Tiskové zprávy

Praha a polská Vratislav dostanou o víkendu přímé vlakové spojení

Praha a polská Vratislav dostanou o víkendu přímé vlakové spojení, Oblsouží devět zastávek.

Polsko - S dobrou zprávou se vrátil z polské Lehnice náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Michal Kortyš. Ten zde jednal se zástupci Dolnoslezského vojvodství a dopravců Leo Express a Koleje Dolnośląskie. Společně se dohodli na konečné podobě přímých vlaků z Prahy do Vratislavi a zpět. Linka bude spuštěna od prosince letošního roku a bude provozována od pátku do neděle.

 

Hejtman Netolický: Nabízím starostům pomoc při jednání s Českou poštou

Hejtman Netolický: Nabízím starostům pomoc při jednání s Českou poštou. Služby občanům chceme udržet

Pardubice - Další pokračování projektu pošta Partner v Pardubickém kraji bylo tématem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického s Bohumilou Kadidlovou, která má za Českou poštu projekt v regionu na starosti. Hejtman Netolický je zároveň členem dozorčí rady České pošty, a proto se tímto tématem zabývá také v rámci výjezdů po regionu.

Kraj chce ve spolupráci s městem vybudovat 77 parkovacích míst v Litomyšlské nemocnici

Interní pavilon Litomyšlské nemocnice (ilustrační foto)

Pardubice - Nedostatek volných parkovacích míst trápí de facto všechny krajské nemocnice akutní péče. Zatímco v Pardubické nemocnici je projektována výstavba parkovacího domu, v Litomyšlské nemocnici plánuje kraj vybudovat parkovací místa v prostorách po bývalé čističce odpadních vod. Tímto by mohlo vzniknout 77 parkovacích míst. Dalším krokem pro zlepšení parkování v celé lokalitě je záměr města vybudovat před nemocničním areálem parkovací dům. Předpokládané náklady na vytvoření parkoviště činí 7,3 milionu korun bez DPH.

Léčebna v Jevíčku ušetří energie v historicky cenném pavilonu S

Ilustrační foto.
Pardubice - Opravené dřevěné lehárny, přeměna bývalého dětského pavilonu na pavilon plicní rehabilitace, oprava střechy stravovacího pavilonu a nyní energeticky úsporná opatření na pavilonu S. To je výčet investic, které v poslední době provedl Pardubický kraj v Odborném léčebném ústavu Jevíčko. Pro tu poslední za necelých 20 milionů korun bez DPH vybral kraj stavební firmu.

Lozice jsou Vesnicí roku Pardubického kraje 2019

Lozice - Vesnice roku Pardubického kraje 2019

Lozice - V Lozicích nedaleko Chrudimi se v neděli uskutečnilo slavnostní vyhlášení krajského kola Vesnice roku 2019. Z rukou hejtmana Martina Netolického, radních Hany Štěpánové a Václava Kroutila převzala nejvyšší ocenění hostitelská obec. Předány byly také další stuhy a ceny hodnotící komise. Celkově se v letošním roce do soutěže v kraji přihlásilo 17 obcí. Vítězná obec získá kromě postupu do celostátního kola také finanční dar jeden milion korun od Ministerstva pro místní rozvoj a 500 tisíc od Pardubického kraje.

Na hranice s Olomouckým krajem již po novém koberci

Opravená silnice v Moravském Karlově

Červená Voda - V Moravském Karlově, který je místní částí Červené Vody, byly ve čtvrtek dopoledne za účasti hejtmana Martina Netolického a náměstka hejtmana Michala Kortyše otevřeny opravené úseky silnice III/31230 a III/31234 po hranici s Olomouckým krajem. Celková cena opravy úseku o celkové délce 2,3 kilometru byla po soutěži necelých 13,4 milionu korun bez DPH.

