Aktuality

Ilustrační foto
13.6.2018

Pardubice - Příprava modernizací silnic a mostů v Pardubickém kraji v rámci Integrovaného regionálního operačního programu pokračuje. Krajská rada na svém pondělním jednání schválila výběr dodavatelů pro zpracování projektové dokumentace v případě čtyř silničních a devíti mostních projektů. Stejně jako v předchozích případech je i pro výběr zpracovatele dokumentace, tak následně stavební firmy využíváno vedle finančního také kritérium délky realizace stavby. V řadě případů je délka stavby u vítězného subjektu poloviční při zachování nízké ceny.

Ilustrační foto
14.6.2018

Pardubice - Jedním z dlouhodobých cílů Pardubického kraje je úspora finančních prostředků a také ochrana životního prostředí. Ten se snaží zajišťovat snižováním spotřeb energií a zvyšováním energetické efektivity. Rada Pardubického kraje v této souvislosti přijala na svém zasedání 11. června závěry zprávy pilotního projektu „Studie proveditelnosti automatického sběru a vyhodnocení dat o spotřebě energií v objektech v majetku Pardubického kraje, včetně pilotního ověření“, která byla zpracována Energeticko – technickým inovačním klastrem. Daný projekt byl realizován v Rehabilitačním ústavu Brandýse nad Orlicí a v Domově u fontány Přelouč.

Učni přímo v sídle společnosti Isolit-Bravo
12.6.2018

Jablonné nad Orlicí – Slavnostním podpisem memoranda mezi Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Lanškroun, Pardubickým krajem, jakožto zřizovatelem této školy, a firmou Isolit-Bravo v Jablonném nad Orlicí dnes odstartovala spolupráce, díky které budou žáci moci vykonávat skupinový odborný výcvik přímo ve firmě. Tímto nově vzniklým partnerstvím školy a firmy tak pokračuje dlouhodobá snaha kraje o provazování odborného studia s praxí.

Jednání k investicím na Zámku Pardubice
12.6.2018

Pardubice - Jednou z prioritních investičních oblastí Pardubického kraje v oblasti kultury je zvelebení Zámku Pardubice, který patří mezi nejnavštěvovanější turistické lokality v kraji. Z důvodu přesného naplánování celé rozsáhlé investice, která dosahuje přes 130 milionů korun, v závěru minulého týdne se sešel průřezový tým za účasti hejtmana Martina Netolického, 1. náměstka Romana Línka a radní Hany Štěpánové, aby projednal jednotlivé součásti rekonstrukce, které otevře zámek ještě více veřejnosti a umožní rozšíření prostor pro expozice. Závěry tohoto jednání potvrdila 11. 6. také Rada Pardubického kraje, která schválila upravený investiční zájem projektu Zámek jako pernštejnská rezidence.

Stav silnice III. třídy v Semaníně
12.6.2018
Pardubice – Pardubický kraj se dohodl s městy Česká Třebová a Letohrad, že přispějí na modernizaci silnice III/35846 a na rekonstrukci silnice III/3602 částkou po dvou milionech korun ve formě účelové investiční dotace. Ta bude zapojena do fondu investic Správy a údržby silnic Pardubického kraje, která bude projekty provádět.
Bývalá dětská chirurgie v Pardubické nemocnici ustoupí modernímu centrálnímu příjmu
12.6.2018

Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém pondělním zasedání schválila zahájení zadávacího řízení na výběr dodavatele, který zajistí demolici budovy bývalé dětské chirurgie v Pardubické nemocnici, čímž se uvolní prostor pro vybudování centrálního urgentního příjmu. Cena demoličních prací včetně přeložky inženýrských sítí a další činností činí podle zadávací dokumentace 14,5 milionu korun.

Odborný léčebný ústav Jevíčko
12.6.2018

Pardubice/Jevíčko – V Odborném léčebném ústavu v Jevíčku koluje čilý stavební ruch, který ani v dalších letech neutichne. Pardubický kraj na posledním jednání rady schválil investiční záměr na rekonstrukci střechy stravovacího pavilonu a vyzval dodavatele k podání nabídky. Předpokládané investiční náklady jsou do 3,5 milionu korun.

 

Vedoucím odboru zdravotnictví se stal Pavel Čech
11.6.2018
Pardubice- Krajští radní na svém pondělním jednání jmenovali do funkce vedoucího odboru zdravotnictví Krajského úřadu Pardubického kraje Mgr. Bc. Pavla Čecha. Ten byl doporučen výběrovou komisí, která posuzovala tři kandidáty na tuto funkci. Práce se ujme od začátku července.
Burza filantropie: dárci z Pardubicka věnovali neziskovkám přes 400 tisíc korun
11.6.2018
Pardubice - V Pardubicích byl zahájen 7. ročník dobročinné Burzy filantropie. Hned při prvním setkání byl velký důvod k radosti. Neziskovky z Pardubicka podpořilo finančními a materiálními dary celkem 14 donátorů z řad podnikatelů, firem, Pardubického kraje a města Pardubice. Výše podpory byla v součtu podpořených projektů 409 000 korun!
Sokolské sletové slavnosti 2018
11.6.2018

Pardubice - Městský atletický stadion na Dukle v Pardubicích patřil v neděli Sokolům. Jako předzvěst velkého Všesokolského sletu, který se uskuteční v červenci v Praze, se zde konaly krajské Sokolské sletové slavnosti. Kromě předvádění klasických hromadných skladeb se v rámci celodenního programu představily také sportovní oddíly a připraven byl bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Pardubický kraj podpořil organizaci krajského sletu a nákup cvičebních úborů částkou 400 tisíc korun, a proto přijel cvičence pozdravit také hejtman Martin Netolický.

