Tiskové zprávy

Promyšlené investice do uměleckých děl se galerii a kraji mnohonásobně zhodnotily

Plastiky Kurta Gebauera
Pardubice – K zajímavému srovnání došla Východočeská galerie, když vybrala přes 30 významných výtvarných děl zakoupených do sbírek od konce 50. let do 90. let minulého století. Jejich současná celková hodnota je přibližně 90x vyšší, než jejich nákupní cena. Na čas přerušené období, kdy se v budování sbírky nepokračovalo, v minulém roce opět nabralo dech. Se souhrnnými akvizicemi za rok 2017 se seznámili na svém zasedání radní Pardubického kraje.

Krajská investice uklidní dopravní situaci na Dolní Moravě

jednání se zástupci města Králíky

Králíky - Městský úřad v Králíkách byl poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického při cestách po regionu. Se starostkou města Janou Ponocnou a členy městského zastupitelstva projednával především řešení dopravní situace na Králicku se zaměřením na rekreační areál na Dolní Moravě a organizaci vojensko-historické akci Cihelna 2018.

Opravárenské učiliště v Králíkách čekají investice do budov a přesun učeben

Hejtman při prohlídce areálu školy

Králíky - Střední odborné učiliště opravárenské v Králíkách bylo v pořadí čtvrtou páteční zastávkou hejtmana Martina Netolického při cestě regionem Králicka. S ředitelkou školy Petrou Doubravovou projednával mimo jiné další rozvojové aktivity školy včetně připravovaných investičních aktivit včetně rekonstrukce domova mládeže, rekonstrukce elektroinstalace v dílnách, zateplení administrativní budovy školy či opuštění jednoho z objektů a přesun části dílen.

ISOLIT Bravo chce navázat užší spolupráci s krajskými školami. Pomoc Ukrajině bude pokračovat

Kvido Štěpánek s hejtmanem Martinem Netolickým při prezentaci Motúčka

Jablonné nad Orlicí - Třetím zastavením páteční hejtmanské cesty na Králicku byla návštěva společnosti ISOLIT Bravo. Kromě seznámení se s výrobou společnosti, která dodává součástky do automobilového průmyslu či elektrotechniky a vedle toho produkuje vlastní výrobní program Bravo a Motúčko, jednal hejtman také o humanitární pomoci pro oblast Ukrajiny, ve které je společnost a její majitel Kvido Štěpánek velmi aktivní. Kraj navíc plánuje navázat užší spolupráci firmy a učiliště v Letohradě.

Nový most přes Tichou Orlici usnadňuje život lidem v Jablonném. Kraj ve městě připravuje další investice do silnic

Nový most přes Tichou Orlici usnadňuje život lidem v Jablonném. Kraj ve městě připravuje další investice do silnic

Druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického při cestě v regionu Králicka bylo Jablonné nad Orlicí. Se starostou města Miroslavem Wágnerem projednával stav připravenosti dopravních projektů v okolí města či záležitosti v oblasti cestovního ruchu. Kraj v loňském roce dokončil rekonstrukci mostu přes Tichou Orlici a plánuje další investice včetně první etapy modernizace silnice II/311 v ulici Nádražní. 

Sokolové dostanou 400 tisíc na nákup úborů a organizaci sletu

Ilustrační foto

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci České obce sokolské a Východočeské župy – Pippichovy o podpoře krajského sokolského sletu a celostátního XVI. Sokolského sletu, který se uskuteční od 1. do 6. července v Praze a ponese se v duchu 100 let od vzniku Československa. Pardubický kraj na tuto významnou akci vyčlení částku 400 tisíc korun, která bude využita z velké části na nákup cvičebních úborů a dále na organizaci krajského sletu. Ten se uskuteční 9. a 10. června na Městském stadionu na Dukle v Pardubicích.

