Aktuality

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, foto Aerodata
8.11.2018

Pardubice – Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR uspořádala svou další pravidelnou konferenci po několika letech opět v Pardubicích. Vybrala si je kvůli aktuálnímu tématu, kterým se stala veřejná prostranství, a mnoha příkladům jejich úprav z posledních let právě v našem krajském městě.

Ilustrační fotografie z DUF Přelouč
7.11.2018

Pardubice – Projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok se dotýká krajů také v oblasti sociální péče. Současná podoba návrhu vytváří například podle radního Pardubického kraje Pavla Šotoly značnou nestabilitu zejména ve dvou oblastech. A to v oblasti financování sociálních služeb a dále v oblasti výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech.

Josef Rychter a René Živný propagvali Pardubický kraj pro byznys turistiku v Londýně
7.11.2018

Tento týden se v Londýně uskutečnil další ročník veletrhu World Travel Market. Ten představuje jednu z největších obchodních událostí roku v cestovním ruchu, kam mají přístup pouze odborní návštěvníci. K navázání spolupráce se tu setkávají profesionálové ze všech odvětví cestovního ruchu. Na veletrh jsou zváni a účastní se ho také nejvýznamnější světoví nákupčí a zástupci touroperátorů s rozhodovacími pravomocemi. Premiérově se na veletrhu prezentovali i zástupci Pardubického kraje, jejichž účast na společném stánku agentury CzechTourism zajišťovala Destinační společnost Východní Čechy prostřednictvím regionální kanceláře East Bohemia Convention Bureau.

V Hlinsku se učí budoucí mlékaři
7.11.2018

Hlinsko – Setkání v hlinecké mlékárně TATRA se zúčastnil radní pro školství Bohumil Bernášek, ředitel mlékárny Jiří Tvrdík, starosta Hlinska Miroslav Krčil, vedoucí odboru školství Pardubického kraje Martin Kiss a ředitel místního gymnázia Rostislav Dvořáček. Diskutovalo se o další budoucnosti učebního oboru pro mlékaře.

MASky dostanou od kraje na projekty v území přes sedm milionů korun
7.11.2018

Chrudim - V jednacím sále chrudimského zastupitelstva se v úterý uskutečnila valná hromada Krajské sítě Místních akčních skupin Pardubického kraje. Se zástupci jednotlivých krajských MASek hovořili také hejtman Martin Netolický a krajská radní Hana Štěpánová. V rámci setkání zazněly informace týkající se aktuálního čerpání nejen evropských, ale i krajských finančních prostředků na projekty, které místní akční skupiny v kraji administrují. V rámci krajského příspěvku pro rok 2019 přislíbil hejtman částku mírně přesahující sedm milionů korun, což představuje téměř dvoumilionový nárůst. Nově budou prostředky přerozděleny dle počtu obyvatel a rozlohy každé z MASek.

Vítěz nejladší kategorie Jindřich Morávek dostává cenu od Pavla Šotoly
5.11.2018

Pardubice - Krajské kolo 11. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR se v závěru minulého týdne konalo v sále Jana Kašpara Krajského úřadu Pardubického kraje v Pardubicích. Ve třech kategoriích se utkalo 135 regionálně nejúspěšnějších soutěžících, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2 697 dětí z celého Pardubického kraje. Dětem přišel pogratulovat i radní Pavel Šotola.

 

Díky podpoře donátorů mohl Zeměkus pořídit pro své děti nové indiánské teepee, které se stalo ihned centrem života jejich lesního klubu.
5.11.2018

Za celou dobu působení Burzy filantropie v rámci Pardubického kraje se donátoři složili na podporu 301 projektů z dílen neziskových organizací v celkové výši 9 146 640 Kč.

Ilustrační foto
2.11.2018

Praha - Kolem logistického centra v České Třebové je dlouhodobě poměrně rušno. Již od samého počátku upozorňoval Pardubický kraj ústy hejtmana Martina Netolického na nedostačující silniční síť v okolí a mimořádné zatížení nákladní kamionovou dopravou. To se potvrdilo v rámci zkapacitnění podjezdů pod železniční tratí, kdy byla zdevastována objízdná trasa vedoucí přes obec Semanín. Hejtman proto ve čtvrtek jednal s novým vedením společnosti o zlepšení vzájemné komunikace a možné finanční spoluúčasti na rekonstrukci této komunikace. Zároveň se zástupci firmy hovořil o dalších rozvojových plánech a tématech spojených s přepravou nákladu obecně.

Hejtman Martin Netolický s generálním ředitelem SŽDC Jiřím Svobodou
2.11.2018

Praha - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve čtvrtek v Praze s generálním ředitelem Správy železniční a dopravní cesty Jiřím Svobodou. Hlavním tématem debaty byly připravované investiční akce SŽDC v Pardubickém kraji, mezi které patří především modernizace železničního uzlu Pardubice a Česká Třebová, ale také zdvojkolejnění trati z Pardubic do Hradce Králové. Celkově má SŽDC v kraji investiční plány za necelých 32 miliard korun.

Místo Stalinova pomníku muzeum totality, navrhuje hejtman Netolický
2.11.2018

Praha - U příležitosti 100 let výročí od vzniku Československa byla v rámci celé republiky zorganizováno mnoho vzpomínkových akcí, ale také výstav. Jednou z nich je multimediální výstava Paměť národa, která je umístěná v rozsáhlé sloupové síni pod bývalým pomníkem Josifa Vissarionoviče Stalina v Praze na Letné. Výstava se zaměřuje na období nacismu a komunismu, jimiž naše země ve 20. století prošla. Organizátorem výstavy je nezisková organizace Post Bellum. Se zástupci společnosti jednal ve čtvrtek přímo v prostorách výstavy o dalších projektech a možné krajské podpoře hejtman Martin Netolický.

