Aktuality

Ohlédnutí za 128. ročníkem Velké pardubické
15.10.2018

Vítězem Velké Pardubické se stal sedmiletý hnědák Tzigane Du Berlais v sedle s českým žokejem Janem Faltejskem.

 

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku
15.10.2018

Vysoké Mýto - Ve Vysokém mýtě si devadesát dobrovolných hasičů během tří dnů vyzkoušelo výcvik v ohňovém simulátoru Fire Dragon 7000. Jedná se o mobilní zařízení, které dokáže modelovat podmínky požáru v uzavřeném prostoru. Pardubický kraj financoval polovinu nákladů na výcvik částkou 150 tisíc korun. Druhou část zaplatily svým hasičům obce.

Dny medu
15.10.2018

Pardubice - Velké množství návštěvníků přilákaly o víkendu na tradiční Dny medu v Pardubicích. Již 19. ročníku se zúčastnili včelaři z různých koutů republiky i ze zahraničí. Pestrý průvod tanečníků, muzikantů a včelařů pozdravil v sobotu před budovou krajského úřadu také krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. Právě včelařství je jednou z oblastí, kterou kraj finančně podporuje.

V Přelouči mohli lidé zhlédnout originální divadlo o demenci
15.10.2018

Přelouč - Pod záštitou Domova u fontány se v městském kině v Přelouči uskutečnilo originální divadelní představení Tři židle, jehož autoři se snažili divákům ukázat, jak se cítí člověk s Alzheimerovou chorobou. Zároveň zde ředitelka Domova u fontány Danuše Fomiczewová poděkovala svým zaměstnancům za to, že se Domovu podařilo v roce 2018 získat ocenění 5 hvězd v rámci certifikace Značka kvality.

Přehlídka středních škol se uskutečnila v České Třebové po pětadvacáté
12.10.2018
Pravidelné přehlídky středních škol z celého Pardubického kraje se na Vyšší odborné škole a Střední škole technické v České Třebové účastnili i významní zaměstnavatelé z regionu.
Bohumil Bernášek a Jan Janypka.
11.10.2018
Investiční akce Pardubického kraje v oblasti školství se netýkají pouze mnohamilionových investic a velkých škol. Do Speciální základní školy v Litomyšli chodí padesát dětí, takže se dá říci, že se jedná o školu rodinného typu. Ty se mohou těšit z nově vymalovaných tříd a hlavně nového osvětlení.
Setkání s ředitelem ČD.
11.10.2018
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek pro oblast dopravy Michal Kortyš jednali s novým generálním ředitelem Českých drah Miroslavem Kupcem a dalšími představiteli společnosti. Ti zástupce kraje seznámili s dalšími záměry národního dopravce, a to jak obecně, tak především se zaměřením na region. Kraj v současné době jedná o smlouvě na zajištění železniční dopravní obslužnosti na příštích deset let.
Příjem žádostí do 4. výzvy kotlíkových dotací byl zahájen, další zájemci mají stále šanci
10.10.2018

Pardubice - Pardubický kraj zahájil 9. října 2018 příjem žádostí v rámci 4. výzvy kotlíkových dotací. Dotace je určena pro fyzické osoby na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Dotace se vztahuje na staré kotle v rodinných domech na území Pardubického kraje, které nesplňují třídu 3, 4 nebo 5 podle ČSN EN 303-5.

Ilustrační foto
10.10.2018

Pardubice - Jednou z významných sportovních událostí ve východních Čechách je Skiinterkriterium, které se každoročně koná v Říčkách v Orlických horách. Zdejší ski areál provozuje Ski klub Ústí nad Orlicí, jehož ředitel Jan Dufek jednal o další spolupráci s hejtmanem Martinem Netolickým.

Krajští záchranáři mají vlastní slavnostní prapor. Oslaví s ním 100 let od vzniku republiky
10.10.2018

Pardubice - Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje se od středečního rána pyšní novým slavnostním praporem, který pro svoji příspěvkovou organizaci pořídil Pardubický kraj v rámci oslav 100 let od vzniku Československa. Slavnostního předání se proto zúčastnili také hejtman Martin Netolický a krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr. Prapor, jehož základem je logo krajských záchranářů a motiv svatého Kryštofa, patrona záchranářů, poutníků, řidičů či horníků, bude využíván při slavnostních příležitostech.

Prohlídka nového způsobu vytápění
10.10.2018

Žamberk - Odborný léčebný ústav Albertinum Žamberk je od dnešního dne vytápěn nedalekou bioplynovou stanicí společnosti Kavema. Projekt za 12 milionů korun byl podpořen z Evropské unie v rámci Operačního programu podnikání a inovace. Díky tomuto novému způsobu vytápění bude léčebný ústav šetřit ročně částku 200 tisíc korun, kterou bude moci využít na investice do technologií a svého majetku.

