Tiskové zprávy

Opravené školy a školky. Kraj pomáhá rozvoji Zakarpatí

Opravená škola ve Velkém Berezném

Zakarpatí - Zástupci Pardubického kraje navštívili v minulém týdnu Zakarpatskou oblast Ukrajiny. Cílem této cesty bylo především seznámit nové členy krajského zastupitelstva s dosavadní čtyřletou spoluprací, která zahrnuje pomoc kraje například při opravách školek, škol či pořízení vybavení pro hasiče. Po úvodním setkání se zástupci Zakarpatské oblastní rady v Užhorodě se delegace přesunula do Velkého Berezného, Vilšinek, Poroškova a Korytňan, kde byly slavnostně otevřeny dokončené projekty spolufinancované z rozpočtu kraje. Zároveň si zastupitelé prohlédli například nemocnici v Koločavě, na jejíž rekonstrukci plánuje kraj přispět v letošním roce.

Hasiči na Zakarpatí budou díky novým oblekům ve větším bezpečí

Dary pro hasiče na Zakarpatí

Zakarpatí - Pomoc Pardubického kraje na Zakarpatí se nezaměřuje pouze na rekonstrukce školek a škol, ale rozvíjí se také spolupráce na úrovni hasičů. V rámci návštěvy Zakarpatské oblasti proto členové Zastupitelstva Pardubického kraje předali v Chustu darem osm kompletních sad osobních ochranných prostředků složených ze zásahového obleku, obuvi, přilby, rukavic a polohovacího pásu. Ty budou distribuovány na vybrané stanice v Zakarpatské oblasti.

Úplná uzavírka na Palackého třídě v Chrudimi pokračuje

Úplná uzavírka na Palackého třídě v Chrudimi pokračuje

Chrudim – Od úterý 22. srpna do neděle 3. září pokračuje úplná uzavírka silnice I/17 v obci Chrudim, a to na ulici Palackého třída a Obce Ležáků, v silničním kilometru zhruba 31,370 – 31,530 (úsek mezi křižovatkami třídy Palackého s ul. Škroupova a Dr. Václava Peška – včetně úplné uzavírky křižovatky Palackého třídy s ul. Vrchlického). Důvodem uzavírky je pokračování oprav kanalizace a vodovodu.

 

Na Králicku začíná akce Cihelna

Na Králicku začíná akce Cihelna

Dvacátý ročník vojensko-historické akce Cihelna vypukne v pátek od 14 hodin generálním nácvikem v pevnostní oblasti na Králicku. Večer pokračuje kulturním programem na náměstí v Králíkách a hlavní sobotní program začíná na bojišti v 10 hodin dopoledne. Hlavním bodem programu je několik bojových ukázek v režii vojenskohistorických klubů, letos s tématem Když rozkvetly šeříky. Dále prezentace Armády České republiky, integrovaného záchranného systému, výstavy vojenské historické techniky a mnoho dalšího. Hlavním pořadatelem je město Králíky, v jehož okolí se akce odehrává, a ARMYFORT s.r.o. – provozovatel vojenského muzea. Akci podporují Pardubický kraj a AČR, která je jejím aktivním účastníkem. Podrobné informace najdete na www.akcecihelna.com.

Nové linky nahradí zrušené dálkové autobusy

Nové linky nahradí zrušené dálkové autobusy
Pardubice - K novému jízdnímu řádu od 2. září 2017 ruší komerční provozovatelé osm linek na trase mezi Svitavami a Hradcem Králové, které se jim ekonomicky nerentovaly. Pardubický kraj zajistil nové náhradní linky, které bude po svém území dotovat. Pro cestující budou změny jen minimální.

Jubilejní ročník Cihelny bude více bouchat a čoudit

Zástupci pořadatelů akce Cihelna představili program před Krajským úřadem v Pardubicích

Pardubice - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se v Králíkách a okolí uskuteční další ročník vzpomínkové akce Cihelna 2017, zaměřené na oživenou historii, vojenskou historii a vojenskou techniku z minulého století, ale také ze současnosti. Velkou podívanou pro všechny, věnovanou tématu obrany státu, každoročně podporuje i Pardubický kraj. Ten na Komenského náměstí spolu s armádními, policejními, celními a vězeňskými složkami představil novinářům a široké veřejnosti malou ochutnávku jejich současného vybavení a výcviku.

