Aktuality

Radní Pardubického kraje Hana Štěpánová
5.12.2016

Pardubice - Krajská radní Hana Štěpánová má dlouholeté zkušenosti z komunální politiky, jelikož od roku 2002 působila jako starostka Morašic nedaleko Litomyšle. Pracovala také jako místopředsedkyně Mikroregionu Litomyšlsko, který sdružuje 43 obcí včetně Litomyšle. Před svým nástupem do politiky učila na základní škole v Morašicích. Do její gesce spadají oblasti regionálního rozvoje, evropských fondů a inovací.

Areál bývalého výchovného ústavu v Králíkách
2.12.2016

Praha – Ve vypjaté emotivní atmosféře se dnes v Praze setkal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem a generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem. Téma bylo předem jasné. Další osud areálu bývalého výchovného ústavu v Králíkách. Tamější občané minulý týden v referendu rozhodli, že si nepřejí, aby tento areál sloužil v budoucnu jako věznice.

Reálka bude hostit tradiční adventní výstavu v režii klientů sociálních služeb
2.12.2016

Pardubice – Stalo se již tradicí, že Pardubický kraj na začátku posledního měsíce roku organizuje adventní prodejní výstavu výrobků, které vytvořili klienti poskytovatelů sociálních služeb. Ve středu 7. prosince od 10 do 17 hodin si tak budou moci návštěvníci v budově Reálky zakoupit ručně vyráběné adventní věnce, svícny a mnoho dalších hezkých předmětů. Součástí akce, která se koná pod záštitou radního pro sociální péči a neziskový sektor Pavla Šotoly, budou také vánočně laděná vystoupení.

 

Radní Václav Kroutil při tradičních dožínkách na pardubickém zámku
2.12.2016

Pardubice – Již od roku 2008 působí v pozici krajského radního pro oblast životního prostředí, zemědělství a venkova. Co čeká kraj v nejbližší čtyřech letech a kam chce posouvat oblast, za kterou v krajské samosprávě zodpovídá? Prozradil radní Pardubického kraje Václav Kroutil.

 

Loutky z expozice MLK v Chrudimi z inscenace Anička a beránek (2010), Buchty a loutky. Foto: Ondřej Kocourek
2.12.2016
Pardubice – Na 11. zasedání Mezivládního výboru pro zachování nehmotného kulturního dědictví v Addis Abebě (Etiopie) uspělo po několikaletém úsilí také české loutkářství. Společná česko-slovenská nominace „Loutkářství na Slovensku a v Česku“ byla zapsána do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO dne 1. prosince 2016.
Moravská Třebová (ilustrační foto)
2.12.2016

Pardubice – Nízká nezaměstnanost a bezpečnost. To jsou hlavní důvody, proč je Pardubický kraj podle projektu Místo pro život druhým nejlepším regionem v republice. Anketa každoročně porovnává 14 krajů včetně Prahy na základě více než padesáti kritérií. Lépe ze srovnání vyšlo právě jen hlavní město.

Studenti VOŠ a SPŠ elektrotechnické s novými tablety
2.12.2016

Pardubice – Dvacet nových tabletů do výuky věnuje společnost Foxconn svému strategickému partnerovi v oblasti středního školství - Střední průmyslové škole elektrotechnické v Pardubicích.

Krajský úřad Pardubického kraje
1.12.2016

Pardubice – Pardubický kraj stejně jako každý rok finančně podpoří činnost Informačních míst pro podnikatele, která mají svá sídla v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a České Třebové. V dohledné době se také uskuteční setkání představitelů Pardubického kraje a zástupců Krajského hospodářské komory, které bude zaměřené na možnosti vzájemné spolupráce.

Skutečně zdravá škola (ilustrační foto)
15.11.2016

Pardubice – První den podzimních prázdnin probíhal v kuchyni Základní školy Horní Jelení netradičně. Konalo se zde celodenní školení pro kuchařky, které pořádala občanská iniciativa Skutečně zdravá škola a které mělo jasný cíl. Pomoci kuchařkám zdokonalit se v přípravě zdravých a chutných pokrmů z čerstvých surovin, s absencí polotovarů a aditiv. Na programu školení byla nutričně bohatá bezmasá jídla, sladké pokrmy, jedna varianta z ryby nebo chuťově atraktivní úprava neoblíbených luštěnin či zeleniny. Vařilo se tedy z jáhel, cizrny, kuskusu, ale také sezónních surovin, např. červené řepy.

