Tiskové zprávy

Češi, Poláci a Němci řeší zlepšení života u společných hranic

Češi, Poláci a Němci řeší zlepšení života u společných hranic

Na zámku Książ ve Wałbrzychu se sešli zástupci pohraničních regionů a měst, aby zahájili jednání o dlouhodobé koncepci vyváženého rozvoje polsko-česko-německého pohraničí. Pardubický kraj zastupovala radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová.

Orlické hory a Podorlicko se objevily v americkém televizním vysílání

Orlické hory a Podorlicko se objevily v americkém televizním vysílání

Hned několik míst v Orlických horách a Podorlicku představil na začátku října dokumentární pořad Discovery Regions of Czech Republic na Czech-American TV (CATV), která již 15 let vysílá pravidelně každý týden o zajímavých turistických destinacích, kultuře a tradicích v České republice. Pořad sleduje více než 2,5 miliónů amerických domácností v šedesáti městech USA, a díky internetovému vysílání i více než sto tisíc diváků po celém světě.

Destinační společnost cílí také na Slováky a Brity

Destinační společnost cílí také na Slováky a Brity

Pardubice - Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism uspořádala během října dvě poznávací cesty po Pardubicku pro novináře ze Slovenska a Velké Británie.

 

Cvičení složek IZS mají smysl. Postup záchranářů byl perfektní, říká hejtman Netolický

Cvičení Tunel 2018

Pardubice - Čtvrteční nehoda linkového autobusu nedaleko Časů prokázala, jak důležitá jsou pravidelná cvičení složek integrovaného záchranného systému. Při nich je testována nejen práce a připravenost jednotlivých složek IZS, ale především jejich vzájemná komunikace a koordinace. Podle hejtmana a předsedy Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martina Netolického rozhodně není na místě kritizovat jednotlivá cvičení jako zbytečná. Hejtman zároveň potvrdil, že kraj bude ve spolupráci se složkami IZS v těchto simulacích pokračovat i nadále.

Pardubický kraj je průkopníkem při podpoře sociálního podnikání

Pardubický kraj je průkopníkem při podpoře sociálního podnikání
Pardubice- Pardubický kraj se tématu sociálního podnikání intenzivně věnuje od roku 2013, letos už čtvrtým rokem funguje krajský dotační program na podporu sociálního podnikání. Spolu s agenturou CzechInvest uspořádal pro sociální podniky odbornou konferenci, kde zazněly novinky v této rychle se rozvíjející oblasti, která však stále není v České republice dostatečně legislativně ošetřena.

Chceme rovné podmínky pro naše zemědělce. Zástupci kraje podepsali petici

Chceme rovné podmínky pro naše zemědělce. Zástupci kraje podepsali petici

 V Zemědělském družstvu ve Sloupnici se uskutečnil Firemní den Farmet, což je ryze česká společnost, která vyrábí stroje a technologie na zpracování půdy a setí. V rámci debaty se zástupci ZD Sloupnice podepsali zástupci Pardubického kraje Martin Netolický a Michal Kortyš petici za rovný přístup k zemědělcům v rámci Společné zemědělské politiky Evropské unie po roce 2020.

Pardubický kraj rozdělil další finance na sociální služby

Ilustrační foto
Pardubice - V letošním roce Pardubický kraj obdržel od MPSV celkem 769 milionů korun na zajištění sítě sociálních služeb pro občany našeho kraje. V prvním kole rozdělil na sociální služby téměř 741 milionů korun a rezervu ve výši 28 milionů si ponechal na další dotační řízení, v kterých pravidelně dofinancovává pečovatelské služby a osobní asistence dle aktuálních potřeb. Její rozdělení bylo schváleno na posledním jednání Zastupitelstva Pardubického kraje v Chocni tento týden.

Čtyřicet procent z výnosu areálu Tesly půjde na dopravní napojení nemocnice a parkování

Čtyřicet procent z výnosu areálu Tesly půjde na dopravní napojení nemocnice a parkování
Pardubice - Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém úterním výjezdním zasedání v Chocni schválilo uzavření smlouvy o vzájemné spolupráci mezi krajem a statutárním městem Pardubice, jejímž cílem je vybudování kvalitní veřejné dopravní infrastruktury v oblasti areálů Tesly Kyjevská a Pardubické nemocnice.

Pardubický kraj nově zavádí víceleté financování v sociálních službách

Ilustrační foto
Pardubice - Pardubický kraj připravil v sociální oblasti zásadní změnu, která by měla snížit administrativní zátěž nejen pro kraj, ale především pro poskytovatele sociálních služeb – víceleté financování v rámci krajských programových dotací v této oblasti. Pilotní program schválili krajští zastupitelé na své zasedání v Chocni tento týden.

Pět hvězd Značky kvality pro Domov u fontány

Pět hvězd Značky kvality pro Domov u fontány
Pardubice – Některá zařízení sociálních služeb dobrovolně nechávají posoudit svou úroveň v hodnocení Značky kvality Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Ta může udělit zařízením celkem pět hvězd. Nejvyšší ocenění mají v našem kraji v kategorii Domov pro seniory Centrum sociálních služeb a pomoci Chrudim, Domov pro seniory Heřmanův Městec se zřizovatelem Hlavní město Praha a Sociální služby Lanškroun - domov pro seniory. V kategorii Domov se zvláštním režimem jej nyní získalo první zařízení v kraji – Domov u fontány Přelouč.

