Aktuality

Divadlo tleskalo nositelům nejvyšších ocenění Pardubického kraje
14.5.2019

Pardubice - Na slavnostním večeru ve Východočeském divadle převzali Cenu za zásluhy o Pardubický kraj František Bobek z Československé obce legionářské, hasičský záchranář Jaroslav Žák, včelaři Josef Volejník a Evžen Báchor a oční lékař Jan Iserle. Cenu Michala Rabase za záchranu dostali Michal Fajfr a Jiří Sršeň za záchranu tonoucí ženy a Jaroslav Komárek za zastavení koně vláčejícího zraněného jezdce na dostihovém závodišti v Pardubicích. Slavnostní program doprovodily svým vystoupení žákyně tanečního oboru ZUŠ Chrudim a vokální soubor Gentlemen Singers.

Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí
14.5.2019

Pardubice - Radní Pardubického kraje se v rámci svého pondělního jednání seznámili s výsledky personálního auditu Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí. Ten si krajští radní objednali v době vnitroorganizačních problémů, které v mezičase vyústily v rezignaci ředitelky Michaely Tomanové. Audit zároveň navrhl konkrétní kroky ke zlepšení pro novou ředitelku Světlanu Jeřábkovou.

Včelařské učiliště v Nasavrkách je republikovým unikátem. Hejtman slibuje pokrčování krajské dotace pro začínající včelaře
14.5.2019

Nasavrky - Přes 65 let je v Nasavrkách poskytováno vzdělání v oboru včelařství. Zdejší učiliště a vzdělávací centrum nedávno otevřelo novou zpracovatelskou linku pro včelařský velkoprovoz a prostory pro výuku za 18 milionů korun. V úterý odpoledne tuto organizaci založenou Ministerstvem zemědělství České republiky a Českým svazem včelařů navštívil hejtman Martin Netolický. S vedením hovořil nejen o samotné organizaci, ale také vlivu sucha na stav včelstev.

Jednání se zástupci Nasavrk
14.5.2019

Nasavrky - Město keltů, medu a jedlých kaštanů. To jsou Nasavrky. V úterý zde se starostou Milanem Chvojkou jednal hejtman Martin Netolický. Společně řešili nejen záležitosti spojené s oblastí cestovního ruchu, sportu, dobrovolných hasičů, ale především dopravní infrastruktury v širším okolí města. Kraj nabízí pomoc při rekonstrukci silnice směrem na sousední Hodonín.

Hejtman Martin Netolický se starostou Františkem Pilným
14.5.2019

Chrudim - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický postupně pokračuje v návštěvách měst a obcí v regionu. V úterý dopoledne zavítal do Chrudimi, kde se setkal s novým starostou Františkem Pilným a členy městské rady. Následně společně navštívili Rekreační lesy Podhůra, kde otevřeli nové parkoviště, na jehož vybudování kraj přispěl jedním milionem korun. Se starostou hejtman řešil rozvoj Chrudimské nemocnice, záležitosti v oblasti dopravy či kultury.

Hejtman Martin Netolický a krajský starosta dobrovolných hasičů Josef Bidmon
14.5.2019

Pardubice - V sídle Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje bylo předáno 47 darovacích smluv pro obce na pořízení dopravních automobilů jako příspěvek ke státní dotaci. Hejtman Martin Netolický zároveň podepsal darovací smlouvy pro krajské dobrovolné i státní hasiče, policii a dobrovolné hasiče ze Svinčan, kterým na konci loňského roku vyhořela jejich klubovna. Celkově kraj na dopravní automobily v letošním roce vyčlenil přes 14 milionů korun.

V Březové nad Svitavou se na základní škole věnují nadaným dětem.
14.5.2019
Březová nad Svitavou – Jednou ze základních škol, kde se věnují nadaným žákům, je Základní škola Březová nad Svitavou, okres Svitavy. Tu v rámci mapování těchto aktivit navštívil radní Bohumil Bernášek, vedoucí odboru školství Martin Kiss a další pracovníci odboru školství krajského úřadu.
V poutním areálu na Hedči vznikne s pomocí kraje nový bezbariérový vstup pro návštěvníky
14.5.2019
Pardubice/Králicko – Město Králíky má velmi rozsáhlou městskou památkovou zónu, na kterou téměř navazuje Poutní areál Hora Matky Boží s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Ten byl teprve před nedávnem prohlášen ministerstvem kultury národní kulturní památkou. Ročně ho navštíví na 70 tisíc lidí a další se zde účastní pravidelných bohoslužeb. Také sem plynou dotace Pardubického kraje.
Holice trápí stav některých silnic, na rekonstrukci sokolovny přispívá také kraj.
13.5.2019

Pardubický kraj - Hejtman Martin Netolický ve čtvrtek navštívil Holice. Se starostou města Ondřejem Výborným a místostarostou Petrem Kačerem jednali o stavu krajských silnic ve městě a o situaci v jednotlivých středních školách. Poté hejtmana provedl sokolovnou starosta místního Sokola Lukáš Horský.