U klientů sociálních služeb už voní byty vánočním cukrovím
1.12.2016
Svitavsko – Adventní čas je jako dělaný pro návštěvy. Mnohde už svítí adventní věnce, září ozdoby a peče se cukroví. A tak, když tento týden radní Pavel Šotola ukazoval náměstku ministryně práce a sociálních věcí Petru Krčálovi, jak bydlí klienti krajských zařízení pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením v komunitním bydlení na Svitavsku, leckde právě vyndávali plech s formičkami z trouby. Ta atmosféra se s pobytem v ústavních institucích prostě nedala srovnat.
Zámek Pardubice připravil Sladké Vánoce
1.12.2016
Pardubice – Vánočně vyzdobený zámek, folklórní vystoupení, vůně tradičních dobrot, kvalitní káva a tvůrčí dílny vedené mistry svých oborů přivítají v sobotu 3. prosince návštěvníky Zámku Pardubice. Východočeské muzeum v Pardubicích už popáté pořádá Sladké Vánoce. Koná se od 10 do 17 hodin v rytířských sálech a ve výstavách Slunovrat, Vánoce, Hromnice a Starokladrubský kůň.
Ilustrační fotografie
30.11.2016

 Pardubice – V osmdesátých a devadesátých letech vzniklo nepřeberné množství hudebních hitů. Dnes je s oblibou poslouchají i ti, kteří v té době ještě ani nebyli na světě. Právě pro ně vzniká s podporou Pardubického kraje putovní studentský projekt, který bude formou videoprojekcí ty nejznámější skladby a samozřejmě jejich klipy připomínat.

Memorandum potvrdilo záměry spojené s investicí společnosti Foxconn v Pardubicích
30.11.2016
Pardubice – Záměr společnosti Foxconn investovat v Pardubicích v příštích letech miliony dolarů byl dnes podpořen trojstranným memorandem mezi společností, Pardubickým krajem a městem Pardubice. Dokument obsahuje především seznam nezbytných navazujících investic v oblasti dopravní infrastruktury, školství či zdravotní péče. Cílem je vybudovat projekt, který bude splňovat trendy moderního podnikání, ale také životního stylu a současně bude plnohodnotně využíván obyvateli našeho města.
Svatojakubská cesta potřebuje vyznačit. Hejtman bude jednat s Klubem českých turistů
30.11.2016

Pardubice – Záměr o propojení východních Čech a poutního města Santiago de Compostela ve Španělsku se posunul blíže k realizaci. Členové spolku Ultreia v minulých měsících jednali se zástupci obcí a měst na trase, nyní je potřeba vyznačit, kudy Svatojakubská cesta povede. Za tímto účelem se hejtman Martin Netolický sejde s vedením Klubu českých turistů, aby povolili rozšíření již používaného značení.   

Dobrovolníci, neziskovky, odpovědné firmy – trio, které pomáhá!
30.11.2016
Pardubice – V Pardubicích se 28. listopadu konal Galavečer oceňování dobrovolníků, neziskovek a společensky odpovědných firem. Za své výjimečné počiny, pomoc druhým a zlepšování života v Pardubickém kraji si odneslo ocenění 19 dobrovolníků, 12 firem a 5 neziskovek.
Václav Kroutil předává ocenění v soutěží Zelený ParDoubek
29.11.2016

Pardubice – V pardubickém ABC klubu a nedalekém Natura parku se v úterý uskutečnila konference věnovaná enviromentálnímu vzdělávání v Pardubickém kraji. V rámci konference byly také vyhlášeny výsledky soutěže Zelený ParDoubek, do které se přihlásilo 54 mateřských a základních škol v regionu.

V rytířských sálech jsou zachované velké částí nádherných freskových obrazů
29.11.2016
Pardubice – Pardubický kraj se bude ucházet o více než 200milionovou dotaci pro Zámek Pardubice. Ten patří mezi padesát nejvýznamnějších národních kulturních památek v republice, přičemž vedení kraje chce peníze použít mimo jiné na obnovu renesančního paláce, zpřístupnění nových míst a s tím související přestěhování stávajících sbírek do nových depozitářů v Ohrazenicích. Finanční prostředky chce kraj čerpat v následujících čtyřech letech. Záměrem je představit památku jako sídlo významného šlechtického rodu Pernštejnů.
Firmy se zajímají o projekty, které podpořily v Burze filantropie
28.11.2016
Pardubice - Na jaře tohoto roku se uskutečnila v Pardubicích Burza filantropie, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem. Jednou z podpořených organizací byla i Péče o duševní zdraví (PDZ). Jejich projekt „Zkvalitnění vybavení tréninkového bydlení pro duševně nemocné v Pardubicích“ podpořilo šest donátorů částkou v celkové výši sedmdesát tři tisíc korun. Díky tomu se podařilo nově vybavit sedm tréninkových bytů. Jeden z dárců, firma Nedcon, využil nabídky PDZ a několik jeho zástupců se přišlo podívat, jak nezisková organizace funguje a jak jejich peníze pomohly.
Prohlídka výrobků žáků střední školy
28.11.2016

Pardubice – V letošním roce slaví Střední škola obchodu, řemesel a služeb v Žamberku kulaté výročí 60 let od svého založení. Oslav významného jubilea se přímo v areálu školy, která částečně sídlí na žambereckém zámku, zúčastnil také radní Pardubického kraje pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Setkání odpůrců věznice (ilustrační foto)
26.11.2016

Pardubice - Vězení ve městě nechceme. Takto jednoznačně si lze vyložit výsledky pátečního referenda v Králíkách o záměru Ministerstva spravedlnosti zřídit v areálu bývalého výchovného ústavu vězeňské zařízení. Přes 86 procent (1348 hlasů) zúčastněných odpovědělo na položenou otázku NE, což je společně se 45 procentní účasti zároveň závazné stanovisko pro orgány města.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.