Aktuality

Gymnázium Holice
14.3.2019

Pardubice - V minulém roce dokončil Pardubický kraj rekonstrukci atletické dráhy na Gymnáziu v Holicích za více než 14 milionů korun. Již při zahájení stavebních prací v roce 2017 byly zjištěny problémy vyplývající ze stavu podloží, a proto byla celá stavba po schválení prodloužení termínů dokončena až v loňském roce, avšak s nedodělkem v podobě chybějícího lajnování atletických drah. Vzhledem k tomu, že došlo k neopodstatněnému prodlení při dokončení prací v délce 12 týdnů, doporučila krajská rada zastupitelstvu odmítnout stavební firmě prominutí smluvního penále v hodnotě jednoho milionu korun.

Silnice v okolí Boříkovic je zvlněná. Kraj požaduje po stavební firmě nápravu
13.3.2019

Jedním z projektů, spolufinancovaných z evropských fondů v oblasti Králicka byla modernizace silnice III/04314 Boříkovice – Červená Voda za 50 milionů korun včetně DPH. Při přejímacím řízení dokončené stavby tohoto šestikilometrového úseku však byla zjištěna vada spočívající v nerovnosti povrchu vozovky na úsecích o celkové délce cca 1,2 kilometru. Kraj již uplatnil reklamaci u dodavatele stavby. Do konce března bude stanoven přesný rozsah oprav.

Ocenění pro Lanškroun
13.3.2019
Pardubice - Ceny vítězům 21.  ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly ve středu předány při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Pardubického kraje.  Předávajícími byli René Živný, radní odpovědný za sport, cestovní ruch a informatiku a Jaroslav Folprecht, ředitel krajského úřadu.
Centrální příjem v Ústí nad Orlicí chceme hradit z vlastních zdrojů, zní z kraje
12.3.2019

Pardubice - Významnou krajskou investicí, která bude zahájena již v letošním roce, je stavba Centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici. Vedle příprav na samotné zahájení dvouetapové stavby, řeší kraj také financování celého projektu. I díky dobrému hospodaření a úpravám projektu, se kraji zřejmě podaří celou investici zafinancovat z vlastních zdrojů oproti původnímu předpokladu čerpání úvěru Evropské investiční banky. Celkové náklady stavby I. a II. etapy bez přístrojového vybavení činí přes 446 milionů korun včetně DPH před výběrovým řízením na dodavatele stavby.

David Havlíček probíral svůj projekt elektronkového zesilovače s radním Bohumilem Bernáškem
13.3.2019
Pardubice - Asociace pro mládež, vědu a techniku (AMAVET) pořádá dnes a zítra ve spolupráci S Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice a dalšími partnery 12. ročník festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Ta je součástí Programu vytváření a rozvíjení zájmu žáků o vědecké a technické obory v Pardubickém kraji. Přihlášeno je 178 autorů v 12 projektech z nejrůznějších vědeckých a technických oborů ze středních a základních škol, kteří postoupili z okresních kol. Současně probíhá celostátní soutěž RoboRAVE, tj. soutěž v hašení svíček a přenášení míčků do zásobníku zkonstruovaným autonomním robotem, do které je přihlášeno 28 týmů.
Krajským sportovcem roku je kanoista Ondřej Rolenc. Cenu mu předal Roman Línek
13.3.2019

Výborné výsledky ve sjezdu na divoké vodě vynesly kanoistu z TJ Synthesia Pardubice Ondřeje Rolence na nejvyšší příčku mezi sportovci Pardubického kraje v loňském roce. Druhé místo obsadil plochodrážní jezdec AMK Zlatá přilba Pardubice Václav Milík a třetí skončil basketbalista BK JIP Pardubice Viktor Pulpán. Z týmů byl nejvýše oceněn futsalový fenomén FK ERA-PACK Chrudim, za ním basketbalové družstvo mužů BK JIP Pardubice a plochodrážníci z AMK ZP Pardubice.

