Aktuality

21.9.2018
Pardubice - Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček navštívil ve čtvrtek Pardubický kraj. Nejprve společně s hejtmanem Martinem Netolickým zahájil mistrovství republiky hasičů ve vyprošťování při dopravních nehodách v Chrudimi a následně jednal se členy krajské rady, a poté zástupci města Pardubic. Posledním společným bodem ministra s hejtmanem byla návštěva pardubického letiště a seznámení se s jeho zabezpečením a současným fungováním.
Jan Hamáček na jednání na Pardubickém kraji
20.9.2018
Pardubice - Samostatným tématem při návštěvě ministra vnitra Jana Hamáčka v Pardubickém kraji byla problematika financování a samotného fungování matričních úřadů měst a obcí. Původní ministerský plán na utlumování jejich činnosti, který byl předložen ještě minulé vládě, se pozastavuje a budou dále rozebírány jeho klady a zápory. Hejtman Netolický se s ministrem Hamáčkem dohodli na tom, že původní plán by finančně poškodil především menší obce.
Krajské dožínky nabídnou v neděli program na Zámku Pardubice i Pernštýnském náměstí
18.9.2018

Pardubice – Již tradičně se na Zámku Pardubice a Pernštýnském náměstí uskuteční svátek tradic a řemesel, zemědělců, potravinářů a venkova Pardubického kraje. Představí se tu také krajské organizace z oblasti kultury, sociálních věcí a školství. Krajské dožínky nabídnou v neděli 23. září třeba ochutnávky, hudební a taneční vystoupení, ale i loutkové divadlo. Program vyvrcholí koncerty Františka Nedvěda a Kataríny Knechtové.  Vstupné je zdarma.

Učni na náměstí předvedli své dovednosti
20.9.2018
Vysoké Mýto – Mezinárodní soutěž učňů v řemeslných dovednostech ŘEMESLO / SKILL 2018 se uskutečnila 18. - 20. září na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Osmého ročníku se zúčastnilo 66 soutěžících z řad zedníků, obkladačů, montérů suchých staveb, instalatérů a truhlářů z více než dvaceti škol z České republiky, Slovenska a Maďarska.
Pohár pro gymnázium Dašická
20.9.2018
Heřmanův Městec – Letošní vyhlášení XVI. ročníku Olympiády mládeže Pardubického kraje a XV. ročníku atletického čtyřboje základních škol Pardubického kraje se uskutečnilo v kinu Mír Heřmanově Městci.
Knihovny se musí měnit stejně dynamicky, jako dnešní doba
20.9.2018

Pardubice – U kulatého stolu pod názvem Knihovna – věc veřejná se na Pardubickém kraji tento týden sešli zástupci kraje, měst, obcí a samozřejmě především knihoven. Shodli se na tom, že knihovny se pozvolna začínají přizpůsobovat novým požadavkům doby, ale tento trend je zatím velmi pomalý. Vázne především na financování. V tom mají hlavní slovo samotné obce, částečně pomáhá i kraj a další partneři.

Správný starosta musí umět získat pro obec peníze. Včelákov může jít ostatním příkladem
19.9.2018

Včelákov - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v rámci pravidelných výjezdů po regionu Včelákov na Hlinecku. Se starostou Janem Pejchou jednal o investicích kraje do silnic v okolí. Kraj v září zahájil rekonstrukci první části komunikace III/3437 od křižovatky na Petrkov až po okraj Srní za částku necelých 29 milionů korun. V dalších letech by se mělo pokračovat dalšími úseky do Miřetic a na druhou stranu do Hlinska. Společně jednali také o dalších záměrech, které kraj v rámci různých dotačních titulů podpořil.

Krajská vesnice roku připravuje veřejné osvětlení a rekonstrukci místní školy
19.9.2018

Pustá Kamenice - Druhou hejtmanskou zastávkou na úterní cestě po regionu byla Pustá Kamenice, která v letošním roce získala titul krajské Vesnice roku 2018 a reprezentovala tak Pardubický kraj na celostátním finále v Luhačovicích. Se starostou obce Miroslavem Myškou jednal hejtman nejen o samotném úspěchu v soutěži, ale také investicích kraje do dopravní infrastruktury, záležitostech dopravní obslužnosti a plánovaných investicích obce včetně vybudování veřejného osvětlení.

Ikony architektury také z Pardubického kraje jsou vystaveny v pražském Mánesu
19.9.2018

Před sto lety vznikl nový stát. Kromě jiného to byla událost, která podnítila cestu k nové architektuře. Takové, která nezatížena minulostí by reprezentovala novou demokratickou společnost. Stoletá cesta československé architektury je vzrušujícím odrazem bohaté historie a stojí za to si jí připomenout. Nyní je to možné na unikátní expozici nazvané 100 let československé a pražské architektury, a to v prostorách více než symbolických – v pražské Galerii Mánes a v Národní technické knihovně Praha. Výstava potrvá do 10. října.

