Aktuality

Frankoscény se usadily v Pardubicích
12.4.2019

Pardubice - Mezinárodní festival středoškolského frankofonního divadla Frankoscény, dříve známý jako Festivadlo, se už podruhé ve své 21leté historii koná v Pardubicích. Po celý víkend se mladí herci z Čech, Slovenska, Maďarska a Rumunska, kteří nacvičili divadelní hry ve francouzštině, usadí na Malé scéně Východočeského divadla. Festival se koná za podpory regionu Centre-Val de Loire, Pardubického kraje a Ministerstva mládeže a tělovýchovy. Organizuje ho profesionální divadelní společnost Théâtre de l´Imprévu pod vedením Érica Cénata.

Předseda regionální rady ČMKOS Josef Hostinský a hejtman Martin Netolický
12.4.2019

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci krajské regionální rady Českomoravské konfederace odborových svazů. S krajskými odboráři hejtman řešil především stávající situaci České pošty, kde působí v pozici člena dozorčí rady, ale také záležitosti spojené se středním školstvím, zdravotnictvím či financováním sociálních služeb.

Ilustrační foto
11.4.2019

Pardubice - Poslední informace o zrušení linky do Londýna společností Ryanair a rušení letů v rámci letního provozu do čtyř destinací společností SmartWings naznačuje, že pardubické letiště může s vysokou pravděpodobností klesnout ještě v letošním roce na úplné dno. Rok 2018 ukázal, že pouze shoda různých okolností, částečně způsobená vyjednávací strategií některých dopravců, kteří se Pardubicemi snažili nahradit nedohodu s letištěm v Praze, znamenala stabilitu pro civilní část letiště provozovanou společností EBA.

Cena Mosty pro Pardubický kraj
12.4.2019
Pardubice – Nedávno převzali zástupci Pardubického kraje celostátní cenu Mosty 2018 od Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky za pomoc rodinám s dětmi a dospělým osobám s autismem na území celého kraje. O tom, co pro tyto děti, jejich rodiče i pro dospělé autisty dělá v posledních letech Pardubický kraj, jsme si povídali s radním pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou.
Ilustrační foto
12.4.2019

Pardubice - I přesto, že se kůrovcová kalamita Pardubickému kraji prozatím vyhnula, nelze tuto hrozbu pomíjet. Hejtman Martin Netolický proto jednal s generálním ředitelem Lesů ČR Josefem Vojáčkem nejen o stávající kůrovcové kalamitě, ale také o možných opatřeních nejen na úrovni kraje. Na základě jeho doporučení bude v kraji zřízen kůrovcový kalamitní štáb, jakožto poradní orgán krajské rady.

Inspirace v zemi, kde je dobrovolnictví samozřejmou součástí života
11.4.2019
Pardubice - Pardubický kraj je díky iniciativě radního pro sociální péči a neziskový sektor Pavla Šotoly velmi aktivní v oblasti podpory sociálního podnikání. Díky českému velvyslanci v USA Hynku Kmoníčkovi dostali nedávno zástupci kraje možnost nahlédnout do několika sociálních podniků v zemi, kde mají s tímto tématem velké zkušenosti.
Sociální podniky dostanou další pomocnou ruku
11.4.2019

Pardubice - Nově budou mít sociální podniky z Pardubického kraje možnost konzultovat svou činnost v Poradenském centru pro sociální podnikání v Pardubicích. Dnes jeho činnost zahájil radní Pardubického kraje Pavel Šotola spolu s Petrem Herynkem, předsedou družstva Ergotep, zástupci CzechInvestu, Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) a pardubického P-Pinku na Dni sociálního podnikání v Pardubicích v Domě techniky.

 

Dokončená stavební část muzejního depozitáře v Ohrazenicích
11.4.2019

Pardubice - Výstavby, modernizace, rekonstrukce. Radní Pardubického kraje v pondělí projednali stav investiční činnosti kraje za první čtvrtletí letošního roku a přehled připravovaných a realizovaných staveb na další období. Kraj se zároveň připravuje také na nové programovací období Evropské unie.

Začaly letošní maturity, studenti psali o děsuplné noci
11.4.2019

Státní maturity zahájila tento týden tradičně písemná zkouška z českého jazyka. Studenti na ni měli necelé dvě hodiny a  vybírat si mohli ze šesti témat. Jak vše probíhalo na Gymnáziu v Holicích, sledoval radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek.

Jednání hejtmana Martina Netolického se zástupci společnosti Kiekert
11.4.2019

Pardubice - Společnost Kiekert v Přelouči patří mezi významné zaměstnavatele nejen na Pardubicku, ale i v rámci celého kraje. Se zástupci společnosti, která je technologickým lídrem v oblasti zamykacích systémů pro automobily, jednal ve středu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Mezi hlavní témata jednání patřila problematika zaměstnanosti a dalšího rozvoje společnosti.

