Aktuality

Ocenění v anketě Nejúspěšnější sportovec roku.
30.1.2019
Pardubický kraj – Závěr ledna patřil úspěšným sportovcům z Pardubického kraje. V každém okrese byli oceněni ti nejlepší v populární anketě Nejúspěšnější sportovec roku. Ceny předávali i hejtman Martin Netolický, náměstek hejtmana Roman Línek, náměstek hejtmana Michal Kortyš a René Živný, radní odpovědný za sport.  
Jednání se soplečností LeoExpress
29.1.2019

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s majitelem společnosti LeoExpress Leošem Novotným a ředitelem společnosti pro Českou republiku a Slovensko Jakubem Svobodou o dokončení procesu uzavření smlouvy a detailním harmonogramu přípravy společnosti na zajištění železniční dopravní obslužnosti na tratích 024 a 025 od 15. prosince letošního roku. Hejtman se zajímal především o smluvní záruky pro kraj, fungování přímého spojení do Polska či jednotlivé parametry jízdního řádu.

Roman Línek a Vlarie Zavadská předali cenu zástupcům Divadla Pod Palmovkou za nejlepší mužský herecký výkon pro Radka Valentu. Foto: Michal Klíma
29.1.2019
Pardubice - Ve Východočeském divadle Pardubice byly slavnostně rozdány ceny 19. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Závěrečný Galavečer smíchu v režii Jana Brichcína uváděli Miroslav Hanuš a jeho pardubická kolegyně Jana Ondrušková. Program večera opět snímala Česká televize, která ho poté v posunutém přímém přenosu odvysílala na programu ČT art.
Ilustrační foto - dobíjecí stanice u Lidlu v Pardubicích
29.1.2019
Pardubice – V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.
Ilustrační foto
29.1.2019

Pardubice - Představenstvo akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje bude znovu tříčlenné. Rada Pardubického kraje v pozici valné hromady společnosti schválila jmenování Františka Lešundáka do pozice člena představenstva zodpovědného za ekonomiku. Doplní tak předsedu představenstva a generálního ředitele Tomáše Gottvalda a Vladimír Ningera, který je zodpovědný za zdravotnický segment.

Ilustrační foto
29.1.2019

Pardubice - Více než půl miliardy korun získal počátkem letošního roku do svého rozpočtu Pardubický kraj ze zlepšeného výběru daní za rok 2018. Stejně jako v přecházejících letech pomohou tyto prostředky investiční činnosti kraje v oblasti dopravy, školství, kultury či zdravotnictví. Rozdělení první části, tedy 323 milionů korun, schválili na svém pondělním jednání krajští radní. Zbývající prostředky zůstanou v krajské finanční rezervě.

Z loňských Týdnů pro duševní zdraví v Pardubicích
29.1.2019

Pardubice - Organizace Péče o duševní zdraví v červenci otevře v Pardubicích nové Centrum duševního zdraví. Pardubice se tak stanou jedním z 16 měst, ve kterém pomoc lidem s duševním onemocněním nabere nový směr. Na jeho vybudování se bude finančně podílet i Pardubický kraj.

Opravené školky a nemocnice. Kraj pokračuje v pomoci na Podkarpatské Rusi
28.1.2019

V roce 2013 poprvé uvolnil Pardubický kraj finanční prostředky na pomoc Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Od té doby pravidelně každý rok pomáhá kraj v tomto nejzápadnějším ukrajinském regionu, který byl v prvorepublikových letech součástí Československa. Krajská rada na svém pondělním jednání schválila rozdělení částky dvou milionů korun na čtyři projekty v oblasti školství a zdravotnictví a věcné dary pro zakarpatské hasiče.

Kraj podpoří krajské sdružení hasičů půlmilionovou dotací
28.1.2019

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí individuální dotace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun. Finanční prostředky budou určeny nejen na činnost tohoto sdružení, ale také na práci s mládeží a na pořádání různých soutěží v požárním sportu.

Ilustrační foto
28.1.2019

Pardubice - Letošní zima, ačkoliv má chladnější průběh včetně vyššího spadu sněhu, není z historického pohledu výjimečná. Bohužel však dochází k velkým komplikacím na silnicích první třídy, které druhou zimu udržují soukromé společnosti namísto Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Hejtman Martin Netolický proto již v průběhu sobotního večera kontaktoval Ředitelství silnic a dálnic a soukromé společnosti, které údržbu zajišťují. Požaduje nejen zřízení horké linky pro podávání podnětů přímo občany, ale také aktivnější přístup k údržbě silnic.

