Aktuality

Po dvou letech je tu opět soutěž Stavba roku. Foto: Tomáš Kubelka
25.3.2019
Pardubice – Před deseti lety začal Pardubický kraj vyhodnocovat nejlepší stavby, které byly postaveny na jeho území v uplynulém roce, později ve dvou předchozích letech. Další ročník soutěže vyhlásili radní Pardubického kraje také letos. Lhůta pro nominování staveb je do prvního července.
Oprava Domu hudby se dává do pohybu
25.3.2019

Pardubice – Rekonstrukce pardubického Domu hudby se po vyřešení administrativních překážek dává do pohybu. Radní kraje dnes schválili zahájení dvou zadávacích řízení na výběr zhotovitele veřejné zakázky na stavební práce v Domě hudby. Jedno se týká zateplení budovy za 38 milionů korun a druhé modernizace společenské části za celkem 45 milionů korun.

 

Hejtman Martin Netolický při jednání s hasiči ze Svinčan (únor 2019)
25.3.2019

Pardubice - Rada Pardubického kraje v pondělí kromě programových dotací pro dobrovolné hasiče schválila také trojici individuálních dotací pro Krajské sdružení hasičů Pardubického kraje a obce Svinčany a Chornice. Podporu tak získá nejen mistrovsví republiky dorostu v požárním sportu, ale také výstavba nové hasičské klubovny a požární zbrojnice. Celkově kraj rozdělil částku 1,3 milionu korun.

Ilustrační foto
25.3.2019

Pardubice - Radní Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválili několik dotací cílených na zlepšení vybavení a zázemí jednotek sborů dobrovolných hasičů na obcích. Více jak 14 milionů korun činí krajský příspěvek k dotaci státu na pořízení nových dopravních automobilů pro 47 obcí. Každá z nich získá od kraje 300 tisíc korun. Druhá sválená krajská dotace v celkové hodnotě přesahující 4,1 milionu korun je určena na zlepšení materiálně – technického vybavení jednotek SDH. Obce tak získají od 10 do 500 tisíc na potřebné vybavení. Dotace budou obcím poskytnuty na základě uzavřených veřejnoprávních smluv, až po projednání v zastupitelstvu kraje.

Ilustrační foto
22.3.2019

Pardubice - Ministerstvo pro místní rozvoj minulý týden avizovalo, že Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje, získal dalších 5,2 miliardy korun. Z této částky by mělo 1,9 miliardy připadnout výzvě č. 31 – Zvýšení kvality návazné péče. Nemocnice Pardubického kraje (NPK) by tak mohla od ministerstva získat dotaci téměř půl miliardy korun, protože všechny její projekty přihlášené k této výzvě dostaly zelenou.

Krajská podpora Aviatické pouti roste. Pro návštěvníky je letos připravena mimořádná atrakce
22.3.2019

Pardubice - Mezi nejvýznamnější akce na území Pardubického kraje patří bezesporu Aviatická pouť. Její 29. ročník se letos uskuteční 1. a 2. června. S organizátory akce jednal nejen o krajské podpoře, ale také plánovaném programu hejtman Martin Netolický. Kraj v letošním roce navýší podporu Aviatické pouti na částku 350 tisíc korun. Kromě již zveřejněného programu se mohou návštěvníci těšit na jedno velké překvapení.

Krajský radní Ladislav Valtr
22.3.2019

Moravská Třebová – V pátek se sešli lékaři z Nemocnice následné péče Moravská Třebová s praktickými odbornými lékaři a ambulantními specialisty svitavského regionu. Na setkání s odbornými tématy přijel s prezentací dalšího směřování nemocnice také krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, který nad akcí převzal osobní záštitu.

Svaz měst a obcí poděkoval kraji za novelu správního řádu. Změny v systémové podjatosti zrychlí rozhodování úřadů.
25.3.2019

Pardubice - V kongresovém sále AFI Paláce Pardubice se uskutečnilo tradiční krajské setkání Svazu měst a obcí ČR. Se starosty, kteří jsou sdruženi v jedné ze dvou organizací zastupujících zájmy měst a obcí, hovořili také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek hejtmana a zároveň senátor Michal Kortyš. Starostové se seznámili s aktuálními legislativními záležitostmi včetně novely volebního a stavebního zákona, změnách v odpadovém hospodářství či novelou správního řádu, která řeší takzvanou systémovou podjatost. Jedná se o návrh, který byl schválen na základě legislativní iniciativy Pardubického kraje.

Z výstavy Cestopisák Josefa Váchala
22.3.2019

Pardubice/Litomyšl - Děláte si vtipné zápisky z cest, nebo aspoň fotíte zajímavé momentky na mobil? V roce 1921 bylo snazší, zvláště, jste-li výtvarník, cestovní deník malovat. Josef Váchal tak pořídil pro svého přítele Josefe Portmana z Litomyšle takzvaný Cestopisák, který formou komiksu zachycuje jejich čtyřdenní putování s Annou Mackovou z Litomyšle na Vysočinu a zpět. Ilustrace i celý sešitek nyní představuje Portmoneum – Museum Josefa Váchala v Litomyšli spolu s návodem, jak jít po stopách tehdejších cestovatelů.

