Aktuality

Jak co nejdříve opravit praskající fasádu muzea v Chrudimi?
15.3.2019
Pardubice/Chrudim – Nad otázkami možné spolupráce kraje a města v kulturní a majetkové oblasti se sešli 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a nový starosta města Chrudim František Pilný. Zásadním tématem jednání byla oprava praskající zdi a opadávající fasády Regionálního muzea v Chrudimi, které provozuje kraj v budově města. Ani kraj, ani město nemá v současné době v rozpočtu 30 milionů korun na rozsáhlou opravu, proto se nabízí možnost společného postupu.
František Stárek přednášel na gymnáziu v České Třebové.
15.3.2019
Česká Třebová – O samizdatu, undergroundu a politické situaci, nejen před rokem 1989, promluvil na českotřebovském gymnáziu publicista a historik František Stárek.  Na přednášku jej pozval Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství.
Stát zahájil stavbu prvního úseku D35 z Opatovic do Časů
14.3.2019

Pardubice - Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek 14. března výstavbu dálnice D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy. Dálnice D35 je plánována v trase Jičín – Hradec Králové – Olomouc – Lipník nad Bečvou a po dokončení bude s celkovou délkou přes 200 kilometrů druhou nejdelší dálnici v ČR. D35 je také v celé svojí délce součástí globální sítě TEN-T evropských dopravních koridorů.

Východní Čechy jsou připraveny i na ruské turisty
15.3.2019

Pardubice/Moskva - V tomto týdnu se na velvyslanectví České republiky v Moskvě konal workshop s ruskými touroperátory.  Akci pořádalo zahraniční zastoupení  CzechTourism v Moskvě v době konání nejvýznamnějšího turistického veletrhu v Rusku MITT. I díky tomu se podařilo na tento workshop pozvat opravdu významné ruské touroperátory, kteří již mají Českou republiku ve své nabídce.

Ilustrační foto ze školy
15.3.2019

Radní Pardubického kraje projednali aktualizovaný projektový záměr na půdní vestavbu a přístavbu Speciální základní školy ve Skutči. Projektanti museli započítat nové požadavky vyplývající ze statického posouzení, stavebního řízení a od hygieny a také nové ceny stavebních prací. Proto naopak zredukovali některé zbytné původně navržené vybavení.

Nemocnice Pardubického kraje má pět nových sanitních vozů pro převozy pacientů
14.3.2019

Litomyšl - Jeden sanitní vůz Zdravotnické dopravní služby Nemocnice Pardubického kraje (NPK) pro Orlickoústeckou, Litomyšlskou a Svitavskou nemocnici uskuteční měsíčně kolem 140 převozů. Služba je určena pro všechny imobilní a hůře pohyblivé pacienty, kteří se potřebují dopravit z a do nemocnice. Vozový park dopravní služby dnes čítá 28 vozů. Pět nových sanitek se v NPK pořídilo jen za minulý půlrok a pacienti už je mohou využívat. Slavnostního předání v areálu Litomyšlské nemocnice se zúčastnil také radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Ilustrační foto
14.3.2019

Praha - Výstavba vedení vysokého napětí mezi Hlinskem a Poličkou a pokračování až do Svitav. Hlavní téma jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se zástupci společnosti ČEZ Distribuce. Ta v letošním roce dokončí výstavbu vedení v délce 28 kilometrů z Hlinska do Poličky. Další etapa do Svitav by měla být hotova v příštím roce. Hejtman se zároveň zajímal o způsob zvládání kalamitního stavu, který postihl de facto celé území republiky v průběhu uplynulého víkendu a počátku tohoto týdne.

Ilustrační foto
14.3.2019

Pardubice - Pardubický kraj připravuje na letošní rok řadu investic do zlepšení stavu silnic nižších tříd z různých zdrojů. Jedním z těch nejdůležitějších je Integrovaný regionální operační program a jeho 70. výzva. Do něj je zahrnuta také několikaetapová modernizace silnice II/368 na Moravskotřebovsku. Krajští radní v pondělí schválili zahájení výběrového řízení na dodavatele úseku, který je průtahem obce Krasíkov v délce necelých 2,4 kilometru. Předpokládaná hodnota investice činí podle projektové dokumentace 54 milionů včetně DPH.

Výsledky personálního auditu v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí budou nejpozději v polovině května
14.3.2019

Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání vzala na vědomí postup při výběru společnosti, která bude pro Pardubický kraj zpracovávat personální audit v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí, který je příspěvkovou organizací kraje. Výsledkem auditu by se měli radní zabývat na svém jednání v polovině května.

Tvůrci filmu včetně režiséra, kameramana,producenta a herců včetně Jakuba Prachaře spolu s partnery filmu na předpremiéře
14.3.2019

Romantická komedie o tom, že lásky je někdy málo a někdy zase moc. Jak ale poznat toho pravého? O tom mohli přemýšlet diváci pardubické předpremiéry filmu LOVEní v místě, kde se film na podzim loňského roku natáčel – v Pardubicích. Další diváci budou mít možnost film zhlédnout v kině od prvního jarního dne -  21. března.

Gymnázium Holice
14.3.2019

Pardubice - V minulém roce dokončil Pardubický kraj rekonstrukci atletické dráhy na Gymnáziu v Holicích za více než 14 milionů korun. Již při zahájení stavebních prací v roce 2017 byly zjištěny problémy vyplývající ze stavu podloží, a proto byla celá stavba po schválení prodloužení termínů dokončena až v loňském roce, avšak s nedodělkem v podobě chybějícího lajnování atletických drah. Vzhledem k tomu, že došlo k neopodstatněnému prodlení při dokončení prací v délce 12 týdnů, doporučila krajská rada zastupitelstvu odmítnout stavební firmě prominutí smluvního penále v hodnotě jednoho milionu korun.