Horní Čermnou čeká rekonstrukce důležité silnice na Lanškroun

Jednání v Horní Čermné

Horní Čermná - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v průběhu pátečního dne region Králicka a okolí Jablonného nad Orlicí. Cestu zahájil v Horní Čermné setkáním se starostkou Hanou Motlovou. S tou projednával mimo jiné investiční činnost kraje do silnic v okolí, problematiku zákona o střetu zájmů či zimní údržbu silnic nižších tříd.

Východočeská galerie otevřela nový tvůrčí ateliér

Roman Línek předal do ateliéru puzzle slunečních hodin z hřebčína v Kladrubech, které vyráběly děti ze ZUŠ v Přelouči pro festival Architecture Week

Pardubice – V bezprostředním sousedství Domu U Jonáše na Pernštýnském náměstí otevřela dnes Východočeská galerie v Pardubicích nový tvůrčí ateliér pro děti a dospělé. Pardubický kraj si k tomuto účelu na 10 let pronajal prostory bývalé kavárny Apatyka a propojil je s galerií.

 

Kraj jednal s Regionem Moravskotřebovska a Jevíčska o redukci některých spojů

Ilustrační foto
Moravská Třebová - Náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš jednal s představiteli Regionu Moravskotřebovska a Jevíčska. Hlavním tématem jejich setkání bylo vytížení vlakové a autobusové dopravy v této oblasti, které je u některých spojů minimální.

Rekonstrukce železnice musí být ohleduplná k lidem ve městě, říká hejtman Netolický

Hejtman Martin Netolický se starostou Jaroslavem Zedníkem

Česká Třebová - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve čtvrtek dopoledne v České Třebové se starostou města Jaroslavem Zedníkem především o záležitostech dopravy, a to jak silniční, tak železniční. Město přispěje kraji na rekonstrukci zničené silnice přes Semanín, která byla v době rekonstrukce železničních podjezdů zdevastována kamionovou dopravou. Zároveň hejtman přislíbil jednání se Správou železniční a dopravní cesty ohledně rekonstrukce železničního uzlu Česká Třebová.

Novinka táhne. O cvičení v nové tělocvičně na porodnici Pardubické nemocnice je velký zájem

Radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr (vpravo) s přednostou porodnicko-gynekologické kliniky Milanem Košťálem.
Pardubice - Novinka pro nastávající maminky v porodnici Pardubické nemocnice se hned od začátku „chytla“. O těhotenské cvičení v nově vybudované tělocvičně přímo v budově porodnicko-gynekologické kliniky je mezi ženami značný zájem. Po třech týdnech provozu se ukazuje velkou poptávku mezi budoucími rodičkami, proto se zanedlouho nabídka cvičebních lekcí rozšíří.

Kraj nechá zmapovat, jak si stojí v oblasti inovací

Ilustrační foto

Pardubice - Zmapovat inovační prostředí v regionu chtějí krajští radní. Dohodli se na tom na svém posledním jednání. Analýzy budou sloužit pro projekt Smart akcelerátor Pardubického kraje.

 

 

Kraj schválil žádosti na kotlíkové dotace, plánuje další výzvu

Ilustrační foto
Pardubice - Kombinované kotle na uhlí a biomasu, kotle na biomasu, tepelná čerpadla či plynové kondenzační kotle. Na tyto zdroje tepla si mohli zájemci podat žádost v rámci třetí výzvy kotlíkových dotací, která skončila v listopadu loňského roku. Radní Pardubického kraje na svém posledním zasedání schvalovali úspěšné žadatele z této výzvy. Nová výzva je naplánována na 2. pololetí roku 2018.

V TECHNOhrátkách ve Vysokém Mýtě zasvětili školáci sv. Valentýna kráse strojírenských oborů

TECHNOhrátky ve Vysokém Mýtě
Vysoké Mýto – Ačkoliv na počátku to byla pro většinu účastníků TECHNOhrátek Pardubického kraje velká neznámá, na konci z toho u mnohých vznikla láska na první pohled. Den sv. Valentýna zasvětili návštěvě Střední integrované školy technické Vysoké Mýto, která na ně dýchla plnou krásou strojírenských oborů. Speciální pracoviště automechaniků, karosářů, zámečníků, autolakýrníků, čalouníků či opravářů zemědělských strojů jim nabídla atraktivní činnosti i zajímavé soutěžní úkoly.