Ocenění předává radní pro školství Bohumil Bernášek
22.3.2019
Pardubice – Slavnostní vyhlášení výsledků 12. ročníku regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika České republiky se uskutečnilo ve středu v pardubickém ABC klubu. Ti nejlepší vzešli z klání téměř šesti tisíc žáků 178 základních škol ze čtyřech krajů. Mezi nimi jasně dominovali žáci i učitelé z Pardubického kraje. Slavnostního předávání cen se zúčastnil i radní pro školství Bohumil Bernášek.
Na pardubickém zámku se teď hlavně bourá
21.3.2019

Pardubice - Na začátku letošního roku začaly na pardubickém zámku bourací práce. Zatím se týkají hlavně hospodářských objektů na nádvoří (čp. 2), které dostanou zcela nové využití. Zásah do nejcennější části zámku, do vlastního paláce, by měl nastat v polovině tohoto roku, až se stavební firma dobře sžije s chodem zámku a s představami investora, památkářů a celého realizačního týmu.

 

Vysokomýtské gymnázium se chlubí moderní učebnou
20.3.2019

Vysoké Mýto - Pardubický kraj pokračuje v investicích do Gymnázia Vysoké Mýto. V úterý byla za přítomnosti hejtmana Martina Netolického a radních Hany Štěpánové a Bohumila Bernáška slavnostně otevřena nová učebna přírodovědných předmětů včetně dílen a laboratoří za 8,5 milionu korun. Zároveň kraj spouští rozsáhlou investici do budovy jako takové, která se dočká opatření pro úspory energií včetně výměny oken a zateplení střechy za 30 milionů korun.

Cestu vlakem zpříjemní knihy z knihovny
20.3.2019
Pardubice - Cestujete vlakem a zapomněli jste si s sebou vzít knížku pro ukrácení dlouhé chvíle? Krajská knihovna v Pardubicích pro tyto případy nabízí řešení. Do prostor budovy hlavního nádraží umístila totiž stojan s knihami. Tím se zapojila do celostátního projektu Kniha do vlaku, na kterém spolupracují knihovny s Českými drahami. Projekt chce především rozšířit čtenářství, zpříjemnit cestujícím jízdu a zároveň dát starším knížkám šanci k dalšímu využití.
Železniční simulátor vyzkoušel také hejtman Martin Netolický
20.3.2019

Česká Třebová - Na Vyšší odborné škole a střední škole technické v České Třebové, která je známá také pod zkratkou VDA, se v úterý uskutečnilo slavnostní otevření modernizovaných učeben pro výuku síťových technologií a realistického simulátoru řízení lokomotivy. Celý projekt za necelých šest milionů korun byl financovaný primárně z rozpočtu kraje za přispění zdrojů samotné školy.

Hrad Rychmurk  bude dalším turistickým cílem v kraji
20.3.2019
Pardubice/Rychmburk – Do dvou let opustí poslední klienti Domova na hradě Rychmburk své nynější historické bydliště a nastěhují se do nových domků v obci Podhradí. Středověké sídlo v majetku Pardubického kraje osiří. Pracovní komise složená z představitelů kraje, zástupců obce, místní akční skupiny a památkářů řeší jeho další využití. Tento týden představily své diplomové práce na toto téma dvě absolventky Fakulty architektury ČVUT v Praze.
Starosta Poličky Jaroslav Martinů a hejtman Martin Netolický
20.3.2019

Polička - Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a radními Bohumilem Bernáškem a Pavlem Šotolou jednali se starostou Poličky Jaroslavem Martinů o fungování dětského domova ve městě se zaměřením na transformační proces a opouštění ústavního způsobu péče. Dětský domov v Poličce má v tuto chvíli registrovanou kapacitu 24 dětí a je naplněn přibližně ze tří čtvrtin. Šest dětí již nyní bydlí v bytě v Pomezí. Další přesuny do bytů budou následovat.

Ilustrační foto.
30.1.2019

Pardubický kraj - Kraj prodlužuje lhůtu, ve které lze žádat finanční prostředky na podporu a rozvoj dětských dopravních hřišť. Tímto programem chce přispět ke zvýšení bezpečnosti a ochrany dětí v silničním provozu na pozemních komunikacích v Pardubickém kraji a dále ke snížení rizika úrazu dětí v silničním provozu.  

 

Roman Línek a Vlarie Zavadská předali cenu zástupcům Divadla Pod Palmovkou za nejlepší mužský herecký výkon pro Radka Valentu. Foto: Michal Klíma
29.1.2019
Pardubice - Ve Východočeském divadle Pardubice byly slavnostně rozdány ceny 19. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Závěrečný Galavečer smíchu v režii Jana Brichcína uváděli Miroslav Hanuš a jeho pardubická kolegyně Jana Ondrušková. Program večera opět snímala Česká televize, která ho poté v posunutém přímém přenosu odvysílala na programu ČT art.
Ilustrační foto - dobíjecí stanice u Lidlu v Pardubicích
29.1.2019
Pardubice – V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.
Hejtman Martin Netolický v Proseči.
23.1.2019

Proseč - Třetím jednáním hejtmana Martina Netolického při výjezdu do regionu Skutečska bylo setkání se starostou Proseče Janem Macháčkem. S tím hejtman řešil jednotlivé investiční projekty města a možnost čerpat státní a evropské dotace. 

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.