Aktuality

Východní Čechy jako krajina kultury lákaly polské turisty
31.5.2018
Pardubice - Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ) se v minulých dnech zúčastnila dvou velkých prezentačních akcí v Polsku - Mezinárodního veletrhu cestovního ruchu v Opole a Gastrofestivalu v Krakově. Krásné slunečné počasí přilákalo na obě akce spoustu návštěvníků.
Ilustrační foto
31.5.2018

Pardubice – Pardubický kraj každoročně odměňuje mimořádnou činnost pěti malých knihoven na obcích v jednom z okresů kraje, letos konkrétně v pardubickém. Návrh na ocenění, který zpracovala Krajská knihovna v Pardubicích, projednali radní a schválit ho musí ještě zastupitelé na svém červnovém zasedání.

Radní Václav Kroutil předává cenu za objev roku
31.5.2018

Pardubice – Slavnostním vyhlášením na pardubickém zámku vyvrcholil dvanáctý ročník soutěže MLS Pardubického kraje. Z celkem 117 produktů od 35 regionálních výrobců vybírala pětičlenná porota nejlepší potraviny. Oceněné výrobky bude moci veřejnost ochutnat už 8. června na Dni Pardubického kraje a 16. a 17. června na Beko Fresh festivalu v Pardubicích.

Proces výběrových řízení je již téměř u konce.
31.5.2018

Rada Pardubického kraje na svém úterním jednání jmenovala do funkce 34 ředitelů a ředitelek středních škol a školských zařízení, mezi která patří také pedagogicko-psychologické poradny a speciální školy v regionu. Několik zbývajících konkurzních řízení za účasti zástupců kraje, ale i dalších odborníků z oblasti školství a veřejné správy ještě proběhne.

Jedním z darů Policii ČR byl v roce 2014 moderní radar
31.5.2018

Pardubice - Krajští radní na svém posledním jednání schválili finanční dar Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje v hodnotě jednoho milionu korun na pořízení softwaru pro analýzu dat z videozáznamů kamerových systémů. Pokračuje tak krajská podpora v oblasti krizového řízení, a to nejen prostřednictvím vyhlášených dotačních programů pro jednotky dobrovolných hasičů obcí a ostatních složek IZS. Návrh na poskytnutí finančního daru bude předložen k projednání zastupitelstvu kraje na jeho nejbližším jednání

Jednání Správní rady Nadačního fondu Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje
31.5.2018

Pardubice - Členové Správní rady Nadačního fondu Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje jednali ve středu odpoledne v kanceláři hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Kromě rekapitulace výsledků hospodaření akademie z loňského roku řešili členové správní rady také investiční činnost v areálu v Ohrazenicích a další rozvoj akademie, které je i samotnou Fotbalovou asociací České republiky jako velmi úspěšná.

Budoucí řezníci a uzenáři budou mít nové vybavení
30.5.2018

Vybavení pro gastronomickou školu v Poličce bylo jedním z témat posledního jednání krajských radních. Zdejším žákům oboru řezník-uzenář kraj totiž pořídí nové výukové technologie v hodnotě 3,6 milionu korun.

Košíkářka a řezbář budou novými nositeli tradice kraje
30.5.2018
Pardubice – Seznam lidí, kteří mohou používat v Pardubickém kraji titul Nositel tradice, se letos opět rozšíří o dvě jména. Budou to Alena Bukvová a Bedřich Šilar, oba z Lanškrouna. Návrh na jejich zápis schválili radní kraje na základě doporučení komise pro tradiční lidovou kulturu.
Norská velvyslankyně s hejtmanem Martinem Netolickým
30.5.2018

Pardubice - Velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner navštívila Pardubický kraj. S hejtmanem Martinem Netolickým a radními Pavlem Šotolou a Václavem Kroutilem hovořila především o záležitostech vězeňství a sociálních věcí, zemědělství, životního prostředí či možné spolupráce kraje s některým regionem v této severské zemi. Norsko patří dlouhodobě mezi nejvyspělejší země na světě a může být v mnoha oblastech vzorem a mentorem. Zároveň nabízí takzvané Norské fondy, které již pomohly na mnoha místech včetně Pardubického kraje.

Hřebenovka povede i kolem kláštera na Hedči
30.5.2018
Pardubice – Finance na účast Pardubického kraje na projektu Česko-polská Hřebenovka – východní část projednávala Rada Pardubického kraje. Částku 2,5 milionu korun musí ještě schválit zastupitelstvo.
Neformální pečovatelé se mohou zdarma hlásit na konferenci
30.5.2018
V sále Jana Kašpara,  budově Krajského úřadu Pardubického kraje, se v pátek 15. června od 10 do 12 hodin, uskuteční konference o neformálních pečovatelích. Konferenci pořádá JHS – Centre, o.p.s. v rámci projektu Neformální pečovatelé v okrese Pardubice pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly.
Jednání o centrálních příjmech
30.5.2018

Pardubice - V sále Rady Pardubického kraje proběhlo další z řady kontrolních jednání týkajících se výstavby centrálních příjmů v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici. V případě Ústí nad Orlicí se nyní jedná především o řešení dopravní situace v přilehlých ulicích včetně zajištění parkování a zajištění nezbytných protihlukových opatření v areálu nemocnice. V Pardubicích pokračuje příprava dokumentace k územnímu řízení a revize jednotlivých částí projektu.

