Tiskové zprávy

Festivalové zahrádky při Smetanově Litomyšli žijí hudbou

Festivalové zahrádky při Smetanově Litomyšli žijí hudbou
Litomyšl - Během festivalu žije hudbou celá Litomyšl. A to doslova. Festivalové zahrady tak mají i menší sourozence - Festivalové zahrádky. Právě na ně je totiž Litomyšl ohromně pyšná. Nachází se poblíž kaváren, hospůdek a restaurací, jimiž Litomyšl opravdu oplývá. Cestou na představení tak můžete zajít nejen na sklenku vína, ale také zjistit, jak to hraje litomyšlským následovníkům Bedřicha Smetany.

Návštěva premiéra a členů vlády v Pardubickém kraji se nesla v přátelském duchu a byla velmi věcná

Návštěva premiéra a členů vlády v Pardubickém kraji se nesla v přátelském duchu a byla velmi věcná
Pardubice - Ranní expres z Prahy přivezl 18. června premiéra Andreje Babiše a členy vlády do Pardubického kraje. Po krátkém přesunu ze čtvrtého nástupiště do prostoru čekárny Českých drah započal celodenní program. Po krátkém přivítání hejtmanem Martinem Netolickým se uskutečnila diskuse nad problém pardubického přednádraží. Zde byl premiérovi popsán problém s výstavbou nového autobusového nádraží, a také vysvětlen celkový problém s dopravou v daném prostoru. Do diskuse se zapojil i ministr dopravy Daniel Ťok a primátor Pardubic Martin Charvát. „Problém přednádraží by měl primárně řešit magistrát. Je však zájmem kraje, aby doprava v krajském města nekolabovalo, a proto jsme na něj upozornil premiéra a ministra dopravy. Stejně tak jsem zmínil další dopravní komplikace na území města. Ty souvisí i s chybějícím obchvatem Pardubic,“ sdělil hned na úvod hejtman Martin Netolický.

Ministr zdravotnictví si prohlédl nejen nemocnici

Ministr zdravotnictví si prohlédl nejen nemocnici
Pardubice - V doprovodu Ladislava Valtra, radního pro oblast zdravotnictví Pardubického kraje, navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tři zdravotnická zařízení, která spravuje Pardubický kraj. Už na společném zasedání vlády a Rady Pardubického kraje si ministr vyslechl, jaké jsou hlavní problémy, které zatěžují krajskou samosprávu. „Plošné problémy zdravotnictví jsou všeobecně známé. Nedostatek personálu, neustálý tlak na zvyšování platů, potřeba investic do budov a zřízení. Pardubický kraj své nemocnice ekonomicky stabilizoval a určil směr jejich možného rozvoje, ale ne vše jde vyřešit pouze na úrovni kraje,“ sdělil na úvod radní Ladislav Valtr.

Burza filantropie již podruhé v Hlinsku

Burza filantropie již podruhé v Hlinsku

Pardubice/Hlinsko - Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v okrese Chrudim zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Chrudim, Hlinska a Pardubického kraje podpořili realizaci prospěšných projektů osmi neziskovek dary v hodnotě 266 980 korun.

Michal Kortyš seznámil ministra dopravy s problémy v kraji

Michal Kortyš seznámil ministra dopravy s problémy v kraji
Pardubice - Ministři se seznámili při své návštěvě Pardubického kraje 18. června i s dopravními problémy. Hned na první zastávce na pardubickém nádraží byl ministr dopravy Dan Ťok seznámen s palčivým problémem, kterým je přednádraží Pardubic.

Pardubický kraj nechyběl na Czech Street Party v Bruselu

Pardubický kraj nechyběl na Czech Street Party v Bruselu
Pardubice - Bruselem zněla čeština více než obvykle. Na ulici rue Caroly se konala už pojedenácté Czech Street Party. Tradiční akci pořádá Stálé zastoupení České republiky při EU ve spolupráci s českými a moravskými kraji včetně hlavního města Prahy, města Brna a Českého centra Brusel. V pátek 15. června nechyběl před budovou Stálého zastoupení ČR při EU ani stánek Pardubického kraje.

