Tiskové zprávy

Krajští silničáři letošní náročnější zimu zvládají. Pomáhá jim modernizovaná technika i sklady posypových materiálů

Krajští silničáři letošní náročnější zimu zvládají. Pomáhá jim modernizovaná technika

Litomyšl - Litomyšlské cestmistrovství Správy a údržby silnic Pardubického kraje bylo poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického při návštěvě města. S náměstkem ředitele krajské příspěvkové organizace Marianem Cvrkalem a zaměstnanci cestmistrovství prošel hejtman celý areál včetně garáží a nové haly na skladování posypové soli a intertního materiálu.

Litomyšlská nemocnice má své pevné místo na mapě krajského zdravotnictví

Investice za desítky milionů. Litomyšlská nemocnice má své pevné místo na mapě krajského zdravotnictví

Litomyšl - Třetí hejtmanskou zastávkou při návštěvě Litomyšle byla místní nemocnice, která je nedílnou součástí Nemocnice Pardubického kraje a.s. S vedením nemocnice, ale i celé společnosti řešil hejtman další rozvojové plány včetně dokončení rekonstrukce interního oddělení, vybudování parkování či významnou investici do monobloku nemocnice.

Litomyšlské gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie

Litomyšlské gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie

Litomyšl - Pardubický kraj zřizuje v Litomyšli tři střední školy. Mezi ně patří také Gymnázium Aloise Jiráska, které se stalo druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického při jeho návštěvě města. Společně s představiteli samosprávy zde kraj slavnostně otevřel nové učebny přírodovědných předmětů za přibližně 14 milionů korun. Další plánovanou investicí jsou úsporná opatření a rekonstrukce budovy, která je nemovitou kulturní památkou.

Kraj a město Litomyšl budou spolupracovat při výstavbě parkoviště v nemocnici

Kraj a město Litomyšl budou spolupracovat při výstavbě parkoviště v nemocnici

Litomyšl - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v rámci výjezdů po regionu Litomyšl, kde nejprve jednal se starostou města Danielem Brýdlem, který po loňských podzimních volbách nahradil ve funkci Radomila Kašpara, a následně členy městské rady. Mezi témata setkání patřilo především zdravotnictví, oblast dopravy se zaměřením na D35 či služby pro seniory.

Investice do zdravotnictví, kultury či školství. Kraj a město mají řadu společných témat.

Investice do zdravotnictví, kultury či školství. Kraj a město mají řadu společných témat.

Pardubice - Tradiční společné jednání Rady Pardubického kraje a Rady města Pardubic se uskutečnilo ve společenském sále pardubické radnice. Mezi témata patřila koordinace obou samospráv v případě investic v areálu Tesla Kyjevská a dopravního napojení Pardubické nemocnice, situace okolo vybudování autobusového terminálu, záležitosti Larischovy vily, Winternitzových mlýnů, Domu hudby či čerpání evropských dotací.

Projekty v Euroregionu Glacensis pomáhají v Lanškrouně či Ústí nad Orlicí

Zasedání řídícího výboru

Pardubice - Pardubický kraj hostí ve dnech 13.-14.2. šesté zasedání Euroregionálního řídícího výboru Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis. Včerejšího zasedání v pardubickém penzionu Birdie i dnešního na lodi Arnošt se účastnil také krajský radní René Živný. Ten nám k zasedání řekl: „Projednávali jsme celkem 32 žádostí na mikroprojekty, z toho 20 jich podala česká strana a 13 strana polská. Mezi nimi je také několik projektů z Pardubického kraje. Mezi úspěšné žadatele se řadí například město Lanškroun či Ústí nad Orlicí. Do fondu je možno podávat žádosti průběžně, datum pro podávání žádostí v aktuální výzvě je 31. květen 2019“.

Gymnázium Mozartova čeká výstavba moderního sportovního hřiště

Hejtman Martin Netolický při debatě se studenty gymnázia

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve středu dopoledne Gymnázium Mozartova v Pardubicích. S ředitelem této krajem zřizované školy Petrem Harbichem debatoval nejprve o investicích kraje a dalším rozvoji všeobecného čtyřletého gymnázia, které navštěvuje necelých 370 žáků ve 12 třídách. Následně se setkal se studenty třetího ročníku, se kterými hovořil především o fungování státu, územních samosprávných celků a Pardubického kraje včetně jeho kompetencí.

Další krok k výběru dvou železničních dopravců. Radní schválili návrhy smluv

Ilustrační foto

Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila návrh smlouvy se soukromým dopravcem Leo Express pro zajištění železniční dopravní obslužnosti od prosince 2019 na deset let. Již minulý týden krajští radní schválili návrh smlouvy s národním dopravcem České dráhy. Smlouva s Leo Expressem se týká regionálních tratí 024 a 025, zbývající většinový objem bude nadále zajišťovat národní dopravce. Návrh smlouvy budou na svém únorovém jednání projednávat krajští zastupitelé.

Zahraniční pedagogové přijeli nasbírat zkušenosti

Radní Bohumil Bernášek přivítal na krajském úřadě zahraniční pedagogy.

Pardubický kraj – Radní Bohumil Bernášek přivítal na krajském úřadě zahraniční pedagogy, kteří přijeli v rámci projektu Erasmus na návštěvu Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích. Jejich cílem bylo seznámit se soutěží Mladý chemik. Zajímali se také o spolupráci krajské samosprávy se středními školami a vzdělávací systém v České republice.