Slavnostní otevření nového školícího centra
10.10.2018

Lanškroun - V sídle společnosti AVX v Lanškrouně bylo v úterý ráno slavnostně otevřeno nové školicí středisko, které poslouží studentům VOŠ a SŠ technické v České Třebové a dalším středním školám.  Pardubický kraj tak pokračuje v navazování užší spolupráce svých škol a významných zaměstnavatelů v regionu. Cílem je, aby se žáci vzdělávali přímo v provozech společností a tím kromě odborných zkušeností získávali také pracovní a sociální návyky. Firmy mohou zároveň již od počátku sledovat své potenciální zaměstnance, nabídnou stipendia či další kariérní růst.

Foto Jaroslav Mach
10.10.2018

Každoročně se ve sportovním areálu Pod Vinicí scházejí sportovci senioři. Pro řadu z nich, kteří slaví v daném roce svá životní jubilea, byly i tentokrát připraveny poháry za dlouholetou práci v tělovýchově a sportu. Letos předali patroni akce, 1. náměstek hejtmana Roman Línek a krajský radní René Živný, ocenění dvaceti přítomným. Hostem setkání byl světoznámý mořeplavec Richard Konkolski.

Cenu převzal správce portálu Vít Pechanec (třetí zprava) Foto Petr Manuel Ulrych C.O.T. media
9.10.2018
Pardubice/Karlovy Vary - Pardubický kraj věnuje v oblasti rozvoje cestovního ruchu na svém území mimořádnou pozornost moderním informačním technologiím. Také díky tomu bývá portál Vychodni-Cechy.info často oceňován v odborných soutěžích hodnotících regionální turistické portály. Nejnověji získal čestné uznání v kategorii Mobilní aplikace a webové stránky v soutěži TourRegionFilm 2018. Ocenění převzal správce portálu Vít Pechanec na slavnostním vyhlášení v Grandhotelu Pupp.
Valné shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v ČR se uskutečnilo v Hlinsku
9.10.2018

Pravidelné každoroční Valné shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v České republice se uskutečnilo 24. a 25. září v Hlinsku. Tato síť sdružuje 55 vybraných základních a středních škol z celé republiky, od Ostravy po Cheb, od Ústí nad Labem po Uherské Hradiště. V Pardubickém kraji jsou členy této organizace pouze tři střední a dvě základní školy.

Zbouraná jídelna s kancelářemi, která kazila výhled na zámek v hřebčíně
8.10.2018

Pardubice/Kladruby nad Labem – Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem postoupila do dalšího kola projednávání pro zápis na seznam UNESCO. To pokračovalo oficiální návštěvou expertky Mezinárodní rady pro památky a historická sídla (ICOMOS), která se uskutečnila v Kladrubech koncem srpna. Rada památky hodnotí tuto pracovní návštěvu dobře a zajistila doplnění všech požadovaných dokumentů.

Hlavní město slivovice? Jsou jím naše Biskupice.
8.10.2018

Biskupice - V Biskupicích u Jevíčka v oblasti Malé Hané se v sobotu uskutečnil jubilejní 20. ročník festivalu slivovice s názvem Biskupické kaléšek. Současně s tím se uskutečnil také 17. ročník jízdy historických velocipedistů od pálenice k pálenici. Vzhledem k tomu, že se jedná o tradiční akci, která má v kalendáři Pardubického kraje své pevné místo, zúčastnil se i letošního ročníku hejtman Martin Netolický.

Obnova unikátní polygonální stodoly v Trstěnici je dokončena. V sobotu přivítala první návštěvníky
8.10.2018

Trstěnice - V Trstěnici nedaleko Litomyšle byla v sobotu slavnostně otevřena zrekonstruovaná polygonální stodola s doškovou střechou. O záchranu památky se zasloužil Spolek archaických nadšenců. Finanční prostředky v hodnotě jednoho milionu korun na obnovu památky poskytl také Pardubický kraj, a proto na slavnostní akci nemohl chybět ani hejtman Martin Netolický.

Knihovní centrum U Vokolků bude mít do zimy nové střechy
5.10.2018

Pardubice – Lidé procházející pardubickým Příhrádkem už mohou na vlastní oči vidět některé výsledky probíhající rekonstrukce historických domů čp. 6, 7 a 8, které budou za dva roky sloužit jako detašované pracoviště Krajské knihovny s názvem připomínající významnou uměleckou rodinu Vokolkových. Pardubický kraj na tento projekt za 54 milionů korun využívá evropské fondy pro Hradecko-pardubickou aglomeraci. Stavbaři nyní provádějí výměnu střešní krytiny budov.

 

Částečná uzavírka na silnici I/43
4.10.2018

Březová nad Svitavou – Upozorňujeme řidiči na omezení provozu na silnice I. třídy č. 43 v úseku od výjezdu z obce Brněnec směr na Březovou nad Svitavou v délce cca 1. 170 m.  Důvodem jsou velkoplošné výspravy za účelem odstranění poruch vozovky. Opravy jsou naplánované od 1. října do 31. října 2018. Po tomto termínu budou na silnici I/43 prováděny pouze dokončovací práce (nové vodorovné a svislé dopravní značení). Objízdná trasa se nestanovuje. Provoz bude veden kyvadlově.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.