Tiskové zprávy

Plníme dohody mezi vládou a Odborovým svazem dopravy, zní z kraje

Ilustrační foto

Pardubice - Pardubický kraj se stále staví čelem k nařízení české vlády, které nařizuje autobusovým společnostem navýšit mzdy řidičům autobusů a uvolní z rozpočtu částku přesahující 20 milionů korun. Plní tak podmínky, které svým dopisem prezentoval také předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík. Ostatní finance nad rámec nařízení musí nést samotní dopravci, kteří si tyto podmínky již dříve vyjednali.

Ekocentrum Paleta trhá rekordy v návštěvnosti. Kraj nabízí další podporu vzdělávacích aktivit

Ekocentrum Paleta trhá rekordy v návštěvnosti. Kraj nabízí další podporu vzdělávacích aktivit
Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil pardubický Natura park na břehu řeky Chrudimky, kde své aktivity provozuje Ekoncentrum Paleta, které je krajským koordinátorem ekologické výchovy. V areálu se seznámil s výukovými programy a dalšími aktivitami v chrudimské a oucmanické pobočce.

Budeme chtít více bezbariérových autobusů, říká hejtman Netolický

Budeme chtít více bezbariérových autobusů, říká hejtman Netolický

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický ve středu jednal s předsedou Národní rady zdravotně postižených Václavem Krásou. Stěžejním tématem setkání byla oblast bezbariérové dopravy v regionu, a to nejen autobusové a železniční, ale i ve vztahu k zdravotnickým zařízením v kraji.

Pardubický kraj je připraven na mzdy řidičů uvolnit přes 20 milionů korun

Pardubický kraj je připraven na mzdy řidičů uvolnit přes 20 milionů korun
Pardubice – Pardubický kraj dostojí svému slibu a uvolní z rozpočtu částku přesahující 20 milionů korun jako dorovnání nařízení vlády pro řidiče linkových autobusů. Pro tyto účely již bylo předem v rozpočtu připraveno deset milionů korun. Zbylou část kraj vyčlení z rezervy. Ostatní finance nad rámec nařízení musí nést samotní dopravci.

Pardubický kraj je otevřený pomoci druhým

Pardubický kraj je otevřený pomoci druhým

Pardubice – Klíčovým tématem 19. Krajské konference neziskových organizací bylo dobrovolnictví. Dobrovolnictví v kraji zastupují především neziskové organizace dobrovolnická centra. Přínos dobrovolnictví vyzdvihl Josef Bernard: „Studií, která mapovala dobrovolnictví, jsme zjistili, že společnost dobrovolnictví v Pardubickém kraji vnímá jako dlouhodobé téma kvality života a kvality společnosti. Lidé chtějí pomáhat, chtějí být prospěšní a nápomocní.“

Výjezdová stanice záchranky na Seči má své místo. Opravy se dočkají také silnice v okolí

Výjezdová stanice záchranky na Seči má své místo. Opravy se dočkají také silnice v okolí

Seč – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v průběhu úterní cesty po regionu také Seč. Se starostou Marcelem Vojtěchem projednával především záležitosti spojené s novou výjezdovou stanicí zdravotnické záchranné služby v blízkosti současné stanice profesionálních hasičů. Dalším tématem byly rekonstrukce silnic v okolí této hojně navštěvované turistické destinace.

Kruhový objezd na I/17 je pro Heřmanův Městec nadále prioritou. Kraj nabízí pomoc při jednáních

Kruhový objezd na I/17 je pro Heřmanův Městec nadále prioritou. Kraj nabízí pomoc při jednáních

Heřmanův Městec – Poslední úterní zastávkou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického při cestě regionem Hlinecka a Chrudimska bylo setkání se starostou Heřmanova Městce Josefem Kozlem. Stěžejními tématy byla oblast dopravy, a to především záměr města vybudovat dopravní terminál, snaha o výstavbu kruhového objezdu na silnici I/17, ale také další rozvojové plány města.

Včelákov se dočká lepší silnice do Hlinska. Kraj plánuje rekonstrukce v několika etapách

Hejtman Martin Netolický a starosta Včelákova Jan Pejcha

Včelákov – V rámci úterní cesty po oblastech Hlinecka a Chrudimska zavítal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický do Včelákova. Se starostou městyse Janem Pejchou řešil mimo jiné rekonstrukce silnic v okolí, projekty v oblasti památkové péče nebo dotace z Programu obnovy venkova. Hejtman navštívil také hasičskou zbrojnici a místní základní školu, kde si s žáky deváté třídy povídal o fungování krajské samosprávy.

Kraj přispěje dobrovolným hasičům na věcné vybavení

Kraj přispěje dobrovolným hasičům na věcné vybavení

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický v pondělí v rámci jednání hodnotící komise pro udělení krajských dotací pro jednotky dobrovolných hasičů podepsal dvě již dříve schválené smlouvy o dotaci. Jednu pro Krajské sdružení hasičů Pardubického kraje, spadající pod Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, druhou pak pro Východočeskou župu České hasičské jednoty.

Od léta by mohla v Pardubickém kraji fungovat rada seniorů

Ilustrační foto.
Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal včera s předsedou Rady seniorů České republiky Zdeňkem Pernesem. Důvodem setkání byla především snaha této organizace založit také v Pardubickém kraji krajskou radu seniorů, která by se do budoucna měla stát připomínkovým místem a partnerem krajské samosprávy v záležitostech týkajících se právě seniorů.

