Tiskové zprávy

Investice do gymnázia změní nejen vnitřní prostory, ale zlepší i vzhled

Opravy gymnázia v Ústí nad Orlicí.
Stavební práce na zajištění vstupních prostor byly na gymnáziu v Ústí nad Orlicí nutností. Tato investice do Pardubického kraje do budovy školy však není jediná. Škola díky penězům z evropského projektu IROP získá několik nových učeben a také výtah. Stavbaři dále mění okna a opravují fasády. Tyto změny povedou k úsporám energií. Celková výše investic do budovy činí v souhrnu za všechny projekty přibližně 40 milionů korun.

Zálší chce opravit závlahovou nádrž a připravit pozemky pro stavbu rodinných domů

Jednání hejtmana se starostou Zálší

Zálší - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil Zálší nedaleko Chocně. Starosta Josef Lásko hejtmana informoval o rozvojových plánech obce včetně pozemků pro výstavbu rodinných domů či úpravy závlahové nádrže, která je však v současné době v majetku státu. Obec by uvítala také zlepšení dopravní obslužnosti autobusovou dopravou směrem na Ústí nad Orlicí či Vysoké Mýto.

Vrbětická munice z Květné zmizela. Armáda bude areál provozovat dál

Kamiony odvážející munici z Květné

Květná - Z muničního skladu v Květné na Svitavsku byl dnes odvezen zbývající vojenský materiál, který zde skladovaly soukromé společnosti. Ty do tohoto skladu převezly munici a zbraně z vybuchlého muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Muniční sklad zůstane zachován a od 1. ledna zde vznikne vojenský útvar a areál bude vybaven moderními technologiemi. Pro obec to znamená zachování důležitých pracovních míst.

Slováci se inspirují od krajských silničářů. Dobu stavby se daří zkracovat

Prezentace záležitostí dopravní infrastruktury Pardubického kraje

Pardubice - Záležitosti dopravy a dopravní infrastruktury jsou hlavním tématem návštěvy zástupců Prešovského samosprávného kraje a Správy a údržby ciest Prešovského samosprávného kraje v Pardubickém kraji. Slovenskou delegaci v kraji vede bývalý předseda kraje a současný poslanec Peter Chudík. Slovenští silničáři, poslanci a členové krajského zastupitelstva se seznámili s významnými dopravními stavbami a plány včetně Dopravního uzlu Pardubice či již dokončeného rozšíření podjezdů pod železniční tratí v České Třebové. Zástupci kraje také svým slovenským partnerům představili investice do silnic v oblasti Králicka a způsob, jakým se kraj snaží urychlit modernizace silnic.

"Od zrady k válce ..." Cihelna připomene období od podpisu Mnichovské dohody po okupaci

Den Armády ČR

Pardubice – Největší akce za účasti armády České republiky na území Pardubického kraje Cihelna 2018 se uskuteční ve dnech 17. až 20. srpna v Králíkách a okolí. Tato akce svým významem překračuje hranice našeho regionu, o čemž svědčí pravidelná divácká návštěva. Pozvánkou na tuto událost byla akce Den Armády České republiky, která se uskutečnila na Pernštýnském náměstí. Veřejnosti se představily armádní, policejní, celní a vězeňské složky se svým vybavením a ukázkami výcviku.

Úspěšné vesnice letos hostila zlatá Pustá Kamenice

Kameničtí se na oslavy pořádně připravili
Pardubice/Pustá Kamenice - V kulturním domě v Pusté Kamenici obdrželo v sobotu pět obcí krajské stuhy v soutěži Vesnice roku. Porotci ale vyhodnotili i další kategorie a předali diplomy za konkrétní aktivity, které je v letošním roce zaujaly. Organizátorem celostátní soutěže je Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství, Svaz měst a obcí České republiky a Spolek pro obnovu venkova. Spoluorganizátorem krajského kola je i Pardubický kraj, který letos vyplatí oceněným obcím na odměnách přes jeden milion korun, které budou příjemnou vzpruhou do dalšího vylepšování života na venkově.

