Aktuality

Soutěž o zlatou vařečku Evropy
23.9.2016
Již pošesté organizovala škola Svítání za podpory Pardubického kraje festival Jak nám chutná Evropa. Jednotlivé školní týmy soutěžily svými kulinářskými výrobky z různých zemí o Zlatou vařečku Evropy, nechyběl ani bohatý kulturní program. Festival zahájil 1. náměstek hejtmana Roman Línek slovy: Kdo je dobře najedený, je mnohem přívětivější.
Ministryně práce a sociálních věcí jednala v Chrudimi o zaměstnanosti
23.9.2016

Chrudim - Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová – Tominová zavítala v pondělí 19. září 2016 při své návštěvě Pardubického kraje do Chrudimi. V doprovodu poslance Jana Chvojky a radní Ludmily Navrátilové se setkala se zástupci krajské hospodářské komory, úřadu práce, místních akčních skupin a charity. Tématem jednání byla problematika zaměstnanosti.

Koncert pro domácí hospicovou péči
23.9.2016
Pardubice – Na nadcházející neděli je v Holicích v kostele sv. Martina připraven benefiční koncert ve prospěch domácí hospicové péče. Pro Oblastní charitu Pardubice zazpívá od 16 hodin rychnovský Prausův pěvecký sbor.
Krajský úřad Pardubického kraje (ilustrační foto)
22.9.2016

 PardubiceJak hospodárně a férově udělují kraje veřejné zakázky? Vysvědčení českým krajům vystavili ekonomové z Univerzity Karlovy v Praze. Na webu zindex.cz poměřují všechny krajské zakázky za poslední tři roky. V hodnocení zkoumajícím velikost konkurence, porušení zákona nebo množství zakázek, zvítězil těsně Jihočeský kraj. Pardubický kraj obsadil dělené třetí místo a navíc byl označen jako „dobrý zadavatel“. V hodnocení navíc vynikl nízkým podílem uzavřených soutěží.

Údžbu na silnicích I. třídy by mohly zajišťovat kraje (ilustrační foto)
22.9.2016

Pardubice - Krajští zastupitelé schválili finanční závazek kraje pro roky 2017 a 2018 v celkové výši necelých 47 milionů korun pro zajištění spolufinancování výstavby mostu přes Labe mezi Valy a Mělicemi. Dále se zabývali Memorandem o společném postupu při zabezpečení zimní a běžné údržby silnic I. třídy a stabilním financováním železniční dopravy po roce 2020.

Portmoneum v Litomyšli
22.9.2016
Pardubice - Krajské zastupitelstvo potvrdilo rozhodnutí radních, kteří před časem doporučili odkoupení budovy Portmonea v Litomyšli, které ve 20. letech minulého století stvořil grafik a malíř Josef Váchal. V domě svého přítele Josefa Portmona tehdy nástěnnými malbami i vyřezávaným malovaným nábytkem vyzdobil dva pokoje.
Orlickoústecká nemocnice se dnes otevřela veřejnosti
22.9.2016
Pardubice/Ústí nad Orlicí – Nová tradice, otevírat jednotlivé nemocnice v kraji jednou ročně veřejnosti, dělat osvětu a prevenci a také představovat novinky na jednotlivých pracovištích, dnes úspěšně pokračovala v Ústí nad Orlicí. Zájem o návštěvu projevila řada základních i středních škol, ale přišli i lidé z veřejnosti, pro které byl na odpoledne připraven bohatý zdravotnický i kulturní program včetně závěrečné projekce filmu.
Silnice nižší třídy (ilustrační foto)
22.9.2016

Pardubice – Plán ministra dopravy Dana Ťoka, který veřejně uvedl, že kraje nedostanou na opravu silnic nižších tříd v příštím roce žádné finanční prostředky, silně znepokojil hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, který jej považuje za absurdní.

Krajské dožínky
22.9.2016

Pardubice – Svátek všech milovníků jídla, řemesel či tradic je tu. Jako každý rok se na Pernštýnském náměstí a na Zámku Pardubice představí střední školy Pardubického kraje spolu se zemědělci a potravináři. Návštěvníci se mohou těšit na tradice spojené s dožínkami, ochutnávky regionálních potravin, tlučení špačků i na vystoupení zpěvačky Kristiny. Oslavy konce léta začnou v neděli 25. a skončí v pondělí 26. září.

Světlana Jeřábková vzala ukázkové panenky na interní oddělení
22.9.2016
Pardubice – O projektu zaměřeném na důstojné umírání jednal tento týden v Litomyšli 1. náměstek hejtmana Roman Línek s pověřenou ředitelkou ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Světlanou Jeřábkovou, členkou pracovního týmu programu Přátelská nemocnice.
Olympijský park přerostl region. Dvě třetiny návštěvníků byly odjinud než z Pardubic
21.9.2016
Pardubice – Celkově 97 sportovních oddílů, 65 prezentovaných sportů, přes 40 sportovních ukázek, prezentací, exhibic a autogramiád… Takový byl průběh Olympijského parku Pardubice 2016, který dokázal přilákat stovky tisíc návštěvníků z Pardubic i okolí.
Pardubický kraj je ve využívání energetických služeb s garancí úspor aktivní
21.9.2016