Kraj zve 121 tabulemi u silnic na 47 turistických cílů

Kraj zve 121 tabulemi u silnic na 47 turistických cílů

Pardubický kraj podporuje informovanost turistů na svém území také rozmísťováním velkých hnědých tabulí u silnic I. tříd (IS23). V současné době 121 těchto tabulí zve na 47 významných turistických cílů. Také letos přibyly nové.

Pardubický kraj dokončil tři stavby pro transformaci sociálních služeb

Pardubický kraj dokončil tři stavby pro transformaci sociálních služeb

Radní Pardubického kraje rekapitulovali stav investic za II. čtvrtletí letošního roku. Kraj v tomto období dokončil čtyři stavby a 16 dalších zahájil. Ve fázi realizace je 50 staveb a v zadávacím řízení dalších 14.

Kraji se podařilo vysoutěžit dodavatele na opravu Portmonea

Kraji se podařilo vysoutěžit dodavatele na opravu Portmonea

Pardubice – V době nedostatku kapacit na stavebním trhu se Pardubickému kraji podařilo v novém termínu vysoutěžit dodavatele rekonstrukce budovy Musea Josefa Portmana, takzvaného Portmonea, které je už tři roky součástí Regionálního muzea v Litomyšli. Práce začnou na podzim.

 

Železniční přejezd u Žlebských Chvalovic by mohl být bezpečnější

Hejtman Martin Netolický a ředitel SŽDC Jiří Svoboda

Praha - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal v úterý v Praze s generálním ředitelem Správy železniční a dopravní cesty Jiřím Svobodou o lepším zabezpečení železničního přejezdu u Žlebských Chvalovic, opravě silnice vedoucí na nádraží v Chornici, které je hojně využíváno pro odvoz kůrovcového dřeva z blízkých lesů, ale také o zlepšení a zrychlení spojení mezi Pardubicemi a Chrudimí.

LeoExpress se cestujícím v kraji představí poprvé na konci srpna

LeoExpress se cestujícím v kraji představí poprvé na konci srpna

Pardubice - Od prosince letošního roku vstoupí na krajskou železnici společnost LeoExpress, která bude zajišťovat provoz na tratích 024 a 025. Hejtman Martin Netolický v pravidelných intervalech organizuje kontrolní dny k připravenosti společnosti na ostrý provoz. Tentokrát se jednání zúčastnil také starosta Letohradu a předseda zastupitelského dopravního výboru Petr Fiala. Zástupci kraje se zajímali o stav vozového parku, nábor zaměstnanců a další provozní záležitosti včetně časových poloh vlaků a obratu souprav.

Horští záchranáři mají prozatím v Orlických horách méně zásahů než loni

Horští záchranáři mají prozatím v Orlických horách méně zásahů než loni

Pardubice - Hejtman Martin Netolický jednal s náčelníkem Horské služby ČR, oblasti Orlické hory Josefem Hepnarem o aktuálním průběhu turistické sezony a další spolupráci kraje a horských záchranářů. V letošním roce kraj přispěl částkou 100 tisíc korun na nákup zdravotnického materiálu a koncem května schválili krajští radní dotaci 200 tisíc korun na dobudování podkrovních prostor stanice v Čenkovicích, jejíž vybudování podpořil kraj v minulosti půl milionem korun.

Zkusme do likvidace kůrovcové kalamity zapojit hasiče, navrhuje hejtman Netolický

Jednání krajského kůrovcového štábu

Pardubice - Ke svému druhému jednání se v pondělí ráno sešel krajský kůrovcový kalamitní štáb. Pod vedením hejtmana Martina Netolického jednali zástupci Ministerstva zemědělství ČR, Lesů ČR, Českého hydrometeorologického ústavu, vlastníků lesů, dopravců a zpracovatelů o aktuální situaci kůrovce v regionu, ale také o postavení a aktivity státu. Hejtman navrhl zapojení profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek do odstraňování kůrovcového dřeva a vytvoření krajského koordinátora pro obce a vlastníky lesů. Kraj je navíc připraven pro příští rok vyčlenit pro drobné vlastníky lesů finance ze svého rozpočtu. Požaduje však spoluúčast státu.

