Aktuality

Parní lokomotivu nahradí dieselový Čmelák
1.8.2018

Plánovaná jízda historickým vlakem dne 4. srpna se bude muset obejít bez parní lokomotivy. Důvodem je dlouhotrvající sucho. Na trať bude nasazena lokomotiva „Čmelák“. ¨

 

Silnice I/35 bude u Svitav částečně uzavřena
25.7.2018
Od 6. srpna do 10. srpna bude v extravilánu obce Svitavy – Lačnov (za křižovatkou se silnicí I/43 ve směru na Olomouc) uzavřena silnice I/35.
Krajská iniciativa na změnu zákona míří k prezidentovi
18.7.2018

Legislativní návrh Pardubického kraje na novelizaci správního řádu, který se snaží řešit tzv. systémovou podjatost, schválil na svém středečním jednání Senát Parlamentu České republiky. Na jednání senátorů návrh obhajoval hejtman Pardubického kraje a předseda Výboru pro veřejnou správu a legislativu Asociace krajů České republiky Martin Netolický.

Vizualizace nové policejní služebny v Chrudimi.
16.7.2018
Za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, krajského policejního ředitele Jana Švejdara či náměstka policejního prezidenta pro ekonomiku Petra Petříka byl v pondělí odpoledne v areálu bývalé Transporty Chrudim poklepán základní kámen výstavby nové budovy Krajského ředitelství policie Pardubického kraje – Územního odboru Chrudim. Stavba za 363 milionů korun je spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu a měla by být dokončena v roce 2020.
Na klid na Dolní Moravě nově dohlédnou policisté. Kraj dal na vznik služebny 200 tisíc
16.7.2018
Na Dolní Moravě byla v pondělí za přítomnosti hejtmana Martina Netolického, krajského policejního ředitele Jana Švejdara, starosty obce Richarda Nováka a řady dalších hostů slavnostně otevřena nová policejní služebna. Vzhledem k nárůstu počtu turistů především v letních měsících je nutné v tomto středisku řešit nejen dopravní situaci, ale bezpečnost obecně. Ke vzniku služebny přispěl částkou 200 tisíc korun také Pardubický kraj. Hejtman zároveň s krajským ředitelem Policie ČR Janem Švejdarem podepsal darovací smlouvu na jeden milion korun, který bude využit na pořízení softwaru pro analýzu dat z videozáznamů kamerových systémů.
Depozitáře Regionálního muzea v Chrudimi budou energeticky úspornější
16.7.2018
Pardubice/Chrudim -  Slavnostním otevřením dvou revitalizovaných depozitářů Regionálního muzea v Chrudimi dnes začala nová etapa této kulturní instituce Pardubického kraje. 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který má na starosti investice i kulturu, tak mohl představit upravené budovy starostovi Chrudimi Petru Řezníčkovi i dalším pozvaným hostům.
Nedaleko Vysokého Mýta vzniká zoologická zahrada. Děti se zde naučí, jak se starat o životní prostředí
12.7.2018

Zoologická zahrada v Pardubickém kraji? Již brzy může být toto spojení pravdivé. Nedaleko Vysokého Mýta na rozhraní obcí Hrušová a Voštice vzniká kromě zahradnického centra také projekt Hartecká stezka, která v současné době představuje návštěvníkům téměř 50 druhů zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených. Se záměry na další rozvoj oblasti se v rámci cesty po regionu seznámil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Rekonstrukce za více než 110 milionů korun vrátí slatiňanskému zámku jeho původní ráz
12.7.2018
V rámci čtvrteční cesty po regionu navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický Státní zámek Slatiňany. Ten v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí za 112 milionů korun, na kterou v rámci Integrovaného operačního programu přispěla také Evropská unie. Zámek patří se svými 30 tisíci návštěvníky ročně mezi nejnavštěvovanější památky v regionu.
Jednání hejtmana Martina Netolického, radního Václava Kroutila a prezidenta Agrární komory ČR Zdeňka Jandejska
12.7.2018

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a radní pro oblast zemědělství, životního prostředí a venkova Václav Kroutil jednali s prezidentem Agrární komory České republiky Zdeňkem Jandejskem. Pardubický kraj s Agrární komorou spolupracuje dlouhodobě, již v roce 2012 obě strany podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci. Hlavním tématem společného jednání byla tentokrát problematika zemědělského školství. Zástupci kraje prezentovali investiční a rozvojové aktivity včetně snahy úzce provázat zemědělské podniky a školy pro zajištění dlouhodobé praktické výuky přímo ve výrobě.

V Poličce pokračují práce na unikátním učňovském pracovišti podle plánu
11.7.2018
Projekt přístavby a vybavení odborných učeben na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Poličce patří mezi největší investice do školských zařízení v Pardubickém kraji v tomto roce. Nové prostory budou sloužit zejména řezníkům, kteří zde budou moci jako jediní v kraji zpracovávat zvěřinu.
Na holické automobilní škole se začnou zateplovat dílny
10.7.2018

Pardubice – Projektem na úsporu energií se na svém posledním jednání zabývali radní Pardubického kraje. V rámci Operačního programu životní prostředí budou upraveny dílny Střední školy automobilní v Holicích, a to za více než 14 milionů korun.