Podnikavé ženy již mají v Pardubickém kraji své místo
2.11.2018

Pardubice - Ve středu 7. listopadu od 9 do 17 hodin se v krajské budově bývalé Reálky v Pardubicích představí veřejnosti třicítka podnikatelek z Pardubického kraje. Návštěvníci zde budou mít šanci prohlédnout a nakoupit si jejich výrobky – od místních delikates až po návrhářská díla v podobě oblečení a šperků. Součástí akce, na niž mohou návštěvníci zavítat zdarma, bude i autogramiáda tří úspěšných mladých spisovatelek a bloggerek, která začíná v 11 hodin.

Chce to mít základy jazyka, říkají dobrovolnice po návratu z Francie
31.10.2018

Na základě spolupráce Pardubického kraje s Regionem Centre v oblasti sociální péče a neziskového sektoru vznikl kromě jiného i program výměny dobrovolníků. Tři dívky odjely na 8 měsíců do Francie a tři mladí lidé naopak přicestovali do Pardubického kraje. Pro všechny strany to ve výsledku byla neocenitelná zkušenost. Nakonec největší bariéry nebyly kulturní, ekonomické nebo sociální, ale jazykové.

Turistická informační centra se připravují na zimní sezónu a příští rok
31.10.2018
Pardubice  – Setkání turistických a informačních center z Pardubického a Královehradeckého kraje hostil letos Pardubický kraj v pivovaru Pernštejn. Před vypuknutím zimní sezóny pracovníci marketinku cestovního ruchu ve východních Čechách ladili noty na zimu i příští rok.
Krok za krokem dostává centrální příjem v Pardubické nemocnici svojí tvář
31.10.2018

Pardubice - Přípravy na vybudování centrálních urgentních příjmů v Ústí nad Orlicí a Pardubicích pokračují. S dalším průběhem příprav pardubického projektu seznámili v pondělí hejtmana Martina Netolického generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje a.s. Tomáš Gottvald a ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková. V úterý pak proběhlo jednání všech zainteresovaných k oběma projektům s důrazem právě na projekt v Pardubické nemocnici.

První rozhledna „Hřebenovky“ je slavnostně otevřena
30.10.2018

V druhé polovině října byla slavnostně otevřena první z jedenácti rozhleden rozsáhlého projektu „Česko-polská Hřebenovka – východní část“, rozhledna na Włodzické hoře (Vladzické hoře, 758 m n. m.) v Polsku. Účastníkem projektu je i Pardubický kraj.

Senioři potřebují i v 21. století hlavně sounáležitost a informace
30.10.2018
Pardubice - Krajský úřad Pardubického kraje uspěl se svým projektem „Služby pro seniory v 21. století v Pardubickém kraji“ v dotačním řízení Ministerstva práce a sociálních věcí. Až do konce letošního roku se s tímto názvem setkají občané na řadě akcí pro seniory, jejich blízké a pečující osoby na různých místech kraje. Projekt za 770 tisíc korun dotuje ministerstvo zhruba půlmilionovou částkou, zbytek financuje Pardubický kraj.
Školu prozatím vede zástupkyně ředitele Iva Suchánková.
30.10.2018
Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém posledním jednání jmenovala na základě doporučení výběrové komise novou ředitelku Integrované střední školy technické ve Vysokém Mýtě. Stala se jí Jitka Jiskrová.
Novým tématem spolupráce s regionem Centre Val de Loire se stane kultura a umění
30.10.2018
Pardubický kraj – Partnerská spolupráce Pardubického kraje a francouzského regionu Centre Val de Loire trvá v různé intenzitě od roku 2002, tedy 16 let. V posledních čtyřech letech se věnovala především sociální oblasti, což i nadále velmi intenzivně pokračuje. Po návštěvě francouzské strany v našem kraji v minulém týdnu se začala nově rozjíždět i spolupráce v oblasti kultury.
Česká infrastruktura pro cyklisty na Labské stezce má ještě rezervy
29.10.2018
Pardubice – Krajský úřad v Pardubicích byl hostitelem konference Labská stezka 2018. Ta vede od pramenů Labe až do Hamburku a měří 1290 kilometrů po území České republiky a Německa. Z 80 procent  ji tvoří samostatná cyklostezka, další úseky jsou ve výstavbě nebo naprojektovány. Labská stezka je oblíbený turistický produkt s nabídkami služeb pro cyklisty a také dalších výletů v okolí. Tématem konference byla česko-německá výměna zkušeností a rozvoj služeb na Labské stezce.
Srdce pro Václava Havla se odráží ve stovkách zrcátek
29.10.2018
Litomyšl - Pravda a láska stále mají v naší společnosti místo. Potvrzuje to velký zájem o výzvu Více srdce pro Václava Havla. Lidé mohli zasílat nebo nosit na sběrná místa svá osobní zrcátka a projevit tím sympatie k Václavu Havlovi a k jeho idejím. Roman Švejda, Lukáš Gavlovský a Josef Pleskot, kteří za výzvou stojí, pak zrcátka instalovali kolem voskového Srdce pro Václava Havla v Zámeckém sklepení v Litomyšli. Zmnožili tak nejen Srdce, ale s každým zrcátkem do sklepení vnesli i osobní postoje všech dárců. Lidé konečnou podobu spatřili den před 100. výročím vzniku samostatné Československé republiky.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.