Střílení u pernštejnských kanonů se salvou i šermem

Střílení u pernštejnských kanonů se salvou i šermem

Střelba z různých druhů palných zbraní a salva na počest Jana z Pernštejna – tak bude vypadat už tradiční střílení u pernštejnských kanonů na valech Zámku Pardubice. Letos ho Východočeské muzeum v Pardubicích pořádá ve středu 7. srpna od 17 hodin. Chybět nebude povídání o osudech Jana z Pernštejna za šmalkaldské války a šermířské vystoupení. I třetí ročník akce je volně přístupný.

Divadelní festival Pernštejn(l)ove se vydařil po všech stránkách

Archív jazyků, foto: L. Zeman

Pět dní divadla a koncertů, spokojení diváci i herci a navrch krásné počasí – tak lze shrnout letošní divadelní open air festival Pernštejn(l)ove, který v sobotu 3. srpna skončil. V mnoha ohledech zlomový ročník navštívily dvě tisícovky diváků.

Netolický: Projektování nemocnice v Moravské Třebové pokračuje dál. Stavbu nechceme zbytečně prodražovat

Vizualizace projektu

Moravská Třebová - Výstavba nového monobloku budovy Nemocnice následné péče v Moravské Třebové je jednou z velkých krajských investic v oblasti zdravotnictví. V průběhu projektování byl na popud hejtmana Martina Netolického svolán kontrolní den s projektanty tak, aby nedocházelo k prodražování celé stavby. Kraj nadále trvá na zachování funkčnosti celého objektu, který obsahuje také výjezdovou stanici zdravotnické záchranné služby.

Ke 170. výročí provozu železniční trati z Brna do České Třebové vyšla nová kniha

Ke 170. výročí provozu železniční trati z Brna do České Třebové vyšla nová kniha.

V rámci 170. výročí železniční trati z Brna do České Třebové vyšla publikace Železniční trať Brno – Česká Třebová na starých pohlednicích. Knihu pokřtili zástupci kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a kolektiv autorů knihy. V Městském muzeu a galerii ve Svitavách se navíc do 22. září koná výstava věnovaná historii trati.

Modernizace silnice ze Skuhrova do Lanškrouna bude o 30 milionů levnější a 150 dní kratší

Ilustrační foto

Pardubice - Rada Pardubického kraje v pondělí schválila výběr stavební firmy, která zajistí modernizaci silnice II/315 ze Skuhrova až po kruhový objezd v Lanškrouně. Výsledná vysoutěžená cena je o 30 milionů korun nižší než předpokládaná hodnota stavby a činí 138,7 milionů korun včetně DPH. Délka realizace stavby je 250 dní, což je o 150 dní méně než v případě dalších nabídek.

Kraj podpoří pardubické dostihové závodiště částkou 250 tisíc korun

Ilustrační foto

Pardubice - Velká pardubická steeplechase patří jednoznačně mezi nejvýznamnější sportovní události nejen v Pardubickém kraji. V letošním roce však tento závod přišel nejen o generálního partnera, ale také o partnera dostihového závodiště. Již před časem získal dostih usnesením vlády pět milionů korun. Na základě dohody Pardubického kraje a města Pardubice, uvolní obě samosprávy na podporu závodiště v letošním roce 250 tisíc korun.

Také veřejnost může hlasovat o své oblíbené Stavbě roku

Také veřejnost může hlasovat o své oblíbené Stavbě roku

Pardubice – V průběhu července odborná porota soutěže Stavba roku v Pardubickém kraji navštívila všech 26 přihlášených staveb do letošního ročníku. Posuzovali je zástupci tří vyhlašovatelů soutěže, kterými jsou Pardubický kraj, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) a Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR (SPS) včetně zástupce architektonické obce.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.