Lukavice na Orlickoústecku je Vesnicí roku Pardubického kraje

Lukavice na Orlickoústecku je Vesnicí roku Pardubického kraje
Pardubice/Lukavice - Celkem 27 obcí, tedy nejvíce v celé České republice, se v letošním roce v Pardubickém kraji ucházelo o prestižní titul Vesnice roku 2017. Zlatou stuhu a postup do celostátního finále vybojovala obec Lukavice na Orlickoústecku. V sále místní sokolovny se v sobotu uskutečnilo slavnostní předání ocenění nejen vítězné obci, ale rozdány byly také další stuhy za společenský život v obci nebo péči o zeleň. Za Pardubický kraj se vyhlášení výsledku zúčastnili kromě hejtmana Martina Netolického také radní Hana Štěpánová a Václav Kroutil.

Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje se řadí mezi nejkvalitnější pracoviště

Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje se řadí mezi nejkvalitnější pracoviště
Pardubice - Mezi centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé se jako samostatné pracoviště oficiálně zařadilo v březnu 2015. Přestože je nejmladším přírůstkem v síti špičkových onkologických center, díky organizaci provozu je považováno za vzorové. A podle údajů zdravotních pojišťoven se řadí také mezi nejvytíženější. Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, patří podle této statistiky mezi pracoviště s nejvyšším počtem léčených a sledovaných pacientů.

Debaty o trasování D35 musí skončit co nejdříve

Debaty o trasování D35 musí skončit co nejdříve

Choceň - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v rámci svých pravidelných cest po regionu starosty Litomyšle a Chocně. Se starostou Litomyšle Radomilem Kašparem projednával záležitosti spojené s přesunem LDN z vily Klára do areálu Litomyšlské nemocnice a současnou debatu ohledně trasování dálnice D35 v okolí města. Dopravní tématika hrála hlavní roli také v Chocni, kde se starostou města Miroslavem Kučerou hovořil o rekonstrukci silnice směrem na Ústí nad Orlicí, ale také o nově připravovaném dotačním titulu kraje na vybavení dětských dopravních hřišť.

Netolický: Pokud nenajdeme s městem dohodu, zvážíme převzetí areálu Tesly do majetku kraje

Netolický: Pokud nenajdeme s městem dohodu, zvážíme převzetí areálu Tesly do majetku kraje
Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve čtvrtek odpoledne s generálním ředitelem společnosti Nemocnice Pardubického kraje a.s. Tomášem Gottvaldem a ředitelkou Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánkou Fraňkovou. Jedním z hlavních témat byl další rozvoj nemocnice a přilehlého areálu bývalé Tesly. Hejtman připustil, že by za určitých okolností mohl kraj usilovat o návrat této oblasti do vlastnictví kraje, čímž by se vytvořila rozvojová oblast pro celou nemocnici.

Trvám na tom, aby byla silnice přes Hrádek průjezdná co nejdříve, říká hejtman Netolický

Rekonstrukce silnice v obci Hrádek

Pardubice - Rychlejší dokončení modernizace silnice spojující Choceň a Ústí nad Orlicí je i přes komplikaci s kácením stromů v úseku Hrádek – Ústí nad Orlicí prioritou pro hejtmana Martina Netolického, který se s postupem prací seznámil přímo v Hrádku ve středu odpoledne. Hejtman trvá na alespoň částečném zprůjezdnění trasy a nalezení řešení, které bude vstřícné směrem k občanům okolních obcí. Potvrdil rovněž, že Pardubický kraj bude při výběrových řízeních na dodavatele silničních staveb využívat vedle kritéria ceny také dobu stavby.

Na méně vytížených autobusových linkách uvažujeme o zavedení mikrobusů, říká hejtman Netolický

Na méně vytížených autobusových linkách uvažujeme o zavedení mikrobusů, říká hejtman Netolický
Pardubice/Jihlava - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý v Jihlavě sídlo společnosti ICOM transport a.s., která patří mezi největší autobusové dopravce v zemi. Hejtman se po jarních jednáních o nárůstu platů řidičů autobusů zajímal především o současný stav a vývoj mezd, ale také o další směřování společnosti a její působení v Pardubickém kraji, kde prostřednictvím ČSAD Ústí nad Orlicí zajišťuje více jak 13 milionů autobusových kilometrů ročně. Jednou z možných novinek v oblasti dopravní obslužnosti je například zavedení mikrobusů na méně vytížených linkách či v nočních hodinách.