Foto ze zahajovacího koncertu: Miloš Kolesár
12.3.2019

Pardubice – Slavnostní koncert nazvaný Radek Baborák a hosté zahájil 41. ročník hudebního festivalu Pardubické hudební jaro. Dnes světově uznávaný hornista se spolu s dalšími sólisty vrátil do svého rodného města. Jeho Pardubičané mu připravili ovace ve stoje. Doprovodila ho rovněž mezinárodně oceňovaná PKF – Prague Philharmonia.

Ilustrační foto
12.3.2019

Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání rozdělila přes 250 tisíc korun v rámci dotačního programu na podporu nestátních neziskových organizací v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému a krizového řízení. Celkově kraj na podporu konání požárních soutěží, vzdělávacích a výchovných aktivit, výročních akcí či vydávání publikací v oblasti požární ochrany a prevence vyčleňuje ročně 500 tisíc korun. Druhá polovina částky je určena na akce, které se konají ve druhé polovině roku.

Nadační fond Albert daroval projektům pro děti čtvrt milionu korun
12.3.2019

Nadační fond Albert ocenil v sídle Krajského úřadu v Pardubicích úspěšné organizace v programu Bertík pomáhá. O vítězích rozhodli na podzim svými hlasy zákazníci. Celkově nadace v regionu rozdělila mezi projekty na podporu vzdělávání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí 247 tisíc korun.

Předání čtyř fototerapeutických jednotek zakoupených Nadačním fondem Kapka naděje.
11.3.2019
Pardubický kraj - Miminko ležící pod „modrým“ světlem. Takový pohled v porodnici poznala spousta žen. Novorozenecká žloutenka je častým onemocněním dětí po narození a její závažnější formy se léčí pomocí fototerapie vydávající světlo s namodralým odstínem. Dětské oddělení Pardubické nemocnice má nyní hned čtyři nové fototerapeutické jednotky zakoupené Nadačním fondem Kapka naděje. Dnes byly slavnostně předány.
Na tomto stadionu budou naši borci hrát
11.3.2019

Pardubice - Ve čtvrtek 14. března budou v Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech zahájeny 15. Světové letní hry speciálních olympiád. Zúčastnit by se jich mělo na 7 tisíc sportovců ze 170 zemí, kteří budou bojovat o sady medailí ve 24 sportech. Česká republika vysílá výpravu více než 60 účastníků. Jsou mezi nimi také sportovec Domova na zámku Bystré Michal Soukup, který posílí reprezentační fotbalové družstvo, a ředitel domova Ivo Musil, který nastoupí ve fotbalovém týmu mezi „partnery“, kteří pomáhají vytvářet hru, ale nesmí střílet na bránu.

Tělocvična orlickoústecké „umprumky“ dostane novou podlahu a obložení
11.3.2019

Pardubice - Na základě lednové návštěvy hejtmana Martina Netolického ve Střední uměleckoprůmyslové škole v Ústí nad Orlicí vznikl záměr na rekonstrukci školní tělocvičny, která kromě školní výuky slouží také sportovním klubům ve městě. Rada kraje na svém pondělním jednání schválila investiční záměr za předpokládanou částku tří milionů korun. Za ty bude v tělocvičně položena nová podlaha a obnoven dřevěný obklad po celém jejím obvodu.

Ilustrační foto
11.3.2019

Přáním každého člověka je setrvat i ve stáří či nemoci co nejdéle v přirozeném prostředí. V případě, kdy dojde ke zhoršení jeho zdravotního stavu a člověk sám již nezvládá péči o svoji osobu, vyhledává pomoc v prvé řadě u své rodiny a blízkých. V Pardubickém kraji jsou stovky takzvaně neformálních pečujících, kteří zajišťují péči o své blízké v domácím prostředí. A právě pro ně jsou určeny semináře na Krajském úřadu v Pardubicích.