Vysokomýtská „vodárna“ má nového ředitele
10.7.2018

Pardubice – Nového ředitele má nyní Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto. Na včerejším jednání jím Rada Pardubického kraje jmenovala Jiřího Skalického.

Kraj upraví celý areál bývalého učiliště v Ohrazenicích
9.7.2018
Pardubice/Ohrazenice – Areál bývalého chemického učiliště a internátu v Ohrazenicích doznává v posledních letech řady změn. Po demolici některých budov zde roste moderní muzejní depozitář. Zejména sbírkám archeologie pak bude patřit sousední starší budova, kterou čeká celková rekonstrukce. Další dva čtyřpodlažní objekty, které slouží Krajské knihovně a Východočeskému muzeu, se kraj rozhodl upravit také a nyní je čeká zateplení.
Jubilejní Smetanova Litomyšl skončila. Příští ročník bude ještě o den delší
9.7.2018
Litomyšl - Jubilejní 60. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl, který trval od 14. června do 7. července, skončil. Krásnou tečku se stalo Velké finále plné překvapení, při kterém skutečně nebyla o překvapení nouze. Večerem zněly hudební trvalky i objevy, jistoty i sázky na riziko. Nechyběly ani humorné chvíle, které diváky bavily, či soutěž. Celý večer pak zakončila píseň Ach synku, synku.
Podpořte bohdančeskou lípu na strom roku
4.7.2018

Lípu svobody vysadili dva bohdanečští učitelé spolu se svými žáky v den 50. výročí vzniku Československa. Došlo k tomu úmyslně ve 13 hodin, když byla většina bohdanečských v zaměstnání. Ve městě byla totiž umístěna sovětská vojska, proto byla velká snaha, aby tento akt proběhl klidně. Lípa za svou historii přestála četná příkoří přírody. Dnes její koruna chrání sochu sv. Jana Nepomuckého.

Ilustrační foto: Chrudimsko-Hlinecko
4.7.2018
Pardubice/Hlinsko – Od úterý 10. července do čtvrtka 12. července bude úplně uzavřena silnice I/34 v zastavěné obci Hlinsko v úseku od nároží Městského úřadu Hlinsko u Poděbradova náměstí k mostu přes řeku Chrudimku. Důvodem jsou práce na silnici, konkrétně oprava živičného krytu v rámci stavby „I/34 Chlum – Hlinsko. Prostorové parametry tohoto úseku silnice neumožňují v době realizace stavby průjezd vozidel po stavbě. Ta budou vedena objízdnými trasami.
Hradní slavnosti přilákaly na Rychmburk mnoho diváků
3.7.2018

Hrad Rychmburk ožil o víkendu tradičními Hradními slavnostmi. Vzhledem k tomu, že na hradě dosud sídlí sociální zařízení kraje pro osoby s chronickým duševním onemocněním, přivítal diváky jako hradní pán ředitel Domova na hrdě Rychmburk Jakub Vávra. Spolu s radním Pardubického kraje Pavlem Šotolou vysvětlili, jak probíhá transformace těchto sociálních služeb a začleňování klientů do komunitního bydlení, které nemá ústavní charakter. Díky tomu se i prostory samotného hradu do několika let uvolní pro jiné využití.

Kancelář Romana Línka se na půl dne proměnila v architektonický workshop.
29.6.2018

V tomto týdnu se kancelář náměstka hejtmana Romana Línka se na půl dne proměnila v architektonický workshop. Tématem setkání bylo vzájemné sladění a odsouhlasení architektonických výrazů a jednotlivých projektů v mlýnech.

Hejtman Martin Netolický přijal ve své kanceláři Michala Žáka, který reprezentoval Střední průmyslovou školu Chrudim na soutěži České ručičky.
29.6.2018
Pardubický kraj klade důraz na rozvoj školství a stranou samozřejmě nezůstávají řemeslné obory. Hejtman Martin Netolický přijal ve své kanceláři ve čtvrtek Michala Žáka, který reprezentoval Střední průmyslovou školu Chrudim na soutěži České ručičky. V celostátním finále, které se konalo ve Žďáru na Sázavou, zvítězil v oboru obráběč kovů.
Setkání zástupců Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraje, Města Ústí nad Orlicí a občanů města žijících v blízkosti Orlickoústecké nemocnice.
28.6.2018

Veřejné projednání záležitostí spojených s výstavbou centrálního urgentního příjmu v Ústí nad Orlicí bylo předmětem setkání zástupců Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraje, Města Ústí nad Orlicí a občanů města žijících v blízkosti Orlickoústecké nemocnice. Občané se seznámili s návrhem úpravy dopravy v okolí nemocnice. Cílem navrhovaných opatření je nezatížit přilehlé ulice automobilovou dopravou.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.