Aktuality

Dopravní terminál v České Třebové
25.8.2016

Pardubice – Krajští radní na svém dnešním jednání potvrdili návrh na rozšíření objednávky veřejné drážní dopravy na období nového jízdního řádu 2016/2017. Bude se jednat o rozšíření dopravní obslužnosti na komerční riziko dopravce a Pardubický kraj nebude nijak finančně přispívat.

25.8.2016

Pardubice – Rada Pardubického kraje na svém dnešním jednání rozhodla o nákupu ojedinělého díla Portmoneum v Litomyšli, které ve 20. letech minulého století stvořil grafik a malíř Josef Váchal. V domě svého přítele Josefa Portmona tehdy nástěnnými malbami i vyřezávaným malovaným nábytkem vyzdobil dva pokoje.

 

Kraj pokračuje v oblíbených vzdělávacích kurzech pro neziskovky
25.8.2016

Pardubice – Mimořádný ohlas vyvolaly bezplatné vzdělávací kurzy, které Pardubický kraj pod záštitou radního Pavla Šotoly v první polovině letošního roku uspořádal pro zástupce neziskových organizací v regionu. Účastníci se na nich zlepšovali například v komunikaci, vyjednávání nebo plánování času. Pro zájemce, kteří některý z kurzů nestihli absolvovat, kraj přichystal další příležitost.

Přes těžký úděl nezahořkli. Bývalí „pétépáci“ se nadále setkávají
25.8.2016

Pardubice – Za minulého režimu si zažili své, nucené práce je mnohdy poznamenaly na roky dopředu. Přesto na život nezahořkli. I přes pokročilá léta se bývalí členové Pomocných technických praporů nadále pravidelně scházejí, a dokonce pomáhají šířit osvětu o tehdejších těžkostech. Jako dnes na zasedání Ústřední rady Svazu PTP, které se mimořádně konalo v Pardubicích. Pozdravit členy svazu dorazil i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Tisková konference k čerpání evropských dotací
24.8.2016

Pardubice – Pardubický kraj si nechal zpracovat unikátní analýzu čerpání evropských dotací v programovém období 2007–2013. Jedná se o dokument, který ukazuje čerpání dotací nikoliv podle žadatele, ale podle místa reálného dopadu dotace. Na území celého kraje bylo obcemi, krajem, státem a soukromými subjekty vyčerpáno přes 38 miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci prezentoval výsledky analýzy hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Hejtman Martin Netolický v areálu chvaletické elektrárny
23.8.2016

Chvaletice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil Chvaletice. Se starostkou obce Blankou Zaklovou hovořil především o vnímání nedaleké elektrárny mezi občany, informovanosti starostů a vzájemné spolupráci. Následně si za doprovodu vedení elektrárny prohlédl celý areál a detailně se seznámil také s třímiliardovou investicí, která nyní v elektrárně probíhá.

Společná fotografie z letošního předávání cen Pardubického kraje
24.8.2016

Pardubice – Už jste navrhli svého favorita na čtvrtý ročník udělování cen Pardubického kraje? Do konce roku máte možnost ovlivnit výsledky i vy. Navrhněte zajímavé osobnosti, které mohou získat Cenu za zásluhy o Pardubický kraj nebo Cenu Michala Rabase za záchranu. Slavnostní vyhlášení a předání cen se uskuteční v první polovině roku 2017.

Slavnostní podpis smlouvy mezi SÚS PK a UPCE
24.8.2016

Pardubice – Spolupráci v oblasti podpory vzdělávání, v prezentační a publikační činnosti i vědecko-výzkumné oblasti oficiálně navázala Správa a údržba silnic Pardubického kraje s Dopravní fakultou Jana Pernera. Pardubická univerzita a krajští silničáři tak veřejně deklarují zájem na oboustranné spolupráci a podpoře partnerských vztahů.

Hejtman Martin Netolický v areálu bývalé vitky v Brněnci
22.8.2016

Pardubice – Plánované Muzeum Šoa a Oskara Schindlera v Brněnci na Svitavsku bylo tématem dnešního jednání hejtmana Martina Netolického se zástupci nadačního fondu, který má za cíl revitalizaci areálu bývalé Vitky a vybudování unikátního muzea holokaustu a památníku Oskara Schindlera.

Znační pro bezpečný rozestup vozidel (ilustrační foto)
23.8.2016

Pardubice – Již jen pár dní zbývá do začátku nového školního roku. Pardubický kraj si proto pro všechny prvňáčky v kraji připravil malý dárek v podobě praktického batůžku na přezůvky, který obsahuje mimo jiné reflexní prvky, ale také rozvrhy hodin, vystřihovací písmenka, bezpečnostní časopis od BESIPu a mnoho dalšího.

Cihelna 2016
21.8.2016

Pardubice – Další, tentokrát již 19. ročník vojensko-historické akce Cihelna je za námi. V blízkosti Vojenského muzea Králíky se jako každoročně sešli desetitisíce návštěvníků, kteří sledovali nejen rekonstrukci bojů z roku 1938, ale také dobu osvobození či ukázky moderní techniky Armády České republiky, vojenských policistů nebo kynologů. Akce se jako tradičně zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který kromě slavnostního zahájení pozdravil také rotu aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství Pardubice.

