019

Praha - Hejtman Martin Netolický jednal s místopředsedou představenstva Českých drah Michalem Štěpánem a starostou Chocně Janem Ropkem o záměru vybudovat v budově bývalé výtopny na choceňském nádraží železniční muzeum. Jedním z problémů v rámci záměru je rozdílné vlastnictví budovy a pozemku pod budovou v rámci Českých drah a Správy železniční a dopravní cesty. České dráhy záměr podporují, a proto budou hejtman se starostou pokračovat v jednání se zástupci SŽDC.

Mapa zasaženého území.
15.1.2019
Pardubický kraj - Území Pardubického kraje zasáhl ve včerejších odpoledních a podvečerních hodinách bleskový příval sněhu, který komplikoval život řidičům téměř v celém regionu. V Pardubicích musela být kvůli ledovce, která se následně vytvořila, dokonce dočasně zastavena městská hromadní doprava.
Talentové zkoušky na sportovním gymnáziu v Pardubicích.
14.1.2019

Pardubice – Přijímací řízení na střední školy bylo zahájeno talentovými zkouškami. Jejich složení je podmínkou pro přijetí na sportovní gymnázium a konzervatoř v Pardubicích. Talentové zkoušky jsou dále vyžadovány na vybraných oborech na Střední průmyslové škole stavební  Pardubice, Střední škole zahradnické a technické Litomyšl, Střední škole uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí a Střední škole cestovního ruchu a grafického designu Pardubice.

Ilustrační foto.
14.1.2019
Pardubický kraj - Rada Pardubického kraje na svém dnešním jednání schválila zahájení nového výběrového řízení na stavitele psychiatrického pavilonu v Pardubické nemocnici. Kraj v loňském roce nechal původní výběrové řízení zrušit vzhledem k výraznému překročení původní předpokládané ceny a podezření, že mohlo dojít k dohodě mezi uchazeči, zrušil výběrové řízení. S koncem roku zrušení výběrového řízení posvětil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, a proto kraj může nyní zahájit za upravených podmínek novou soutěž.
Tvrz Bouda
14.1.2019

Pardubice - Tvrz Bouda na Králicku je nejchladnější veřejnosti přístupnou památkou v České republice. Jejím vlastníkem je od roku 2011 Pardubický kraj, který se od této doby snaží vylepšovat nejen návštěvnický, ale také provozní komfort. Nyní kraj hledá zhotovitele provozní budovy, která umožní vystěhování provozu ze vstupního objektu, který by tam mohl sloužit dalším expozicím. Předpokládaná hodnota stavby činí 21 milionů korun včetně daně.

Ilustrační foto
11.1.2019

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci Východočeské župy – Pippichovy o další podpoře sokolské župy v roce 2019. V loňském roce kraj kromě 200 tisíc korun na činnost vyčlenil částku 400 tisíc korun, která byla využita na organizaci krajského sletu a účast cvičenců na sletu celostátním. V letošním roce kraj vyčlení na provoz a jednotlivé projekty souhrnnou částku ve stejné výši, tedy 600 tisíc korun.

Interna Litomyšlské nemocnice
11.1.2019

Litomyšl - Litomyšlská interna je v novém. Budova ze 30. let minulého století prošla po padesáti letech rozsáhlou rekonstrukcí a v současné době nabízí pacientům i personálu mnohem větší komfort. Rekonstrukce, kterou hradil převážně Pardubický kraj s přispěním Nemocnice Pardubického kraje, vyšla na 33,6 mil. korun. Probíhala ve třech etapách a ukončena byla na konci minulého roku, kdy se do budovy také začali vracet pacienti. Součástí budovy je nově také léčebna dlouhodobě nemocných, která se sem přesunula z vily Klára. Stavbu prováděly společnosti Profistav a První stavební Chrudim.

Svitavská speciální škola dostala nový plášť. Kraj nechal opravit také střechu a přistavit dílny
11.1.2019

Svitavy - Čtvrteční dopoledne patřilo ve Speciální základní škole a střední škole ve Svitavách významnému okamžiku, kterým bylo slavnostní dokončení jedné z největších investic do tohoto zařízení, které má v letošním školním roce 102 žáků. Jednalo se o druhou etapu stavebních úprav objektů v ulici Milady Horákové za více jak 14 milionů korun. Slavnostní akce, která byla zároveň rozloučením s dlouholetým ředitelem školy Igorem Klossem, se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Destinační společnost čekají veletrhy cestovního ruchu i rozšířené Cyklopecky
10.1.2019
Pardubice – Valná hromada Destinační společnosti Východní Čechy zvolila tento týden výkonnou radu na další tříleté období. Znovu ji povede René Živný, radní Pardubického kraje, zodpovědný za cestovní ruch a sport.
Krajská podpora sportu patří mezi nejvyšší v historii
9.1.2019