Tábor v Miřetíně stál u zrodu filmových hvězd

Tábor v Miřetíně stál u zrodu filmových hvězd
Miřetín u Proseče - Pamětní deska věnovaná filmu Pějme píseň dohola, který se v místním dětském táboře natáčel v roce 1990, bude od tohoto týdne připomínat filmové začátky režiséra a producenta Ondřeje Trojana, režiséra Jana Hřebejka, scénáristy Petra Jarchovského, herečky Ani Geislerové nebo herců Jiřího Stracha a Václava Chalupy v kraji nedaleko Skutče.  Slavnostního odhalení desky se zúčastnil i krajský radní René Živný. Kraj totiž už několik let pomáhá spolku Duha a obci Proseč s rozvojem tohoto areálu pro děti a mládež.

Stát má zájem finančně podpořit opravu Larischovy vily. Kraj již přislíbil 15 milionů

Jednání s ministrem kultury Antonínem Staňkem

Praha - Oprava a další využití Larischovy vily v Pardubicích byla hlavním tématem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického s ministrem kultury Antonínem Staňkem. Pardubický kraj je připraven ze svého rozpočtu na rekonstrukci uvolnit postupně částku 15 milionů korun. Již v minulosti kraj přispěl na nezbytné práce spojené s dřevomorkou, která napadla části budovy. Záchraně budovy by mohlo pomoci také prohlášení za národní kulturní památku a podpis deklarace o spolupráci mezi státem, krajem, městem a Československou obcí legionářskou, jejíž zástupci byli jednání přítomni. Kromě tohoto tématu jednal hejtman také o investicích do Zámku Litomyšl, který je v současné době jedinou krajskou hmotnou památkou na listině UNESCO.

Kraj zpřesnil projekt moravskotřebovské nemocnice. Platí, že by se mělo začít stavět příští rok.

Vizualizace upraveného projektu.

Pardubice - Pardubický kraj pokračuje v přípravách na vybudování nové moderní nemocnice následné péče v Moravské Třebové. Podle zadání kraje došlo v posledních týdnech k úpravě projektu tak, aby co nejvíce odpovídal potřebám nemocnice a krajské záchranné služby. Výsledná cena stavebních prací by podle projektanta neměla přesáhnout 150 milionů korun bez DPH. K tomu je nutné přičíst investice do lékařských technologií, vozovek či chodníků. Celkově by měla moderní nemocnice vyjít kraj na necelých 190 milionů korun bez DPH. Jedná se o největší veřejnou investici v Moravské Třebové od roku 1989.

Venkov zazářil na mezinárodní úrovni

Venkov zazářil na mezinárodní úrovni

Obec Poříčí u Litomyšle leží v mírně zvlněné krajině, která je charakteristická pro okolí Litomyšle. Nejsou zde velké kopce, příroda působí velmi malebně a romanticky. Žijí zde přátelští lidé. Poříčí má strategickou polohu poblíž pískovcových skal s názvem Toulovcovy maštale. To vše jsou velké plusy pro účast v prestižní mezinárodní soutěži Entente Florale.

Kulturní instituce kraje připomenou události ze srpna 1968

Tanky na náměstí v Litomyšli - z výstavy v RML
Pardubice – Zanedlouho si i v našem kraji připomeneme události ze srpna 1968. I když přímých pamětníků je v roce 2018 stále ještě mnoho, vyrostly nové generace, pro které je to už dávná historie. Proto krajské kulturní instituce připravily projekty, programy a výstavy, které přelomovou dobu před 50 lety přiblíží v souvislostech především mladým lidem.

Kraj připravuje novou jízdárnu pro školu v Kladrubech

Ilustrační foto ze školní Hubertovy jízdy
Pardubice – Pardubický kraj pokročil v záměru vybudovat v areálu Střední školy chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem novou jízdárnu. Členové Rady Pardubického kraje schválili dodavatele projektové dokumentace.

Příprava centrálních urgentních příjmů je z velké části hotová

Příprava centrálních urgentních příjmů je z velké části hotová
Pardubice - Pardubický kraj věnuje mimořádnou pozornost zásadním krajským investicím. Další velký kontrolní den přípravy centrálních urgentních příjmů (CUP) v Ústí nad Orlicí a v Pardubicích se dnes uskutečnil na krajském úřadu za účasti všech zainteresovaných. Jednání řídil 1. náměstek hejtmana pro investice a majetek Roman Línek a zúčastnili se ho radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, management Nemocnice Pardubického kraje včetně ředitelů úseků, kde se výstavba uskuteční, a také projekční a investiční týmy obou staveb.