Téměř 40 ředitelů středních škol a školských zařízení v kraji čeká obhajoba funkce

Porada ředitelů škol a školských zařízení na Seči (ilustrační foto)

Pardubice - Stejně jako v celé řadě dalších regionů se také v Pardubickém kraji uskuteční v letošním roce konkurzní řízení na pozice ředitelů středních škol a školských zařízení, jejichž je kraj zřizovatelem. Pardubický kraj tak postupuje v souladu s platným školským zákonem, který zřizovatelům tuto možnost dává. Konkurzy na ředitele se v letošním roce týkají 39 středních škol, pedagogicko-psychologických poraden a speciálních škol v regionu.

Pardubický kraj připravuje archeodepozitář

Pardubický kraj připravuje archeodepozitář
Pardubice – V bývalém školním zařízení v Ohrazenicích roste depozitární komplex kulturních institucí Pardubického kraje. Dalším dílkem do mozaiky bude archeodepozitář s pracovištěm Východočeského muzea v Pardubicích. Krajští radní nyní vybrali projektanta stavby.

Kraj pomůže Chvaleticím s řešením havarijní lávky přes Labe

Kraj pomůže Chvaleticím s řešením havarijní lávky přes Labe

Chvaletice - Problematika lávky přes Labe byla hlavním tématem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se starostkou Chvaletic Blankou Zaklovou. Lávka spojuje město se sousední obcí Selmice. Koncem 80. let lávku postavil národní podnik Československá plavba labsko-oderská. Pravděpodobný současný majitel se k ní nehlásí a do její rekonstrukce neinvestuje. Hejtman se starostkou hovořil také o rekonstrukci silnic nižších tříd a místních komunikací či dotačním titulu na pořízení mobiliáře pro dětská dopravní hřiště.

Ve Svojšicích mají gotickou tvrz ze 14. století. Kraj by mohl přispět na její záchranu

Ve Svojšicích mají gotickou tvrz ze 14. století. Kraj by mohl přispět na její záchranu

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý region Chvaleticka. První zastávkou hejtmanské cesty byla obec Svojšice nedaleko Chvaletic. Obec mimo jiné získává od kraje příspěvek na provoz malých a pojízdných prodejen či další dotace včetně podpory dobrovolných hasičů. Hejtman se starostou hovořil také o problematice zákona o střetu zájmů či rekonstrukci gotické tvrze.

Turkovice trápí stav místních komunikací a udržení základních služeb včetně obchodu a pošty

Turkovice trápí stav místních komunikací a udržení základních služeb včetně obchodu a pošty

V průběhu úterního dopoledne zavítal hejtman Martin Netolický v rámci cesty po regionu Chvaleticka také do Turkovic. Se starostou Zdeňkem Vítkem a místostarostkou Soňou Vášovou hovořil především o zachování služeb pro občany v obci včetně obecní prodejny či poštovních služeb, ale také rekonstrukci místních komunikací, památníku či dotačních možnostech v rámci krajského Programu obnovy venkova.

Ministerstvo vnitra musí více naslouchat problémům státní správy v regionech, říká hejtman

Ministerstvo vnitra musí více naslouchat problémům státní správy v regionech, říká po jednání s ministrem hejtman
Pardubice - Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar navštívil v pondělí odpoledne Pardubický kraj. S hejtmanem Martinem Netolickým a zástupci integrovaného záchranného systému, mezi kterými byli generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba, krajský ředitel Policie ČR Jan Švejdar, krajský ředitel HZS ČR Miroslav Kvasnička a ředitel ZZS PK Igor Paar, projednával například problematiku zákona o střetu zájmů, legislativní iniciativu Pardubického kraje v záležitosti systémové podjatosti, přímou volbu starostů a hejtmanů či podporu jednotek dobrovolných hasičů.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.