Pardubice - Zástupci zastřešujících sportovních svazů v regionu jednali ve středu s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a krajským radním pro oblast sportu a cestovního ruchu René Živným. V sále Jana Kašpara se sešlo přes 20 zástupců regionálních svazů od fotbalu a hokeje přes házenou až po krasobruslení. Jedním z hlavních témat byla dotační politika kraje v oblasti sportu, jelikož za poslední roky velmi výrazně narostla, což pozitivně vnímají jak svazy, tak jednotlivé sportovní kluby. Mezi další témata patřila podpora sportu ze strany státu, měst, ale také problematika fungování Olympiády dětí a mládeže.

Vyzvedávání 7000 let staré studny u Ostrova
9.1.2019
Pardubice  – Záchranný archeologický výzkum pod dvěma úseky budoucí dálnice D35 v Pardubickém kraji skončil. Přinesl v České republice novou zkušenost s unikátním systémem spolupráce soukromé stavební firmy Eurovia s odborným garantem Pardubického kraje – Východočeským muzeem v Pardubicích (VČM) a s odbornými organizacemi Archaia a Archeologické centrum Olomouc. Odkryl řadu nových nálezů, z nichž vyniká senzační objev dochované 7000 let staré dřevěné studny u Ostrova.
ZUŠ Open (ilustrační foto, zdroj ZUŠ Open)
8.1.2019

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal v úterý ráno se zástupci projektu ZUŠ Open, jehož třetí ročník se uskuteční na přelomu května a června. Hlavní tváří a zakladatelkou projektu, kterého se v letošním roce zúčastní na 130 tisíc dětí, je světoznámá operní pěvkyně Magdalena Kožená. Hejtman se zároveň zajímal o financování základních uměleckých škol v kontextu celé republiky.

Vizualizace expozice pernštejnské zbrojnice
8.1.2019
Pardubice – Východočeské muzeum v Pardubicích a Zámek Pardubice čekají velké změny. V pondělí 7. ledna 2019 odstartoval rozsáhlý projekt rekonstrukcí v paláci i hospodářských budovách, dostavby výstavních sálů na místě někdejších zámeckých sýpek a budování nových expozic. Stavební inženýři a dělníci z firmy ARCHATT PAMÁTKY tu zůstanou přibližně dva roky.
Ilustrační foto
8.1.2019

Pardubice - Když v prosinci loňského roku schvalovali krajští zastupitelé rozpočet na rok 2019 s přebytkem 181 milionů korun, avizoval hejtman Martin Netolický, pod jehož gesci finance kraje spadají, že na počátku roku kraj zapojí finanční prostředky ze zvýšeného inkasa daní. To se s koncem roku vyšplhalo na částku necelých 529 milionů korun. Ty kraj využije na významné investiční akce napříč regionem.

Krajská koalice má za sebou úspěšný první poločas. Ten druhý bude ve znamení významných investic ve zdravotnictví, dopravě či kultuře (Foto: Miloš Spáčil)
7.1.2019

Pardubice - Po podzimních krajských volbách v roce 2016 byla ustanovena krajská koalice za účasti České strany sociálně demokratické, Koalice pro Pardubický kraj, Občanské demokratické strany a Starostů a nezávislých. Zástupci koaličních stran se v pondělí sešli, aby projednali dosavadní spolupráci s výhledem na zbylé dva roky funkčního období, které je kromě rovnoměrného rozvoje celého regionu ve znamení velkých investic do zdravotnictví, dopravy či kultury.

Do přístavby pavilonu radiodiagnostiky v Pardubické nemocnici byla dnes nastěhována nová, moderní magnetická rezonance.
7.1.2019

Pardubice - Moderní magnetická rezonance Vantage Galan se silou magnetického pole 3 Tesla už je uvnitř přístavby radiodiagnostického pavilonu Pardubické nemocnice. Přístroj za přibližně 48 milionů korun by měl zkrátit čekací dobu na vyšetření MR přibližně o polovinu. Nejtěžší část zařízení, supravodivý magnet – onen známý prstenec, má váhu osm tun. Nákup byl realizován z projektu IROP.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.