Šťulíkův memoriál letos trhal rekordy
10.4.2019
Pardubice  – Přespolní běh základních a středních škol Memoriál Josefa Šťulíka tento týden v Ležákách trhal rekordy v počtu přihlášených mladých běžců. Památník Lidice, který závod pořádá, musel dokonce předčasně ukončit uzávěrku přihlášek. Trasa běhu byla z Ležáků do Včelákova, kudy dříve chodily do školy ležácké děti. Záštitu nad ním převzali světová rekordmanka, běžkyně Jarmila Kratochvílová a radní Pardubického kraje René Živný.
Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli
10.4.2019

Pardubice - Pardubický kraj pokračuje v zateplování a dalších energeticky úsporných opatřeních na svých školách. Krajští radní v pondělí proto schválili vyhlášení výběrového řízení na dodavatele pro investice na Střední průmyslové škole potravinářství a služeb v Pardubicích, Speciální ZŠ, MŠ a PŠ v Moravské Třebové a dvou litomyšlských školách, konkrétně na Střední škole zahradnické a technické a Gymnáziu Aloise Jiráska. Ve všech případech se jedná o projekty spolufinancované z Operačního programu životní prostředí se souhrnnou předpokládanou hodnotou 140 milionů korun.

Portmoneum se stává další ikonou Litomyšle
9.4.2019

 

Pardubice – Rada Pardubického kraje v pondělí vyhlásila veřejnou zakázku na stavební firmu, která provede úpravy Musea Josefa Váchala – takzvaného Portmonea, které je součástí Regionálního muzea v Litomyšli. Pardubický kraj se stal vlastníkem unikátního objektu v roce 2016 a připravuje jeho další rozvoj.

Ilustrační foto NH Kladruby nad Labem
10.4.2019
Pardubice/Kladruby nad Labem – Výbor Zastupitelstva Pardubického kraje pro sport, volnočasové aktivity a cestovní ruch jednal tento týden v Kladrubech nad Labem. Probíral přidělení programových dotací ve své gesci a jeho členové měli možnost se také seznámit s krajinou pro chov ceremoniálních koní, která letos usiluje o zapsání na seznam UNESCO.
Řez budoucí galerií
9.4.2019

Pardubice – Východočeská galerie v Pardubicích ve spolupráci s majitelem areálu mlýnů, architektem Lukášem Smetanou, a několika zapojenými architektonickými studii připravila výstavu k obnově Winternitzových mlýnů v příštích letech. Poprvé tak veřejnosti představuje celý očekávaný projekt proměny hlavní budovy mlýnů na moderní krajskou galerii, jejímž autorem je architekt Petr Všetečka, ale i další části plánované rekonstrukce areálu.

Pardubický kraj dobře načasovaným nákupem snížil náklady na energie
8.4.2019
Pardubice - Pardubický kraj nakoupil 148 tisíc megawatthodin (MWh) zemního plynu a 71 tisíc MWh elektřiny na roky 2020 a 2021 na Českomoravské komoditní burze Kladno. Kraj využil toho, že ceny energií klesly, a snížil náklady krajského úřadu a svých organizací na příští dva roky o 11 procent. Ve finančním vyjádření to znamená úsporu 20 a půl milionu korun.
Orlickoústecká nemocnice
9.4.2019

Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila výběr dodavatele, který v rámci Orlickoústecké nemocnice zajisti energeticky úsporná opatření na budově, kde se nachází sklad léčiv a ubytovna pro zaměstnance nemocnice. Předpokládaná cena zakázky byla 6,9 milionu korun. Po výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo osm dodavatelů, činí výsledná cena 5,3 milionu korun.

Ilustrační foto
9.4.2019

Pardubice - Pardubický kraj se dlouhodobě snaží pomáhat se zlepšováním podmínek školství či zdravotnictví v Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Kromě finančních prostředků na různé projekty kraj přispívá k rozvoji nejzápadnějšího ukrajinského regionu také formou darování nepotřebné zdravotnické techniky ze svých zařízení. V první polovině roku se bude jednat o magnetoterapeutický přístroj z léčebného ústavu v Jevíčku, přístroje z nemocnice v Moravské Třebové či sanitku pro město Perečín.

Mladí lidé vytvořili úžasnou atmosféru účastníkům festivalu sociálních služeb
9.4.2019

Pardubice/Polička – Už po čtrnácté se v Tylově domě v Poličce konal Festival „Život je jen náhoda“. Přehlídku s vystoupením uživatelů sociálních služeb a organizací pro osoby se zdravotním postižením organizoval již tradičně Domov na zámku Bystré ve spolupráci s Kulturním domem Polička.

Ilustrační foto
9.4.2019

Pardubice - Rada Pardubického kraje v rámci svého pondělního jednání rozhodla o tom, že se kraj zapojí do Operačního programu potravinové a materiální pomoci na pomoc dětem ve věku od tří do 15 let ze sociálně slabých rodin. Na základě připomínek krajů je nově v rámci tohoto dotačního programu možné zahrnout náklady na pracovníka, který bude žádosti administrovat. Paralelně s tímto programem budou nadále pokračovat projekty obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN a nadačního fondu DRAB FOUNDATION.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.