Pardubice – Téměř na den přesně před deseti lety, konkrétně 29. 9. 2006, bylo podpisem tří smluv o energetických službách završeno období pečlivých příprav na realizaci energeticky úsporných opatření v 31 objektech Pardubického kraje. Byly mezi nimi 4 nemocnice, 3 ústavy sociální péče a 24 školských stavebních objektů. Zvolený koncept realizace, celosvětově známý jako Energy Performance Contracting (EPC), nebyl v té době v ČR ještě zcela obvyklý a Pardubický kraj byl vůbec prvním krajem v ČR, který jej v takovém rozsahu využil. Přesto dodnes patří tento ve své době pilotní projekt mezi první tři největší mezi všemi kraji, a to jak podle investiční náročnosti, tak i podle dosažených úspor.

Týdny pro duševní zdraví zahájeny
21.9.2016

Pardubice – Týdny pro duševní zdraví (TDZ) v Pardubickém kraji začaly 18. září v Domově na hradě Rychmburk. Následující den pokračovaly v Pardubicích. Dopoledne proběhl Seminář výměny dobré praxe, odpoledne hapenning na Třídě Míru a večer vernisář výstavy Jany Peterkové „Pohyby duše“. TDZ v našem kraji již po jednadvacáté pořádá spolek Péče o duševní zdraví ve spolupráci s dalšími organizacemi.

Netradiční marmelády či omalovánky. Podnikavé ženy lahodí všem smyslům
21.9.2016
Pardubice – Plno zajímavých výtvorů nabídla návštěvníkům dnešní prodejní výstava Den podnikavých žen Pardubického kraje. Budovu Reálky provoněly pokrmy a potraviny nejrůznějšího druhu, návštěvníci si mohli zakoupit i praktické výrobky. Některé z nich si vyzkoušeli také hejtman Martin Netolický a radní Ludmila Navrátilová.
Pásku s paní ředitelkou přestřihli také 1. náměstek hejtmana Roman Línek a radní Pavel Šotola
21.9.2016
Přelouč – Domov u fontány slavnostně otevřel nově zrekonstruovaná oddělení, která nabídnou klientům útulnější bydlení a zaměstnancům lepší zázemí. První klienti se do nových pokojů přestěhují již v říjnu.
Zvláštní cenu přebírá Ladislava Morkesová ze Svitav
21.9.2016
Pardubice/Svitavy – Již počtvrté udělovali zástupci Pardubického kraje a Národní rady osob se zdravotním postižením ceny Duhové křídlo. Keramickou plastikou s motivem duhy a andělského křídla ocenili ve svitavské Fabrice organizace a jednotlivce působící v sociálních službách a ve prospěch lidí se zdravotním postižením. Vítězi jednotlivých kategorií se staly spoluzakladatelka a dlouholetá ředitelka Střediska rané péče v Pardubicích Blanka Brandová, dobrovolnice a filantropka Hana Hromádková a Domov pod hradem Žampach. Zvláštní cenu obdržela Ladislava Morkesová z Krajské organizace Svazu postižených civilizačními chorobami.
Turistická informační centra jako recepce do území měst a obcí
20.9.2016

Litomyšl – V pondělí se konalo další společné setkání turistických informačních center (TIC) Pardubického a Královéhradeckého kraje, tentokrát v Litomyšli v Evropském školícím centru. Setkání zahájil radní Pardubického kraje René Živný, účastníky pozdravil také místostarosta města Litomyšl Michal Kortyš. Mítinku se zúčastnilo 65 zástupců TIC a zástupců destinačních managementů z obou krajů.

 

 

Modernizovaná silnice na Skuhrov
20.9.2016

Česká Třebová – Pardubický kraj v posledních dvou letech věnoval Českotřebovsku velkou pozornost a v regionu realizoval hned několik modernizací silnic a dalších dopravních staveb. Dvěma z nich byly opravy úseků silnic z České Třebové do Zhoře a z České Třebové do Skuhrova. Dnes tyto komunikace symbolicky předali do užívání řidičům představitelé Pardubického kraje i dodavatelů.

Ministerstvo obrany ocenilo krajské obce pečující o válečné hroby
20.9.2016

Pardubice – Není to tak dávno, co po celém světě zuřily války, a v nelítostných bojích umírali lidé, kteří bránili svou vlast. Na jejich památku by se nemělo zapomínat. Důstojná vzpomínka na padlé je totiž nejen projevem zasloužené úcty, ale také výstrahou před útrapami války. Obce, které si význam válečných hrdinů uvědomují a o jejich hroby náležitě pečují, ocenili zástupci Ministerstva obrany České republiky.

Kraj přivítal předsedu sněmovny Hamáčka a ministryni Marksovou
20.9.2016

Pardubice – Na jednodenní návštěvu Pardubického kraje zavítali předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Předseda Hamáček si postupně prohlédl prostory kladrubského hřebčína, pardubického letiště, Pardubické nemocnice a Integračního centra Kosatec. Ministryně Marksová zavítala do několika zařízení, která pracují v oblasti sociálních služeb.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz
KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE
U Divadla 828, 530 02 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz
KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.