Který podnik v kraji ukázat ministrovi průmyslu?

Který podnik v kraji ukázat ministrovi průmyslu?

Při návštěvě vlády ČR zvolila radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Hana Štěpánová firmu IVECO ve Vysokém Mýtě hlavně proto, že patří mezi nejvýznamnější výrobní společnosti v České republice a navazuje na mnohaletou tradici českého automobilového průmyslu. Iveco Czech Republic, a. s. má více než 3 500 zaměstnanců a dalších přibližně 1 700 pracovních míst vytváří u subdodavatelů. Tím podporuje českou ekonomiku a kultivuje celý Pardubický kraj.

Na pomoc těm, kteří pečují o své blízké

Na pomoc těm, kteří pečují o své blízké

Sál Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje zaplnili v minulých dnech účastníci regionální konference na téma „Neformální pečovatelé v okrese Pardubice“. Konferenci pořádalo JHS – Centre, o.p.s., v rámci projektu Neformální pečovatelé v okrese Pardubice, a záštitu nad celou akcí převzal Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

OBRAZEM Z NÁVŠTĚVY VLÁDY V PARDUBICKÉM KRAJI

Na besedě se starosty

Samospráva Pardubického kraje představila zástupcům vlády ČR na jejich pondělní návštěvě v Pardubicích prioritní investice i problémy, se kterými  se v kraji potýkáme a týkají se státu, nebo by s nimi stát mohl pomoct. Po dopoledním společném programu v krajském městě  připravili krajští radní pro své oborové protějšky z vlády separátní programy. Můžete se podívat na obrazové zpravodajství z průběhu celé návštěvy.

Studenti z kraje putují po stopách T. G. Masaryka na Podkarpatské Rusi

Studenti z kraje putují po stopách T. G. Masaryka na Podkarpatské Rusi
Pardubice/Ukrajina – Studenti pěti středních škol Pardubického kraje se vydali na týdenní vzdělávací zájezd na Ukrajinu. Jejich cílem je kromě Zakarpatské oblasti, která byla v době první republiky součástí Československa, také oblast Volyně a Lvova. První den své cesty navštívili Užhorod, ve kterém je k vidění celá řada připomínek společné minulosti, a poté zavítali do Mukačeva a Chustu. Společně s hejtmanem Martinem Netolickým je v následujících dnech čeká výstup na nejvyšší horu Ukrajiny Hoverlu, návštěva Koločavy, Zborova či Lvova.

Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům

Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům
Pardubice - Regionální kancelář CzechInvestu ve spolupráci s Pardubickým krajem a Českou abilympijskou asociací uspořádala v Integračním centru Kosatec poprvé v České republice pilotní seznamovací akci pod názvem „Social Market Forum“. 17 sociálních podniků a 13 obvykle velkých průmyslových zaměstnavatelů dostalo šanci se vzájemně v šestiminutových intervalech seznámit, představit své služby a výrobky a pokusit se nalézt prostor pro spolupráci.  Akce, která byla první svého druhu v České republice.

ONLINE: Návštěva vlády České republiky v Pardubickém kraji

Návštěva vlády České republiky v Pardubickém kraji

Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu tráví dnes den v Pardubickém kraji. Kromě jednání s radními a starosty měst a obcí Pardubického kraje má vláda na programu návštěvu Winternitzových automatických mlýnů, Larischovy vily, nedokončeného obchvatu Chrudimi a Slatiňan a také pardubického přednádraží.

Ve Svitavách se vařilo podle našich babiček, zdravě a moderně

Ve Svitavách se vařilo podle našich babiček, zdravě a moderně

Stále více školních stravovacích zařízení dokáže vařit podle tradičních receptur a přitom zdravě, racionálně, moderně a chutně. Informovat o tom veřejnost hodlá i projekt Pardubického kraje s názvem Kuchyně našich babiček. První akcí se minulý týden stala společná příprava obědového menu pro strávníky školní jídelny ve Střední zdravotnické škole ve Svitavách. Součástí nabídky byla polévka se zeleninou od místního farmáře s vločkami, dále kuřecí nudličky v bylinkovo-sýrové omáčce, pečené brambory se semínky a lívanečky s jahodami a zakysanou smetanou.