Regionálnímu kolu soutěže mladých chemiků dominovala ZŠ Cerekvice nad Loučnou

Regionálnímu kolu soutěže mladých chemiků dominovala ZŠ Cerekvice nad Loučnou

Pardubice - Ve středu 15. března 2017 se v pardubickém ABC klubu konalo slavnostní vyhlášení výsledků 10. ročníku regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Klání se zúčastnilo více než pět tisíc žáků osmých a devátých tříd ze 149 základních škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a Kraje Vysočina. Většinu soutěžních kategorií opanovala ZŠ Cerekvice nad Loučnou.

Jubilejní, padesáté TECHNOhrátky v Poličce slavili žáci výrobou koláčků, perníčků a míchaných nápojů

Jubilejní, padesáté TECHNOhrátky v Poličce slavili žáci výrobou koláčků, perníčků a míchaných nápojů

Polička – TECHNOhrátky Pardubického kraje slavily jubileum – ve středu 15. března se uskutečnila už padesátá akce tohoto projektu na podporu technických a odborných oborů pro žáky základních škol. Jubilejní zastavení ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička orámovaly koláčky, chlebíčky, perníčky, ovoce a míchané nápoje. Právě aktivitami, při nichž vznikaly tyto pochutiny, se před 174 žáky 8. tříd z jedenácti základních škol prezentovala nejoceňovanější gastronomická škola v České republice. Pohodu a nadšení dětí zvyšovala ještě skutečnost, že co si v rámci manuálních činností připravily, to si také sami snědly a vypily.

Den autismu – Na podporu lidí s PAS se rozsvítí Pardubice i okolí modře

Den autismu – Na podporu lidí s PAS se rozsvítí Pardubice i okolí modře

Pardubice – Dne 2. 4. 2017 budou moci nejen obyvatelé Pardubic obdivovat krásně modře nasvícené budovy. Akce „Rozsviťme se modře“ vyjadřuje podporu lidem s poruchami autistického spektra (PAS). Do modrého osvětlení se již tradičně zapojují soukromé i veřejné budovy, školy i široká veřejnost po celém Pardubickém kraji, ale i v ČR a na celém světě.

Dobrovolnictví táhne. Neziskovky k němu svolávají konferenci

Účastníci konference

Pardubice – Letošní 19. Krajská konference neziskových organizací Pardubického kraje se bude věnovat fenoménu, který zažívá velký boom – dobrovolnictví. Konference proběhne 20. března od 12:30 v Kongresovém sále Paláce Pardubice. Zazní příspěvky o možnostech dobrovolnictví v Pardubickém kraji, ale i v Evropě.

Krátké zprávy z kultury

Ilustrační foto - historiské terče v Ragionálním muzeu v Litomyšli

V Brandýse budou zachraňovat sklepení hradu

Pardubický kraj pomůže městu Brandýs nad Orlicí s financováním záchranného archeologického průzkumu sklepení místního hradu. Krajští radní na to odhlasovali částku 200 tisíc korun a práce se uskuteční v režii Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě.

Východočeská galerie získá po letech peníze na nákup uměleckých děl

Východočeská galerie získá po letech peníze na nákup uměleckých děl

Pardubice - Dosud mohla Východočeská galerie v Pardubicích získávat nová umělecká díla do svých sbírek pouze darem, nebo v případě zlepšeného výsledku hospodaření. Tato praxe by se nyní měla změnit. Po jednání rady to potvrdil Roman Línek, který má nyní kulturu na starosti.

Problém v kraji zůstává pouze s jedním autobusovým dopravcem

Ilustrační foto

Pardubice - Pardubický kraj je domluven s autobusovými dopravci ohledně dorovnání platů řidičů autobusů na základně schváleného nařízení české vlády. Kromě jediného dopravce, kterým je Arriva Východní Čechy, ostatních dvacet dopravců souhlasí s dorovnáním mezd, částkou za čekací doby a příplatkem za ztížené pracovní prostředí.

 .

Svatý Václav a svatováclavská tradice ožijí v muzeu

Ze zahájení minulé přednášky Petra Charváta s Romanem Línkem a Tomášem Libánkem

Pardubice – Třetí z cyklu přednášek Svatí patronové čeští se bude konat v úterý 21. března od 18 hodin ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Po Petru Charvátovi, který je před dvěma týdny provedl životem svatého Václava, asi nejznámějšího českého světce, zavítá do Pardubic mladá česká historička Václava Kofránková. Přednášku nazvala Maior gloria – svatý Václav v historické tradici.

Kraj nadále podporuje záchranu unikátní stodoly ze 17. století

Polygonální stodola v současné době

Pardubice - Polygonální stodola ze 17. století, která v minulosti stála v obci Čistá se postupně díky Spolku archaických nadšenců a Institutu lidového kulturního dědictví vrací k životu v Trstěnici u Litomyšle. Již v minulosti podpořil Pardubický kraj rekonstrukci tohoto významného objektu částkou 500 tisíc korun a obdobnou částku přislíbil na dokončení náročných prací, a to především montáž slaměné doškové krytiny. Na dnešním jednání další spolupráci přislíbil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

AMAVET nemá v dalších krajích obdoby

Milan Halousek z České kosmické kanceláře  s adeptkami kosmické vědy
Pardubice – Už podesáté se do Pardubic sjely desítky dětí a studentů z celého kraje, kterým učarovala věda. Spolek AMAVET ve spolupráci s Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice a dalšími partnery zde uspořádal další ročník Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež. Generálním partnerem v Pardubickém kraji je společnost Foxconn.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.