Aktivní život seniorů je potřeba podporovat, říká hejtman Netolický
7.6.2018

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve čtvrtek ráno s prezidentem spolku Senioři České republiky, bývalým senátorem Vladimírem Drymlem a předsedou krajské organizace Emilem Eflerem. Spolek byl až do loňského roku znám jako Svaz důchodců České republiky a je jednou z organizací zajišťující zájmy nejstarší generace. Hlavním tématem setkání bylo kromě organizačních záležitostí zajištění zdravotní péče pro seniory v regionu.

Zasedání Ústavně právního výboru PSPČR
7.6.2018

Legislativní návrh Pardubického kraje na novelizaci správního řádu, který se snaží řešit tzv. systémovou podjatost, projednával na svém čtvrtečním jednání Ústavněprávní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na jednání poslanců návrh obhajoval hejtman Pardubického kraje a předseda Výboru pro veřejnou správu a legislativu Asociace krajů České republiky Martin Netolický.

Kadeřnice skládají závěrečné zkoušky
7.6.2018

 Pardubice – Kadeřnické řemeslo je jedním z oborů, kterému nehrozí, že by někdy úplně vymřelo. Někoho, kdo se umí ohánět s nůžkami, vytvoří na hlavě pěkný střih, vylepší barvu nebo učeše na společenskou událost, potřebuje někdy každý z nás. Zhruba čtyřicet takových absolventů každoročně odchází ze Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích.

Finále Poháru hejtmana Pardubického kraje hostil Rváčov, triumf obhájily Slatiňany
6.6.2018

Poslední májový den přinesl v útulném areálu finálový program Poháru hejtmana Pardubického kraje, ve kterém si znovu po roce vítězství připsaly Slatiňany. Každoročně je finálové odpoledne obohaceno o pestrý doprovodný program, který, kromě dvou finálových zápasů, přináší i zajímavé dovednostní soutěže pro děti. V útulném rváčovském areálu se sešla skvělá návštěva, která dokreslila celému odpoledni parádní atmosféru.

Na učebních elektrooborech žáci získávají zručnost. V praxi jsou pak hvězdami
7.6.2018

Pardubice – Instalovat, uvádět do provozu, kontrolovat, udržovat a opravovat elektrotechnická zařízení a přístroje nebo měřit a testovat různé typy elektrických strojů, elektrospotřebičů a specializovaných zařízení. To všechno umí po vyučení žáci učebních oborů na Střední průmyslové školy elektrotechnické (SPŠE).

Kraj chce opravit odbornou učebnu na kladrubské Střední škole chovu koní a jezdectví
6.6.2018

Pardubice – Jednou z dominant Pardubického kraje jsou Kladruby nad Labem se zdejším národním hřebčínem a také svým zaměřením výjimečnou Střední školou chovu koní a jezdectví. Právě ta byla tématem posledního zasedání krajských radních, kteří projednávali rekonstrukci zdejší odborné učebny, která již neodpovídá svým stavem modernímu vzdělávání.

Dančí hřbet nebo kachní prsa? Pro žáky Labské střední školy žádný problém
7.6.2018

Pardubice – O maturitách se mluví mnoho a trochu v ústraní pak zůstávají závěrečné zkoušky žáků tříletých učebních oborů. Přitom jejich náročnost by leckoho překvapila. Alespoň na Labské střední odborné škole a Středním odborném učilišti Pardubice, s. r. o. Není tak divu, že z této školy odcházejí opravdoví profesionálové.

Flóra očima autisty
6.6.2018

Ve foyeru sálu Jana Kašpara na Pardubickém kraji je k vidění výstava fotografií sedmnáctiletého nadaného mladého muže. Kenneth Paul Packard-Haas žije v Pardubicích a je studentem Anglického gymnázia. Má Aspergrův syndrom (forma poruchy autistického spektra) a v  Rodinném Integračním Centru využívá sociální službu sociální rehabilitace pro dospělé osoby. Jeho světem a spojením s přirozeným sociálním prostředím je hlavně příroda a fotografie. Ve spolupráci s Rodinným Integračním Centrem a fotografem Ianem Wiebkinem vznikl soubor fotografií, jejichž část představuje výstava  s názvem „Flóra očima autisty“.

Rozzářené dětské tváře ozdobily Dětský domov Pardubice
7.6.2018

Úžasný dětský den plný zábavy, smíchu, ale i slziček štěstí oživil areál Dětského domova Pardubice. Ten společně s Nadací Lenky a Romana Šmidberských a ve spolupráci se Základní školou a Praktickou školou Svítání uspořádal odpoledne, při kterém se zhruba sto dvacet dětí nemělo šanci nudit.

 

Pardubická muzejní noc rozsvítí muzea, galerie i nádraží
6.6.2018

Noc plná netradičních zážitků v muzeích, galeriích, nádražích a dalších objektech, to je Pardubická muzejní noc, která se letos koná v pátek 8. června od 17 do 23 hodin. Vstup zdarma a bohatý program připravily Východočeské muzeum v Pardubicích, Východočeská galerie v Pardubicích, Galerie města Pardubic, Výstavní prostor Mázhaus, Krematorium Pardubice, Muzeum Rosice nad Labem, Zelená brána a festival Trať.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.