Aktuality

Problematika rakoviny prsu přilákala do Pardubic na 150 lékařů z Česka i ze zahraničí
13.4.2018
Pardubice - Mezinárodní konference Karcinom prsu: kaleidoskop zkušeností byla první větší akcí zaměřenou na tuto problematiku, kterou Chirurgická klinika Pardubické nemocnice pořádala. Nakonec se jí zúčastnilo bezmála sto padesát odborníků z Česka, Slovenska a Německa. Netradičně pojatá konference, v níž část příspěvků tvořila videa z nejprestižnějších pracovišť České republiky a dva přímé přenosy z operačních sálů pardubické chirurgické kliniky, byla součástí týdenního informačního projektu Vědět víc… Karcinom prsu.
Sociálně terapeutické dílny dávají lidem novou náplň života
13.4.2018

Pardubický kraj podporuje sociální služby, které pomáhají lidem nalézat podle jejich možností limity vlastních sociálních dovednosti, určitou míru soběstačnosti, ale také smysl a náplň života. Právě takovou službou se se pro mnoho lidí s lehkým nebo středně těžkým  mentálním postižením, případě s mentálním postižením v kombinace s postižením tělesným nebo smyslovým, kteří nejsou umístitelní na otevřeném ani chráněném trhu práce, stávají sociálně terapeutické dílny. Jednu novou nazvanou Studánka nedávno otevřel Domov u studánky v České Třebové.

Ilustrační foto
12.4.2018

Pardubice - Stejně jako v předchozích letech obdrží české kraje od státu finanční příspěvek na rekonstrukce silnic nižších tříd, které mají kraje ve svém majetku. Celkově stát prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury rozdělí krajům podle délky silniční sítě čtyři miliardy korun. Pardubický kraj na svých 3 126 kilometrů silnic získá více jak 245 milionů korun.

Graduál litomyšslkých literátů z roku 1563. Foto: Petr Vopálka
12.4.2018
Pardubice - Rozvojové investice projednával tento týden 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje pro majetek, investice a kulturu Roman Línek také v Regionálních muzeích v Litomyšli a v Chrudimi. Muzejní práce se sice výrazně nemění, ale její prezentace směřuje k větší interaktivitě a obměnám expozic. Všechna muzea řeší také problém s ukládáním sbírek, a to zejména pak archeologických.
Pardubický Febiofest promítal v letištním terminálu
13.4.2018

Celkem třináct atraktivních snímků ve čtyřech dnech nabídl letošní program pardubické části prestižního filmového festivalu Febiofest 2018. Jeho hlavní část se konala v multikině CineStar, které se nachází v prostorách Obchodního centra Grand. „Velmi nás potěšil mimořádný divácký zájem o letošní regionální ozvěny Febiofestu. Jsme rádi, že jsme mohli v Pardubicích znovu uvést atraktivní tituly nejrůznějších žánrů v českých distribučních předpremiérách, ale také snímky, které se v tuzemských kinech vůbec neobjeví,“ konstatoval jeden z organizátorů akce Tomáš Drechsler.

Kouzlo řemeslných oborů: Autotronik
11.4.2018

Ústí nad Orlicí – Elektronika nás obklopuje všude. Čím dál i v dopravních prostředcích. Studenti oboru Autotronik na Střední škole automobilní v Ústí nad orlicí by to jen potvrdili. Z nich se zde během čtyř let studia stávají odborníci na opravy a diagnostiku vozidel.

Turistický portál kraje dostal další cenu – Zlatý erb
11.4.2018
Pardubice /Hradec Králové - Ocenění Zlatý erb za nejlepší webové stránky měst a obcí získaly v kategorii měst Benešov a Most. Mezi obcemi vyhrála obec Ohníč z okresu Teplice v Ústeckém kraji. Bodoval i turistický portál Pardubického kraje, který získal zvláštní cenu ministryně pro místní rozvoj na nejlepší turistickou prezentaci v kategorii regionů.
Ilustrační foto. Zdroj: www.souokraliky.cz
10.4.2018
Pardubice - Krajští radní na svém posledním jednání rozhodli o zahájení výběru dodavatele pro rekonstrukci elektroinstalace v dílnách Středního odborného učiliště (SOU) opravárenského v Králíkách.
Konference ukázala neocenitelnou práci neziskovek
11.4.2018

Ústředním tématem 20. krajské konference nestátních neziskových organizací Pardubického kraje bylo vzdělávání zástupců neziskovek. „Oproti minulým ročníkům jsme dali větší prostor workshopům, které kultivovaly rozvíjely a měly za úkol posunout neziskový sektor v Pardubickém kraji a to hlavně v oblasti propagace a plánování,“ uvedla k programu konference ředitelka KONEPu Jana Machová.