 

Dotaci na nový kotel získá v Pardubickém kraji 733 žadatelů

Ilustrační foto
Pardubický kraj – Ve 4. výzvě kotlíkových dotacích bude uspokojeno celkem 733 žadatelů o finanční prostředky na výměnu kotle. Vyplaceno jim bude více než 76 milionů korun, které zajišťuje ministerstvo životního prostředí.

Pardubická nemocnice se dočká nového stravovacího provozu.

Ilustrační foto

Pardubice - Stavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici způsobí v areálu řadu změn. Tou první bylo zbourání budovy bývalé dětské chirurgie. Další změnou, která se dotkne především zaměstnanců, bude přesun stravovacího provozu z budovy, která rovněž uvolní místo připravované největší krajské investici.

Darujte krev z lásky, zveme na Valentýnské odběry

Darujte krev z lásky, zveme na Valentýsnké odběry

Pardubický kraj - Krev od dárců zachraňuje životy pacientům po úrazech, při operacích nebo komplikovaném porodu. Dárci krve jsou nezbytnou součástí zdravotnického systému a každá nemocnice si průběžně buduje jejich širokou základnu. Náborová valentýnská akce si proto klade za cíl získat nové a pravidelné dárce krve.

Kde je zákaz návštěv kvůli chřipce?

LDN Rybitví - ilustrační foto

K pěti nemocnicím akutní péče v našem kraji (v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Litomyšli a Svitavách) se zákazem návštěv kvůli nárůstu chřipkové epidemie se přidala v tomto týdnu i další zdravotnická zařízení spravovaná krajem. Jedná se o Nemocnici následné péče v Moravské Třebové, Vysokomýtskou nemocnici a Léčebnu dlouhodobě nemocných v Rybitví. Další zdravotnická zařízení přijala preventivní opatření, které se možnosti návštěv zatím nedotknou.

Nezatěžujme zastupitele další nadbytečnou legislativou, říká hejtman Netolický

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek a hejtman Martin Netolický

Seč - Hotel Jezerka na Seči patřil ve čtvrtek odborníkům na právo, starostům měst a obcí, ale také významným hostům v čele s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem, hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým, nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem či Františkem Juklem, předsedou Svazu měst a obcí ČR, který byl pořadatelem tohoto odborného setkání. Hlavními tématy konference byla trestněprávní, soukromoprávní, politická a občanská odpovědnost komunálních politiků či aktuální legislativní návrhy z oblasti lobbingu, ochrany oznamovatele či pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Obnovení těžby u Lohenic a Mělic by mohlo nevratně poškodit celou lokalitu, říká hejtman

Obnovení těžby u Lohenic a Mělic by mohlo nevratně poškodit celou lokalitu, říká hejtman

Přelouč - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý Přelouč. Nejprve jednal se starostkou města Irenou Burešovou a následně s dalšími starosty v celé širší oblasti Přeloučska a Bohdanečska, jelikož v okolí Lohenic a Mělic plánuje soukromý investor obnovení těžby písku. Obce mají strach nejen ze zničení rekreační lokality, ale také velkého zvýšení nákladní kamionové dopravy.

Kdo zaplatí negativní dopady průmyslových zón v Pardubicích?

Kdo zaplatí negativní dopady průmyslových zón v Pardubicích?
Pardubice – Jak ulehčit krajskému městu od negativních dopadů průmyslových zón a kde na to vzít peníze, to byl hlavní bod už několikáté schůzky pracovní skupiny, kterou na Krajský úřad Pardubického kraje svolali náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš spolu s primátorem statutárního města Pardubice Martinem Charvátem. Sešli se tu zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky (MPO), CzechInvestu, kraje, města i silničářů.

Pardubický kraj znovu zabodoval u polských novinářů

Účastníci prestripu při masopustu na Veselém Kopci
Pardubice - Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism v Polsku zorganizovala třídenní poznávací cestu pro polské novináře po Pardubickém kraji. Nadchly je zejména masopustní obchůzky na Veselém kopci, muzeum v Litomyšli a také expozice plakátu Alfonse Muchy v Regionálním muzeu v Chrudimi.

Čtvrt miliardy korun použije kraj na opravy silnic, mostů i na údržbu zeleně a budov

Ilustrační foto.
Pardubický kraj – Do rozpočtu kraje díky zlepšenému výběru daní přibylo na začátku roku více než půl miliardy korun. Rada Pardubického kraje schválila na investiční akce 323 milionů korun. Nejvíce peněz, celkem 250 milionů korun, míří do oblasti dopravy.

Za vaši a naši svobodu 1968 – 2018 na univerzitě

Za vaši a naši svobodu 1968 – 2018 na univerzitě
Pardubice - Univerzita Pardubice v rámci svého programu k 30. výročí sametové revoluce představila unikátní výstavu s názvem Za vaši a naši svobodu 1968-2018 o protestech proti okupaci Československa v roce 1968 ve státech komunistického bloku. Do Pardubic ji přivezla její patronka, místopředsedkyně Senátu Miluše Horská.

Aplikace IDS IREDO bude inovována

Ilustrační foto

Hradec Králové - Již rok využívají cestující veřejnou dopravou ve východních Čech mobilní aplikaci IDS IREDO. Ta nyní přichází s několika inovacemi a připravuje se na podporu pro operační systém iOS od Applu.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.