Den zdraví návštěvníky oslovil, preventivní vyšetření využilo více lidí než loni

Radní Ladislav Valtr na Dni Litomyšlské nemocnice

Litomyšl - Letošní ročník Dne zdraví v Litomyšlské nemocnici, který se uskutečnil 14. 6. 2018, se těšil velkému zájmu návštěvníků. I přes chladnější počasí, než na jaké jsme v těchto dnech zvyklí, se uskutečnily desítky preventivních vyšetření a prohlídek oddělení i zdravotnické techniky.

Jednání s železničními dopravci pokračují

Jednání s ČD

Pardubice - Výběr dopravce, který bude příštích deset let zajišťovat regionální železniční dopravu v Pardubickém kraji, pokračují. Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.

Dodavatelé zimní údržby v kraji vylepší techniku a komunikaci v krizových situacích

ZDodavatelé zimní údržby v kraji vylepší techniku a komunikaci v krizových situacích

Ke svému třetímu řádnému jednání se ve čtvrtek dopoledne sešla Bezpečnostní rada Pardubického kraje, ve které jsou kromě zástupců samosprávy zastoupeni také představitelé složek integrovaného záchranného systému, krajského vojenského velitelství, hygieny či veterinární správy. Kromě pravidelné zprávy o činnosti jednotlivých složek, harmonogramu preventivních cvičení projednávali členové bezpečnostní rady především zimní údržbu na silnicích I. třídy na území kraje, která je nově zajišťována soukromými subjekty namísto Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Munice z Květné bude odvezena do konce prázdnin. Sklad zůstane po modernizaci zachován

Munice z Květné bude odvezena do konce prázdnin. Sklad zůstane po modernizaci zachován

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou Květné Petrem Škvařilem především o záležitostech muničního skladu, ve kterém je v současné době uložena munice z Vrbětic. Podle starosty bude vrbětická munice odvezena zřejmě již v srpnu. Sklad však zůstane zachován a vybaven moderními technologiemi.

Choceň hostí historické softbalové mistrovství Evropy

Choceň hostí historické softbalové mistrovství Evropy

Choceň - Poprvé v historii evropského softbalu se koná šampionát v mužském slowpitchi – akčnější variantě softbalu. Choceňský klub se s podporou radnice a Pardubického kraje ujal organizace turnaje pro celkem sedm týmů, do Čech dorazila mužstva z Belgie, Irska, Itálie, Německa, Nizozemska, Velké Británie. O titul bojuje samozřejmě i reprezentace České republiky, která by se ráda do historie zapsala ziskem medaile.

Honorářem dobrovolníků je poděkování, úsměv nebo dobrá nálada

Canisterapie v Litomyšlské nemocnici

Pardubice - Každoročně Pardubický kraj spolu s Koalicí nevládek Pardubicka připomíná práci dobrovolníků. Na takzvaném Dni dobrovolnictví Pardubického kraje se veřejnost může seznámit s jejich prací a s možnostmi, jak se také zapojit. Letos se Den dobrovolnictví Pardubického kraje stěhuje po zastávkách v Chrudimi v roce 2016 a ve Svitavách v roce 2017 do Pardubic. Tady zakotví v pátek 22. června, a to přímo na třídě Míru.

 

Kritérium délky stavby se kraji vyplácí. Nejrychlejší neznamená nejdražší

Ilustrační foto

Pardubice - Příprava modernizací silnic a mostů v Pardubickém kraji v rámci Integrovaného regionálního operačního programu pokračuje. Krajská rada na svém pondělním jednání schválila výběr dodavatelů pro zpracování projektové dokumentace v případě čtyř silničních a devíti mostních projektů. Stejně jako v předchozích případech je i pro výběr zpracovatele dokumentace, tak následně stavební firmy využíváno vedle finančního také kritérium délky realizace stavby. V řadě případů je délka stavby u vítězného subjektu poloviční při zachování nízké ceny.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.