Hejtman MArtin NEtolický na slavnostním zakončení
22.8.2016

Pardubice - Včerejší den byl pro Olympijský park Pardubice posledním, tedy alespoň pro tento rok. Během 17 dní si zde návštěvníci mohli vyzkoušet přes šedesát sportovních disciplín, nechyběl však ani bohatý kulturní program například v podobě Latino festu, divadelního festivalu Pernštejn(l)ove, Festivalu chutí, vůní a řemesel, multižánrovým festivalem Friends Fest či série koncertů na Happy Season stage. Závěrečný koncert odstartoval ve 20:20 hodin na Pernštýnském náměstí, a to v režii Komorní filharmonie Pardubice. Zvolený čas slavnostního zakončení se navíc stal symbolem další olympiády, která odstartuje právě v roce 2020 v Tokiu.

Rekonstrukce Domu bratří Čapků v Budislavi
19.8.2016

Pardubice – Rekonstrukce Domu bratří Čapků v Budislavi na Litomyšlsku je zase o krok blíže. Opravy objektu, který nechal vystavět Karel Čapek, pokračují podle plánu a brzy by mohl být znovu zpřístupněn veřejnosti. V rámci kontrolního dne stavebních prací navštívil objekt hejtman Martin Netolický, který také diskutoval o budoucím využití památky.

Hejtman Martin Netolický v Dětském domově v Pardubicích
19.8.2016

Pardubice – V rámci páteční cesty po regionu navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický také Dětský domov v Pardubicích, kde diskutoval s ředitelkou Kateřinou Fialovou, která se funkce v této krajem zřizované instituci ujala letos v březnu. Prohlédl jsi také některé upravené prostory, ve kterých děti tráví volný čas.

Krasjký úřad Pardubického kraje
17.8.2016

Pardubice – Krajský úřad Pardubického kraje dlouhodobě deklaruje vstřícný přístup k poskytování informací. Některé požadavky jsou však svým rozsahem natolik náročné, že je nutné vyčlenit konkrétní pracovníky a vynaložit na zajištění odpovědi mimořádné finanční prostředky, které je však nutné požadovat po tazateli. Obdobný postup aplikoval úřad při poslední žádosti České pirátské strany.

Jiří Kejval na návštěvě Olympijského parku Pardubice
17.8.2016

Pardubice – Pardubický olympijský park dnes přivítal vzácnou návštěvu. Jednotlivá sportoviště si prohlédl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, který v doprovodu radního Pardubického kraje René Živného navštívil také informační stánek Pardubického kraje a seznámil se s přípravami na zimní olympiádu dětí a mládeže, která se v našem kraji uskuteční v roce 2018.

Tisková konference k akci Cihelna 2016
16.8.2016

Pardubice – Na tento víkend je v Králické pevnostní oblasti připraven už 19. ročník vojensko-historické akce Cihelna, jejímž tématem letos bude především mobilizace v pohraničí. V rámci Dne armády, který se dnes koná na Komenského náměstí v Pardubicích, hovořili o akci hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starostka města Králíky Jana Ponocná, generál Jaroslav Linhart, zástupce ředitele sekce podpory Ministerstva obrany, a ředitel Vojenského muzea Králíky Marek Bartoš.

Soutěž napoví, v které české škole se vaří nejlépe
19.8.2016

Brno - Ve čtvrtek 25. srpna 2016 se veřejnost dozví, v které české škole vaří nejlépe. Ve Střední škole informatiky a spojů Brno se uskuteční finále soutěže O nejlepší školní oběd, do které se letos přihlásilo 52 školních jídelen z celé České republiky. Mezi nejlepší desítku se již poněkolikáté probojovala Základní škola Svitavy, Felberova.

Handicapovaní jezdci z TJ Léčebna Košumberk absolvovali extrémní cyklistický závod
18.8.2016
Pardubice – Osmičlenné družstvo závodící pod názvem FitKoloběh vyrazilo v úterý 2. 8. 2016 na trať extrémního štafetového cyklomaratonu přes celou Českou republiku se zajížďkou do Bratislavy. Akce nesla název Metrostav HANDY CYKLO MARATON. V sobotu 6. 8. 2016 sice projel celý tým včetně tří sportovců z TJ Léčebna Košumberk cílovou rovinkou v limitu 111 hodin, ale pouze za cenu penalizace 90 hodin za vynechání pěti posledních průjezdních kontrolních stanovišť.
OBRAZEm: Armáda ČR obsadila Komenského náměstí
16.8.2016
Pardubice – Tento týden se v Pardubickém kraji nese v duchu armády a vojenské techniky. Dnes se na Komenského náměstí před Krajským úřadem Pardubického kraje prezentuje Armáda ČR se svými bojovými vozidly, technikou a moderními i historickými zbraněmi. Akce trvá až do 15. hodiny. V pátek a o víkendu pak v králické pevnostní oblasti naváže tradiční akce Cihelna 2016, která věrně přiblíží dobu mobilizace v roce 1938.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz
KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE
U Divadla 828, 530 02 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz
KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.