Křest Vandrovní knížky, poprvé pro dva kraje
8.3.2019

Radní pro cestovní ruch Pardubického a Královéhradeckého kraje René Živný a Pavel Hečko na veletrhu cestovního ruchu Infotour 2019 v Hradci Králové společně pokřtili zbrusu nové Vandrovní knížky k soutěži Cyklopecky Východních Čech. Jedná se o vůbec první takto velkou spolupráci obou krajů na poli cykloturistiky.

První z krajských přivaděčů na D35 se začne stavět již letos.
8.3.2019

Pardubice - Napojení Českotřebovska a Orlickoústecka na páteřní komunikaci D35 a přípravy na vybudování přivaděčů. Hlavní témata jednání hejtmana Martina Netolického, starostů Litomyšle, České Třebové a Ústí nad Orlicí, Ředitelství silnic a dálnic a Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Již v letošním roce kraj zahájí modernizaci prvních dvou úseků silnice II/358 z Litomyšle do České Třebové, která je zahrnuta do memoranda kraje a státu. V příštím roce pak bude pokračovat modernizace dalšího úseku a kraj zároveň zahájí práce na druhé přivaděči z Ústí nad Orlicí do Litomyšle.

Na Příhrádku se klubou první místnosti
8.3.2019
Pardubice – Na Příhrádku, který spojuje historickou část města se zámkem, i přes zimu pokračuje rekonstrukce tří domů pro Knihovní centrum U Vokolků Krajské knihovny Pardubice. Do prvních mrazů stihli stavbaři renovovat krovy a vyměnit střešní krytiny a nyní pracují zejména na interiérech.
Do krajských nemocnic míří první sestry z Ukrajiny
8.3.2019

Pardubice - Nemocnice Pardubického kraje se v loňském roce zapojila do projektu, jehož cílem je zjednodušit a urychlit přijímání kvalifikovaných zdravotnických pracovníků z Ukrajiny. V první části projektu, který se zaměřoval na lékaře, bylo do NPK přijato 14 lékařů, kteří nastoupili na různá oddělení do Svitavské, Pardubické a Litomyšlské nemocnice. Další část projektu se zaměřuje na zdravotní sestry. První všeobecná sestra z Ukrajiny nastoupila na interní oddělení Pardubické nemocnice na začátku března. O fungování projektu a první dojmy se zajímali také hejtman Martin Netolický a krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

V Berlíně se kraj prezentuje s Dolnoslezským vojvodstvím
7.3.2019

Na nejvýznamnějším evropském turistickém veletrhu ITB Berlín se nyní představuje Pardubický kraj na společné expozici s polským Dolnoslezským vojvodstvím. První tři dny jsou určeny odborným návštěvníkům, o víkendu se otevřou brány výstaviště široké veřejnosti.

Ilustrační foto
7.3.2019

Pardubice - V sále Rady Pardubického kraje se uskutečnil další kontrolní den k přípravě Centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici. Ten je společně s dalšími významnými krajskými investicemi do oblasti zdravotnictví, dopravy či kultury zařazen na seznam staveb se zvláštním režimem. V tuto chvíli dokončil kraj demolici staveb dispečinku a garáží a podal žádost o stavební povolení. Zároveň probíhá upřesňování jednotlivých parametrů stavby a finalizace předpokládané ceny. Výběrové řízení na dodavatele by mělo být zahájeno v průběhu dubna.

Tandemová výuka matematiky na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích.
6.3.2019
Pardubice – Hodina matematiky na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích není rozhodně nudná. Studenti mohou využít moderní vybavení nové multimediální učebny, kterou spolufinancoval Pardubický kraj. Navíc v řadě hodin výuky pracují ve třídě zároveň dva pedagogové. Na takovou vyučovací hodinu  zavítal radní Pardubického kraje pro školství Bohumil Bernášek.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.