Hejtman se zástupci Česko-Středoasijské smíšené obchodní komory
30.5.2018

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal v úterý odpoledne se zástupci Česko-Středoasijské smíšené obchodní komory, která je sdružuje české a zahraniční fyzické a právnické osoby, které mají zájem na všestranné spolupráci mezi Českou republikou a zeměmi střední Asie. S prezidentem Jiřím Nestávalem a viceprezidentkou Vlastou Bohdalovou hovořil o samotném fungování organizace a možném rozvoji pardubického letiště, o které je zájem v zemích bývalého Sovětského svazu, střední Asie, ale i Černé Hoře.

Americký Texas zaplavily české vlajky, koláče a pivo. V Ennis zazářili i pardubičtí konzervatoristé
28.5.2018
52. ročníkem National Polka Festivalu vyvrcholilo turné studentů Konzervatoře Pardubice v americkém Texasu, kde již od poloviny 19. století žije početná česká komunita. Nejen pro krajany a krajanské spolky odehráli studenti v rámci festivalu několik koncertů pro tisíce návštěvníků z celých Spojených států amerických. Studenty na cestě doprovázel také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který se mimo jiné setkal se starostkou města Ennis Angie Juenemannovou a zástupci Sokola Ennis. Od starostky města obdržel při úvodním ceremoniálu také čestné občanství.
Děti za namalování návrhů etiket zdravých limonád dostaly vouchery do aquacentra
29.5.2018

Pardubice – Plavání, výtvarná soutěž, zdravá limonáda… Jak spolu tohle všechno souvisí? Díky spolupráci organizátorů pardubického Febiofestu, Pardubického pivovaru, Aquacentra Pardubice a radního pro zdravotnictví Ladislav Valtr jednoduše.

Díky Pardubickému kraji by se mohlo zjednodušit správní řízení
25.5.2018

V Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky se v pátek ve druhém čtení projednával legislativní návrh Zastupitelstva Pardubického kraje na novelizaci správního řádu, který se snaží řešit tzv. systémovou podjatost. Zastupováním všech českých krajů byl Asociací krajů České republiky pověřen hejtman Martin Netolický, který je předsedou Výboru pro veřejnou správu a legislativu AKČR. Na jednání poslanců jej zastupoval 1. náměstek hejtmana Roman Línek a s podpůrnými stanovisky vystoupili také Zuzana Ožanová za Ústavně právní výbor a Martin Kupka za Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj. 

Putovní výstava opět představuje proměny vlasti
25.5.2018

 V minulém týdnu byla v Praze na Vyšehradě slavnostně zahájena putovní výstava Má vlast cestami proměn, kterou Pardubický kraj podporuje už od roku 2015. Zahájení 10. ročníku se zúčastnil také radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Uměleckoprůmyslová škola v Ústí nad Orlicí zkouší u maturit téměř stovku studentů
25.5.2018
Ústí nad Orlicí - Maturitní maraton pokračuje. Některým studentům už dlouhé prázdniny začaly, někteří ještě musí absolvovat ústní zkoušky. Zhruba v polovině ústní části jsou i maturity na Střední škole uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí.
České stopy v Texasu. Krajané udržují češtinu i tradice Sokola
25.5.2018

V americkém Texasu žije přibližně jeden milion lidí, kteří se hlásí k českým kořenům. Jedním z nich je také Edward Janecka, soudce okresu Lafayette. V rámci hudebního turné studentů Konzervatoře Pardubice se s ním setkal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Společně s ním navštívil mimo jiné Czech Texas Heritige Center v La Grange. Následně se hejtman v Dallasu setkal se zástupci Vaclav Havel Dallas Czech School a Sokol Dallas, kteří udržují české tradice v tomto devátém nejlidnatějším americkém městě.

Opravárenské učiliště láká na TECHNOhrátkách ke studiu nejen české, ale i polské žáky
25.5.2018

Králíky – Pojem TECHNOhrátky Pardubického kraje byl ve středu na Středním odborném učilišti opravárenském (SOUo) v Králíkách trochu zavádějící. TECHNOhrátek se totiž tentokrát neúčastnili jen žáci z Pardubického kraje, ale i z kraje Olomouckého a polského Dolnoslezského vojvodství.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.