Specializovaný kurz pro čtyřiadvacet vojenských techniků ze západoafrické republiky Burkina Faso.
13.5.2019
Pardubický kraj - Pardubický kraj se na téměř jeden rok stal pro čtyřiadvacet vojenských techniků ze západoafrické republiky Burkina Faso místem pro načerpání teoretických a praktických znalostí v oblasti údržby letadel. Specializovaný kurz, který bude ukončen v listopadu tohoto roku, zajišťuje Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice ve spolupráci se společností Defcon, s.r.o. Součástí vzdělávání je nejen jazyková příprava, ale také praktická výuka v Centru leteckého výcviku na letišti v Pardubicích a tříměsíční výuka základních technických dovedností ve Střední průmyslové škole v Chrudimi.
Seminář „Podporujeme nadané děti pro budoucnost“.
10.5.2019
Pardubice – Cílem semináře „Podporujeme nadané děti pro budoucnost“, který se uskutečnil v pátek v budově krajského úřadu, bylo zejména sdílení zkušeností s výukou nadaných žáků. Akce se účastnil Bohumil Bernášek, radní pro školství.
Den otevřených dveří na Střední škole zemědělské a veterinární v Lanškrouně.
10.5.2019

Lanškroun - Střední škola zemědělská a veterinární v Lanškrouně si 8. května v rámci tradičního dne otevřených dveří připomněla padesáté výročí chovu koní a počátků jezdeckého sportu v tomto městě. Odhalení pamětní desky připomínající toto jubileum byl spolu s dalšími členy krajské rady přítomen také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Za posledních deset let se tato střední škola změnila k nepoznání a je chloubou Pardubického kraje,“ řekl hejtman.

Startují otevřená muzea a galerie jako OMG
9.5.2019
Pardubice - O tomto víkendu startuje festival otevřených muzeí a galerií Pardubického kraje pod zkratkou OMG. Zájemcům nabídne ve čtyřech muzeích a jedné galerii ve vybraných termínech mimořádný program i návštěvu expozic zdarma.
Laboratoř mechaniky.
9.5.2019
Pardubický kraj - Střední školy v kraji dostaly podporu ve výši necelých 10 milionů korun na modernizaci a vybavení svých učeben a odborných dílen. Podporu z Evropských dotací získaly prostřednictvím činnosti místní akční skupiny MAS ORLICKO, z.s., která o ní rozhodla v dubnu.
Obnova Zámku Pardubice ukáže jeho jedinečnost v českých i evropských souvislostech
9.5.2019
Pardubice – Na Zámku Pardubice se od začátku letošního roku mohutně bourá a staví. Možná nejvíc od jeho přestavby z gotického hradu na renesanční sídlo mocného rodu Pernštejnů. Pardubický kraj zde jako vlastník této národní kulturní památky zahájil v lednu evropský projekt na rehabilitaci zámku jako pernštejnské rezidence. Výrazným impulzem byla evropská dotace z programu ITI pro Hradecko-pardubickou aglomeraci.
Diplomní návrh Barbory Cahové
7.5.2019
Pardubice/Předhradí – Tento týden se podařilo obci Předhradí s pomocí Pardubického kraje získat v aukci areál bývalého pivovaru, který sousedí s hradem Rychmburk. Sice zchátralý, ale strategicky umístěný brownfield je důležitý pro návštěvnické zázemí hradu a jeho zakoupení doporučovala i pracovní komise pro využití hradu po odchodu klientů Domova na hradě Rychmburk v příštím roce.
Gymnázium v Jevíčku a průmyslová škola v Letohradě mají nové ředitele
7.5.2019
Pardubický kraj – Rada Pardubického kraje jmenovala na svém posledním dubnovém zasedání nového ředitele Průmyslové střední školy v Letohradě a potvrdila ve funkci ředitelku Gymnázia Jevíčko.
Švýcarským firmám v Pardubickém kraji se daří
6.5.2019
Pardubice – Švýcarského velvyslance Dominika Furglera při jeho návštěvě v Pardubickém kraji provázel v závěru minulého týdne 1. náměstek hejtmana Roman Línek po švýcarských stopách. Právě v tomto kraji je totiž nadprůměrné zastoupení firem se švýcarskou účastí a ty jsou se svými výrobními programy poměrně úspěšné.
Hrad Rychmburk
6.5.2019

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil obec Předhradí nedaleko Skutče a zdejší Domov na hradě Rychmburk, který je příspěvkovou organizací Pardubického kraje. Zařízení je součástí krajského transformačního plánu, jehož cílem je přesun klientů mimo ústavní péči do bytů či rodinných domů. Pardubický kraj nyní řeší, jak dále naložit s touto památkou, která by měla být k dispozici od roku jara 2021. Již nyní se do části hradu mohou zájemci podívat. Volně přístupné jsou gotické sklepy, další části včetně věže jsou přístupné po předchozí domluvě.

Do Gymnázia Mozartova v Pardubicích investoval kraj za poslední čtyři roky přes 60 milionů
6.5.2019

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní Bohumil Bernášek jednali s předsedou KDU-ČSL a poslancem Markem Výborným, který před svým nástupem do Poslanecké sněmovny působil jako ředitel Gymnázia Mozartova v Pardubicích. Společně debatovali nejen nad rozvojem gymnázia, ale dotkli se také dalších témat spojených se školstvím.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.