Kraj nabízí obcím pomoc se zajištěním pitné vody pro občany

Ilustrační foto

Pardubice - V souvislosti s neustávajícím teplým počasím dochází na některých místech České republiky k problémům s dodávkou pitné vody. V této souvislosti nabízí Pardubický kraj pomoc obcím, které právě nedostatek životodárné tekutiny trápí. Hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický proto dnes informoval starosty o možné pomoci ze strany kraje.

Na novelu nařízení vlády reagoval Pardubický kraj bleskově

Na novelu nařízení vlády reagoval Pardubický kraj bleskově

Pardubický kraj rychle zareagoval na novelu nařízení vlády č. 211/2010 Sb. o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání z 26. července.

 

Za 45 milionů může být nejen druhé patro, ale i 630 parkovacích míst. Shodl se hejtman s ředitelkou letiště.

Jednání hejtmana Martina Netolického s ředitelkou pardubického letiště Hanou Šmejkalovou

Pardubice - Další rozvoj Letiště Pardubice a směřování společnost East Bohemian Airport bylo tématem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického s ředitelkou společnosti Hanou Šmejkalovou. Společně řešili především dostavbu druhého patra terminálu Jana Kašpara, vybudování parkovacích ploch, aktuální vývoj počtu cestujících či záležitosti spojené s pracovním vytížením jednotlivých zaměstnanců. Letiště na základě dohody připraví projekt na úpravu parkovacích ploch pro více než 630 automobilů a úpravy druhého patra letištního terminálu. Celkový finanční rozsah by se měl pohybovat okolo 45 milionů korun, což byla původně projektovaná cena pouze za dobudování druhého patra terminálu.

Dětská skupina ve Svitavách získá potřebné finanční prostředky

Dětská skupina ve Svitavách získá potřebné finanční prostředky

Svitavy – Zdravotnické zařízení a zároveň příspěvková organizace Pardubického kraje Dětské centrum Svitavy může čerpat dotaci přesahující dva miliony korun od ministerstva práce a sociálních věcí.

Historickým vlakem se na výlet vydalo více jak tisíc cestujících

Historickým vlakem se na výlet vydalo více jak tisíc cestujících

Více jak třetinu jízd má za sebou v letošním roce historický vlak v rámci akce Pardubickým krajem párou. Trasu z České Třebové do Hanušovic absolvoval zatím šestkrát. Celkem se na výlet od 23. června vydalo 1211 cestujících. Někteří z nich si s sebou vzali i kola a kočárky.

Tarify IREDO se od září mění

Ilustrační foto
Pardubice – Rada Pardubického kraje schválila aktualizaci smluvních a přepravních podmínek Integrovaného dopravního systému IREDO a nové tarify a ceníky, které budou platit v regionální dopravě od 1. září letošního roku. Dokumenty reagují na rozhodnutí vlády z května 2018 a také na evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

Kraj by mohl od státu získat letos na své silnice až 618 milionů korun. Téměř tři miliardy získá během několika let na přivaděče k D35

Ilustrační foto

Pardubice - Krajští radní na svém pondělním jednání řešili mimo jiné problematiku financování silniční sítě v Pardubickém kraji a finanční spoluúčast Státního fondu dopravní infrastruktury. V případě, že budou úspěšná další jednání s fondem, mohl by kraj v letošním roce získat až téměř 618 milionů korun. Prostředky jsou určeny nejen na rekonstrukce silnic nižších tříd, ale také na přípravu přivaděčů k D35. Nově by kraj mohl obdržet téměř 247 milionů korun na zklidnění dopravy na vybraných úsecích silnic nižších tříd. Kromě těchto prostředků kraj na základě aktualizovaného memoranda z roku 2017 získá od státu v průběhu několika let 2,7 miliardy korun na výstavbu přivaděčů k D35.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.