Jednání v sídle Haifa Economic Corporation
12.4.2018

Haifa - Návštěvou technologického parku a setkáním s představiteli inovační společnosti a zástupci podnikatelského inkubátoru v izraelské Haifě pokračovala pracovní cesta delegace Pardubického kraje, jejímž cílem je načerpání zkušeností pro rozvoj start up projektů, inovací a smart city. Zástupci kraje se seznámili mimo jiné s chodem vědecko-technologického parku MATAM, který pro výzkumníky nabízí nejen práci, ale také residenční bydlení a volnočasové aktivity.

Prezentace izraelských start-upů
10.4.2018
Pardubice/Tel-Aviv - V rámci pracovního programu v izraelském Tel-Avivu se členové delegace Pardubického kraje setkali mimo jiné s představiteli několika organizací a společností zaměřených na problematiku inovací, start-upů či zavádění prvků smart city. Izrael patří mezi nejpokrokovější státy v této oblasti, a proto může sloužit nejen zástupcům Pardubického podnikatelského inkubátoru a Pardubického kraje jako vzor v podpoře podobných projektů.
Hejtman Martin Netolický na jednání s velvyslancem v Tel-Avivu Ivo Schwarzem
10.4.2018

Pardubice/Tel-Aviv - V návaznosti na založení Pardubického podnikatelského inkubátoru navštívili zástupci Pardubického kraje a Regionální rozvojové agentury, jejíž je P-PINK dceřinou společností, Izrael. Tato blízkovýchodní země patří v oblasti inovací a start-up projektů mezi nejpokrokovější na světě. V rámci pracovního programu se v pondělí členové delegace setkali s českým velvyslancem Ivo Schwarzem, se kterým debatovali především o pozici českých společností v zemi, ale také o možné pomoci veřejné správy podnikatelskému sektoru.

Ilustrační foto: Štěpán Bartoš
10.4.2018

Pardubice – Krajští radní z pozice členů valné hromady schvalovali aktualizovaný finanční plán akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje (NPk) pro letošní rok. Valná hromada NPk souhlasila s návrhem hejtmana Martina Netolického snížit původně plánovanou ztrátu o více než deset milionů.

Klimatizace, bezdrátový internet a další novinky. Kraj pokračuje v jednáních s železničními dopravci
9.4.2018
Pardubice/Praha - Jednání o výběru dopravce, který bude příštích deset let zajišťovat regionální železniční dopravu v Pardubickém kraji, pokračují. Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce včetně plánu rekonstrukce vozového parku se zaměřením na motorové vozy řady 810.
Milník pro kulturu: Zakoupení budovy Winternitzových mlýnů jde do zastupitelstva
9.4.2018
Pardubice – Projednání možnosti odkupu budovy Winternitzových automatických mlýnů pro budoucí sídlo Východočeské galerie předcházela složitá jednání. Poté, co pracovní skupina složená z představitelů všech stran  Zastupitelstva Pardubického kraje dojednala podmínky s majiteli památky, manželi Smetanovými, doporučila Rada Pardubického kraje připravené smlouvy zastupitelstvu ke schválení. To bude o tomto tématu jednat 17. dubna.
Přijďte objevit, že elektronika je všude kolem nás
9.4.2018
Pardubice - V úterý 10. dubna od 9 do 12 hodin v sále Jana Kašpara v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje můžete objevovat, že elektronika je všude kolem nás. Bude se zde totiž konat prezentace ukázek žáků Střední průmyslové školy elektrotechnické a VOŠ Pardubice.

 

 

Rada jmenovala vedoucího odboru majetku a investic
9.4.2018
Pardubice - Rada Pardubického kraje na základě výběrového řízení a doporučení výběrové komise jmenovala od 4. dubna do funkce vedoucího odboru majetku a investic Pardubického kraje ing. Miroslava Vohlídala.
Na cyklistickém veletrhu propaguje kraj Cyklopecky
6.4.2018
Pardubice/Praha – Dnes začal v Praze největší cyklistický veletrh ve střední Evropě For Bikes. Nechybí zde ani Pardubický kraj se svou nabídkou cyklistických tras, ale také s propracovanou soutěží Cyklopecky. Veletrh potrvá až do neděle.
Charita otevřela novou odlehčovací službu v Pardubicích
6.4.2018

Pardubice – Oblastní charita Pardubice se opět posunula o krok dál a rozšířila portfolio svých služeb. Ve čtvrtek totiž slavnostně otevřela v Pardubicích prostory, ve kterých bude poskytovat odlehčovací služby v pobytové formě.

Cenu za třetí místo předal radní pro školství Bohumil Bernášek
6.4.2018

Pardubice – Periodická soustava prvků? Pro někoho horor, pro někoho denní chléb a nejlepší přítel. Žáci základních škol, kteří se ve středu sešli v ABC klubu v Pardubicích, mají chemické prvky „v malíku“. Slavnostně zde byl totiž vyhlášen 11. ročník regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika České republiky.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.