Známe čtvrtfinálové dvojice fotbalového Poháru hejtmana
28.1.2019
Pardubice - Čtvrtfinále fotbalového Poháru hejtmana dospělých, vylosoval dnes v sídle Krajského fotbalového svazu, za účasti předsedy STK KFS Karla Brauna a sekretáře KFS Martina Voženílka, radní Pardubického kraje pro sport René Živný.
V Litvě se kraj prezentoval jako region koní, zámků a aktivního odpočinku
28.1.2019

Pardubice/Vilnius – O minulém víkendu se Pardubický kraj představil také ve Vilniusu na největším veletrhu cestovního ruchu v Litvě s názvem Adventur. Zájemci se mohli se zajímavostmi z našeho regionu setkat v expozici agentury CzechTourism.

Demolice bývalé dětské chirurgie.
25.1.2019
Pardubice - Čtyřpodlažní budova z počátku 20. století, jedna z nejstarších v areálu Pardubické nemocnice, dosloužila. Objekt, ve kterém naposledy sídlilo oddělení dětské chirurgie, přes víkend 26. a 27. ledna zdemoluje těžká technika, a uvolní tak místo pro budoucí strategickou investici – centrální urgentní příjem.
TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky – úspěšné projekty Pardubického kraje.
25.1.2019

Pardubice – TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky – úspěšné projekty Pardubického kraje na podporu technického, odborného a zdravotnického vzdělávání mezi žáky základních škol – se ve čtvrtek 24. ledna rozloučily s loňskou sezonou. Na slavnostním setkání v sálu Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje se nejen bilancovaly oba skončené ročníky, ale současně byli vyhodnoceni nejúspěšnější účastníci doprovodných žákovských a studentských soutěží v roce 2018. Tři vítězné trofeje z pěti zamířily za žáky do pardubických škol.

Kraj bude přivaděče k D35 připravovat ve zvláštním režimu
25.1.2019

Pardubice - V sále Rady Pardubického kraje se uskutečnilo jednání Řídícího výboru pro stavbu přivaděčů na D35, který tvoří hejtman Martin Netolický a jeho dva náměstci Roman Línek a Michal Kortyš spolu se zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje. V rámci podepsaného memoranda o vzájemné spolupráci s Ministerstvem dopravy má na tyto přivaděče kraj garantovány finanční prostředky ve výši 2,7 miliardy korun. Cílem těchto jednání je detailní kontrola jednotlivých projektů a postup majetkoprávních jednání, aby nedocházelo k prodlevám v rámci staveb.

Příjem žádostí do 4. výzvy kotlíkových dotací bude ukončen 31. 1. 2019
25.1.2019

Pardubický kraj oznamuje všem zájemcům o kotlíkovou dotaci, že příjem žádostí do 4. výzvy bude ukončen dne 31. 1. 2019.

 

Pardubický kraj láká turisty ze Slovenska
25.1.2019
Pardubice/Bratislava - Turistické atraktivity a možnosti trávení dovolené v Pardubickém kraji prezentuje Destinační společnost Východní Čechy v závěru tohoto týdne v Bratislavě. Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF Slovakiatour se koná na bratislavském výstavišti Incheba Expo a stánek Východních Čech je umístěn v expozici České republiky.
Nominací krajiny hřebčína v Kladrubech do UNESCO se zabývalo slyšení v Paříži. Foto: Jiří Machek
25.1.2019
Pardubice/Kladruby – Rada Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na svém lednovém zasedání pokračovala v procesu nutném pro dokončení posuzování památky ze strany UNESCO. Aktuálně zpracovává doplnění požadavků, které vzešly ze slyšení se zástupci Mezinárodní rady památek a sídel (ICOMOS) v Paříži v závěru loňského roku.
Kraj je připraven pomoci Trhové Kamenici s budováním kanalizace
24.1.2019

Trhová Kamenice - Poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického v rámci středečního výjezdu po regionu Skutečska a Hlinecka byl městys Trhová Kamenice. Se starostkou Ivou Dostálovou řešil zimní údržbu silnic, dotace pro dobrovolné hasiče, plán obce na vybudování kanalizace, jejíž cena se pohybuje na částce mírně přesahující 100 milionů korun bez daně či dotace v oblasti kultury a památkové péče.

Venkovské prodejny jsou ohrožený druh. Chceme jim pomoci s přežitím, říká hejtman Netolický
23.1.2019

Udržení venkovských prodejen je v jednotlivých obcích v regionu stále větším tématem. Pardubický kraj proto v rámci letošního dotačního programu změnil podmínky čerpání podpory, aby bylo možné smysluplně podpořit více obcí. Jednou z těch, které dlouhodobě kraj podporuje je obec Vysočina, kterou v rámci svého středečního výjezdu navštívil hejtman Martin Netolický. Konkrétně společně se starostou Tomášem Dubským a místostarostou Zdeňkem Štenglem, na jehož pozvání do obce dorazil, zavítal do obchodu ve Rváčově, který je jednou ze součástí obce Vysočina. Ta se v roce 2015 stala Vesnicí roku Pardubického kraje a v celostátním kole skončila druhá.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.