Prohlídka vojenské nemocnice
19.9.2018

Hradec Králové - Areál Nových kasáren v Hradci Králové patří již od 10. září plnohodnotné vojenské polní nemocnici. V rámci mezinárodního cvičení MEDICAL MAN 2018 zde cvičí přibližně 200 vojáků armád států V4 a členských států NATO. V pondělí se zde s ředitelem Agentury vojenského zdravotnictví brigádním generálem Zoltánem Bubeníkem setkal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Hlavním cílem cvičení je hodnocení jednotek zdravotnického úkolového uskupení mezinárodním hodnotitelským týmem.

Foto Bohumil Křižan
19.9.2018

Pardubice - Tento týden byl slavnostně zahájen celorepublikový festival Týdny pro duševní zdraví také v Pardubicích. Na třídě Míru mohli návštěvníci a kolemjdoucí zažít interaktivní program o duševním zdraví, užít si veselých písní skupiny HUSO či nakoupit výrobky ze sociálních podniků.

Automobil Škoda VOS ve Vysokém Mýtě
19.9.2018

Pardubice - Pardubický kraj zřizuje v kulturní oblasti čtyři muzea, krajskou galerii a knihovnu. Všechny tyto instituce se ale kromě příspěvku kraje snaží na konkrétní projekty a potřeby získávat také dotace z Ministerstva kultury a od jiných dárců. Jsou v tom velmi úspěšné, což ovšem znamená ve většině případů také nutnost spolufinancování.

Pardubický kraj ocenil pravidelné dárce krve a plazmy
18.9.2018

Pardubice – Přijít na transfúzní stanici není samozřejmostí. Dobrovolní dárci, kteří tuto cestu absolvovali sto dvacetkrát, byli oceněni Zlatým křížem II. Stupně. Slavnostního předávání se v sále Jana Kašpara účastnilo 39 dárců.

 

 

Zateplením budov muzea v Chrudimi práce nekončí
19.9.2018
Pardubice - Regionální muzeum v Chrudimi na začátku léta dokončilo zateplení a rekonstrukci budovy v Rybičkově ulici a depozitáře na Skřivánku. Tím však práce nekončí. Na vnitřní úpravy a dovybavení budov navýšil kraj rozpočet této instituce nyní o 1,3 milionu korun.
Novináři z prestižního německého magazínu připravovali reportáž na Pardubicku
18.9.2018
Pardubice - Minulý týden navštívili Pardubice dva novináři z redakce časopisu Geo Saison, který je jedničkou mezi německými cestovními magazíny a představuje objevování nových míst také jako způsob života. Ve svých článcích se reportéři tohoto magazínu vždy snaží pro čtenáře zprostředkovat radost z cestování i potěšení ze samotné četby. Nechybí ani praktické rady a doporučení, co dělat, navštívit a kde se najíst v dané destinaci.
Umění i řemesla jsou pro mnohé odsouzené důležitou terapií
18.9.2018
Pardubice - Podle obrazu s názvem Free heart (svobodné srdce) se jmenuje výstava obrazů, keramiky a hraček, které vznikly v terapeutickém centru pardubické věznice. Veřejnost se s nimi může seznámit až do 9. října v přízemních prostorách Krajské knihovny v Pardubicích na Pernštýnském náměstí.
Vysokomýtské náměstí opět po roce ožívá mladými stavaři
17.9.2018

Rekordních 68 soutěžících z více než 20 škol z České republiky, Slovenska a Maďarska změří letos své síly na vysokomýtském náměstí Přemysla Otakara II. ve stavebních profesích zedník/zednické práce, obkladač, instalatér, montér suchých staveb a truhlář. Ve dnech 18. - 20. září 2018 se tu za podpory Pardubického kraje, města Vysoké Mýto a řady sponzorů a partnerů uskuteční již osmý ročník soutěže učňů v řemeslných dovednostech.

Na některé disciplíny byl potřeba souhra jako v rodině
17.9.2018
Litomyšl - Krásné počasí přilákalo v neděli do Litomyšle na druhý ročník Dne pro pěstounství téměř šest stovek dětí a dospělých z celého Pardubického kraje. Bohatý program v zámecké zahradě a volný vstup do interaktivních stálých expozic na zámeckém návrší nabídl příjemně strávený společný čas všem generacím.
Cenu za dlouholeté mistrovství získali Jaroslava Obermaierová a Jiří Krampol
17.9.2018
Přelouč – Podzim je bohatý na významné akce, které Pardubický kraj zařadil do exkluzivního seznamu Tvář kraje a které každoročně mají krajskou podporu. Patří mezi ně i tradiční Ceny Františka Filipovského za dabing. Letos si hlavní trofeje v jednotlivcích odvezli Ivana Vaňková a Lumír Olšovský, oba za muzikál Mary Poppins. Ceny předávali také hejtman Martin Netolický a 1. náměstek pro kulturu Roman Línek.
Senioři Domova u fontány zažili indiánské léto
17.9.2018
Přelouč - Kdo do Domova u fontány 14. září zavítal, ten nelitoval. Konala se zde oblíbená zahradní slavnost, při které se senioři, jejich blízcí a všichni přítomní loučili s létem, a to opět originálně. Letošní ročník Loučení s létem, který byl pojat v indiánském duchu, sliboval nejen skvělou hudbu, ale i milé překvapení pro hosty i klienty Domova.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.