Silnice v okolí Boříkovic je zvlněná. Kraj požaduje po stavební firmě nápravu
13.3.2019

Jedním z projektů, spolufinancovaných z evropských fondů v oblasti Králicka byla modernizace silnice III/04314 Boříkovice – Červená Voda za 50 milionů korun včetně DPH. Při přejímacím řízení dokončené stavby tohoto šestikilometrového úseku však byla zjištěna vada spočívající v nerovnosti povrchu vozovky na úsecích o celkové délce cca 1,2 kilometru. Kraj již uplatnil reklamaci u dodavatele stavby. Do konce března bude stanoven přesný rozsah oprav.

Ocenění pro Lanškroun
13.3.2019
Pardubice - Ceny vítězům 21.  ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly ve středu předány při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Pardubického kraje.  Předávajícími byli René Živný, radní odpovědný za sport, cestovní ruch a informatiku a Jaroslav Folprecht, ředitel krajského úřadu.
Centrální příjem v Ústí nad Orlicí chceme hradit z vlastních zdrojů, zní z kraje
12.3.2019

Pardubice - Významnou krajskou investicí, která bude zahájena již v letošním roce, je stavba Centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici. Vedle příprav na samotné zahájení dvouetapové stavby, řeší kraj také financování celého projektu. I díky dobrému hospodaření a úpravám projektu, se kraji zřejmě podaří celou investici zafinancovat z vlastních zdrojů oproti původnímu předpokladu čerpání úvěru Evropské investiční banky. Celkové náklady stavby I. a II. etapy bez přístrojového vybavení činí přes 446 milionů korun včetně DPH před výběrovým řízením na dodavatele stavby.

David Havlíček probíral svůj projekt elektronkového zesilovače s radním Bohumilem Bernáškem
13.3.2019
Pardubice - Asociace pro mládež, vědu a techniku (AMAVET) pořádá dnes a zítra ve spolupráci S Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice a dalšími partnery 12. ročník festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Ta je součástí Programu vytváření a rozvíjení zájmu žáků o vědecké a technické obory v Pardubickém kraji. Přihlášeno je 178 autorů v 12 projektech z nejrůznějších vědeckých a technických oborů ze středních a základních škol, kteří postoupili z okresních kol. Současně probíhá celostátní soutěž RoboRAVE, tj. soutěž v hašení svíček a přenášení míčků do zásobníku zkonstruovaným autonomním robotem, do které je přihlášeno 28 týmů.
Krajským sportovcem roku je kanoista Ondřej Rolenc. Cenu mu předal Roman Línek
13.3.2019

Výborné výsledky ve sjezdu na divoké vodě vynesly kanoistu z TJ Synthesia Pardubice Ondřeje Rolence na nejvyšší příčku mezi sportovci Pardubického kraje v loňském roce. Druhé místo obsadil plochodrážní jezdec AMK Zlatá přilba Pardubice Václav Milík a třetí skončil basketbalista BK JIP Pardubice Viktor Pulpán. Z týmů byl nejvýše oceněn futsalový fenomén FK ERA-PACK Chrudim, za ním basketbalové družstvo mužů BK JIP Pardubice a plochodrážníci z AMK ZP Pardubice.

Foto ze zahajovacího koncertu: Miloš Kolesár
12.3.2019

Pardubice – Slavnostní koncert nazvaný Radek Baborák a hosté zahájil 41. ročník hudebního festivalu Pardubické hudební jaro. Dnes světově uznávaný hornista se spolu s dalšími sólisty vrátil do svého rodného města. Jeho Pardubičané mu připravili ovace ve stoje. Doprovodila ho rovněž mezinárodně oceňovaná PKF – Prague Philharmonia.

Ilustrační foto
12.3.2019

Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání rozdělila přes 250 tisíc korun v rámci dotačního programu na podporu nestátních neziskových organizací v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému a krizového řízení. Celkově kraj na podporu konání požárních soutěží, vzdělávacích a výchovných aktivit, výročních akcí či vydávání publikací v oblasti požární ochrany a prevence vyčleňuje ročně 500 tisíc korun. Druhá polovina částky je určena na akce, které se konají ve druhé polovině roku.

Nadační fond Albert daroval projektům pro děti čtvrt milionu korun
12.3.2019

Nadační fond Albert ocenil v sídle Krajského úřadu v Pardubicích úspěšné organizace v programu Bertík pomáhá. O vítězích rozhodli na podzim svými hlasy zákazníci. Celkově nadace v regionu rozdělila mezi projekty na podporu vzdělávání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí 247 tisíc korun.

Předání čtyř fototerapeutických jednotek zakoupených Nadačním fondem Kapka naděje.
11.3.2019
Pardubický kraj - Miminko ležící pod „modrým“ světlem. Takový pohled v porodnici poznala spousta žen. Novorozenecká žloutenka je častým onemocněním dětí po narození a její závažnější formy se léčí pomocí fototerapie vydávající světlo s namodralým odstínem. Dětské oddělení Pardubické nemocnice má nyní hned čtyři nové fototerapeutické jednotky zakoupené Nadačním fondem Kapka naděje. Dnes byly slavnostně předány.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.