Logo i významné osobnosti. Kraj má novou Tvář

Logo i významné osobnosti. Kraj má novou Tvář
Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání navrhla aktualizovanou verzi dokumentu Tvář Pardubického kraje. Od poslední novelizace koncem prosince 2015 zavedl Pardubický kraj novou tradici udílení ocenění kraje a schválil nové logo. Ve spolupráci s kulturními institucemi a výborem pro kulturu a památkovou péči je v nové verzi také doplněn seznam významných osobností kraje, mezi které patří například bratři Vokolkovi, Alfréd Bartoš či Gustav Habrman.

Nemocnice Pardubického kraje poprvé vyplatí příplatek sestrám ve směnném provozu

Nemocnice Pardubického kraje poprvé vyplatí příplatek sestrám ve směnném provozu
Pardubice - Více než tisícovka nelékařských zdravotnických pracovníků ve směnném provozu v Nemocnici Pardubického kraje si při nejbližším výplatním termínu finančně polepší. Společnost začíná od 1. července letošního roku vyplácet příplatek. Mzda se jim tak za několik dnů při srpnové výplatě zvedne o 2000 korun.

Televizní štáb z Ruska filmoval krásná místa v Pardubickém kraji

Televizní štáb z Ruska filmoval krásná místa v Pardubickém kraji
Pardubice - Destinační společnost Východní Čechy zorganizovala ve spolupráci s agenturou CzechTourism poznávací cestu po Pardubickém kraji pro ruský televizní štáb. Filmaři zachycovali krásy našeho kraje v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem, Nových Hradech, Litomyšli či Pardubicích, kde rovněž navštívili dostihové závodiště a zdokumentovali výstavbu nového letištního terminálu.

V České Třebové možná vznikne unikátní trampské muzeum

V České Třebové by mohlo vzniknout unikátní trampské muzeum
Česká Třebová - Celosvětový unikát by mohl v nejbližších letech vzniknout v České Třebové v lokalitě Na Horách. O možnosti vybudování jediného trampského muzea na světě jednali v pondělí s hejtmanem Martinem Netolickým zástupci spolku Kamarádi festivalu trampských písní. Jejich cílem je představit fenomén trampingu širší veřejnosti a nabídnout návštěvníkům Pardubického kraje další lákadlo.

V Lanškrouně uspořádali tábor pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí

Semínkovna i beseda s policií. V Lanškrouně uspořádali tábor pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí

Lanškroun - Navazovat zdravé vztahy, řešit obtížné situace i chránit své zdraví. Tyto a další cíle měl příměstský tábor pro více než dvě desítky dětí od 6 do 17 let ze sociálně znevýhodněného prostředí, který v minulých dnech uspořádal lanškrounský Dům dětí a mládeže DAMIÁN. Na tábor zavítal také krajský radní zodpovědný za oblast školství Bohumil Bernášek společně se starostou města Lanškroun Radimem Vetchým.

Přes 1500 diváků si letos užilo open air divadelní festival Pernštejn(l)ove

Přes 1500 diváků si letos užilo open air divadelní festival Pernštejn(l)ove

Pardubice – Druhý ročník divadelního open air festivalu Pernštejn(l)ove  skončil. Během čtyř dnů diváci viděli osm představení v hlavním programu, jedno v doprovodném, koncert Jany Šteflíčkové a fotografickou výstavu Kolíčky Blanky Dudaškové. Vše se odehrálo na Zámku Pardubice, kde se za slunečného počasí vystřídaly stovky lidí.

Pernštejnská děla se vrací na valy Zámku Pardubice

Pernštejnská děla se vrací na valy Zámku Pardubice
Pardubice – Před téměř pěti sty lety odstrašovala cizí vojsko, nyní budou poutat pozornost návštěvníků přicházejících z města. Takzvaná varhanová děla z doby, kdy Zámek Pardubice patřil Pernštejnům, se vrací na opevněné valy. Budou mířit na tehdy jedinou přístupovou cestu k zámku, která vedla od Příhrádku. Východočeské muzeum v Pardubicích je slavnostně představí veřejnosti v úterý 8. srpna v 17 hodin.

Turistický portál kraje je nyní modernější

Turistický portál kraje je nyní modernější
Pardubice - Od začátku srpna se uživatelé oblíbeného turistického portálu www.vychodnicechy.info setkávají na těchto stránkách nejen s modernější grafikou, ale především mají usnadněnou cestu k vyhledávaným informacím. Pro nový design hledala Destinační společnost Výhodní Čechy inspiraci mezi nejlepšími evropskými turistickými portály.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.