Úspěšní hokejbalisté klubu H.A.K. Pardubice přivezli na hejtmanství poháry

Úspěšní hokejbalisté klubu H.A.K. Pardubice přivezli na hejtmanství poháry
Hokejbalu se v Pardubickém kraji daří. Svědčí o tom výsledky nejen v dospělých kategoriích, ale i mládežnických. Zástupci vícemistrů extraligy v mužské kategorii a mistři v kategorii staršího dorostu přijali pozvání do sálu Rady Pardubického kraje. Zde je přivítal Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství.

Vysoušení Domu U Jonáše stále pokračuje, částečně se otevře

Vysoušení Domu U Jonáše stále pokračuje, částečně se otevře
Pardubice - Ani letošní horké léto nestačilo vysušit jedno ze sídel Východočeské galerie v Pardubicích, Dům U Jonáše, kde o vánočních svátcích 2017 došlo k rozsáhlé havárii vody. Pardubický kraj, který je vlastníkem objektu, ho musel provizorně uzavřít a zahájit intenzivní vysoušení a první opravy. V polovině listopadu galerie zpřístupní opravené 2. patro, stálou expozici ve 3. patře a nezasažené prostory v zadních traktech.

Ženou regionu se stala podporovatelka rodin v krizi i zdravého rodinného života

Vítězka z Pardubického kraje Dana Hubálková

Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Pardubický kraj stala Dana Hubálková, spoluzakladatelka aktivního centra Cesta pro rodinu v Žamberku. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti nominovaných aktivních žen kraje nejvíce hlasů.

 

Železniční muzeum v Chocni? Kraj podporuje myšlenku na oživení bývalé výtopny

Ilustrační foto (Josef Ženatý - Český rozhlas)

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci Klubu přátel kolejových vozidel o možnosti vybudování železničního muzea v Chocni v prostoru bývalé výtopny z druhé poloviny 19. století. Město Choceň, ale i celý Pardubický kraj by tímto záměrem získal velké železniční muzeum s řadou velmi cenných exponátů. V případě, že se podaří vyřešit majetkoprávní vztahy, je Pardubický kraj připraven projekt finančně podpořit.

Regionální doprava bude pro handicapované příjemnější

Ilustrační foto

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve středu s krajským předsedou Národní rady zdravotně postižených Milanem Peškem a regionální koordinátorkou Radkou Svatošovou. Stěžejním tématem jednání bylo zlepšení bezbariérové veřejné přepravy v regionu. Pardubický kraj v rámci jednání s autobusovými dopravci požaduje, aby polovina všech spojů splňovala bezbariérovost.

Krajští policisté získají 200 tisíc na prevenci

Ilustrační foto

Choceň - Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém úterním jednání schválilo uvolnění 200 tisíc korun jako dar Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje na pořízení technického vybavení do nově budovaného Preventivně informačního centra v Pardubicích. To bude řešit problematiku bezpečnosti silničního provozu, trestní odpovědnosti, nebezpečí virtuální komunikace, šikany nebo chování v krizových situacích.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Vysoké Mýto - Ve Vysokém mýtě si devadesát dobrovolných hasičů během tří dnů vyzkoušelo výcvik v ohňovém simulátoru Fire Dragon 7000. Jedná se o mobilní zařízení, které dokáže modelovat podmínky požáru v uzavřeném prostoru. Pardubický kraj financoval polovinu nákladů na výcvik částkou 150 tisíc korun. Druhou část zaplatily svým hasičům obce.

V Přelouči mohli lidé zhlédnout originální divadlo o demenci

V Přelouči mohli lidé zhlédnout originální divadlo o demenci

Přelouč - Pod záštitou Domova u fontány se v městském kině v Přelouči uskutečnilo originální divadelní představení Tři židle, jehož autoři se snažili divákům ukázat, jak se cítí člověk s Alzheimerovou chorobou. Zároveň zde ředitelka Domova u fontány Danuše Fomiczewová poděkovala svým zaměstnancům za to, že se Domovu podařilo v roce 2018 získat ocenění 5 hvězd v rámci certifikace Značka kvality.

Pracovní místa na dráze musí být zachována, zní z kraje po jednání s Českými drahami

Setkání s ředitelem ČD.
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek pro oblast dopravy Michal Kortyš jednali s novým generálním ředitelem Českých drah Miroslavem Kupcem a dalšími představiteli společnosti. Ti zástupce kraje seznámili s dalšími záměry národního dopravce, a to jak obecně, tak především se zaměřením na region. Kraj v současné době jedná o smlouvě na zajištění železniční dopravní obslužnosti na příštích deset let.

Příjem žádostí do 4. výzvy kotlíkových dotací byl zahájen, další zájemci mají stále šanci

Příjem žádostí do 4. výzvy kotlíkových dotací byl zahájen, další zájemci mají stále šanci

Pardubice - Pardubický kraj zahájil 9. října 2018 příjem žádostí v rámci 4. výzvy kotlíkových dotací. Dotace je určena pro fyzické osoby na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Dotace se vztahuje na staré kotle v rodinných domech na území Pardubického kraje, které nesplňují třídu 3, 4 nebo 5 podle ČSN EN 303-5.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.