Aktuality

Ilustrační foto.
21.12.2018
Pardubice – Krajský úřad Pardubického kraje bude v pondělí 31. prosince uzavřen.
Vánoční nálada dorazila i do dětských domovů
21.12.2018
Pardubice – Na návštěvu dětských domovů v Pardubickém kraji nepřijel radní Bohumil Bernášek s prázdnou.  Tradiční návštěvu pěti dětských domovů zřizovaných krajem zakončil ve čtvrtek v Pardubicích.
Martin Netolický navštívil Rybářství Litomyšl.
21.12.2018

Litomyšl - V posledním předvánočním pracovním dni navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický Rybářství Litomyšl, které patří mezi největší v regionu. S ředitelem společnosti Oldřichem Holcmanem hovořil především o výsledcích společnosti v letošním roce a prohlubujícím se dopadům sucha na hladinu rybníků a výlov.

Setkání zástupců oblastních destinačních managementů s Destinační společností Východní Čechy.
21.12.2018

Pardubice - Ve středu 19. prosince se uskutečnilo setkání zástupců oblastních destinačních managementů s Destinační společností Východní Čechy (DSVČ). Jednání se účastnil i radní Pardubického kraje René Živný, který je zodpovědný za cestovní ruch. Na dalším ze série pravidelných pracovních setkání se řešila především problematika certifikace oblastních destinačních managementů, sběr statistických dat v cestovním ruchu a jeho úskalí při komunikaci s jednotlivými obcemi a turistickými památkami. Projednával se také plán veletrhů a prezentačních akcí na příští rok, kde ředitelka DSVČ Alena Horáková nabídla zástupcům turistických oblastí (TO) spolupráci ve formě společné prezentace na těchto akcích.

Kraj zrušením výběrového řízení na pardubickou psychiatrii nechyboval, rozhodl ÚOHS
20.12.2018

Pardubice - V sále Rady Pardubického kraje se dnes sešli zástupci Pardubického kraje a Nemocnice Pardubického kraje, aby novinářům představili souhrn toho nejdůležitějšího z oblasti zdravotnictví v regionu. Kromě finančního zdraví společnosti Nemocnice Pardubického kraje a připravovaných investic je veledůležitou zprávou pokračování příprav na vybudování psychiatrie v Pardubické nemocnici či uzavření kolektivního vyjednávání se zaměstnanci nemocnic.

Jednání krajského zastupitelstva
20.12.2018

Moravská Třebová - Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém výjezdním jednání v Moravské Třebové schválilo postup přímého zadání dvěma železničním dopravcům, se kterými bude nadále vyjednáváno o smlouvě na zajištění železniční dopravní obslužnosti po roce 2019. Obdobný postup počátkem prosince schválila krajská rada. Kraj bude nadále jednat o uzavření konkrétní smlouvy s těmito dopravci, přičemž Leo Express Tenders by na základě své nabídky zajišťoval železniční provoz na tratích 024 a 025 včetně  přesahu na území Olomouckého kraje, České dráhy pak na zbývajících tratích včetně mezikrajských spojů.

Jednání krajského zastupiteltva v Moravské Třebové
19.12.2018

Moravská Třebová - Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém úterním jednání jednomyslně schválilo rozpočet pro rok 2019. Ten bude stejně jako v předchozích letech v přebytku, který činí 181 milionů korun. Významných investičních prostředků se dočká oblast dopravy či zdravotnictví. Připravují se také významné projekty oblasti kultury, a to především v rámci pardubického zámku či Winternitzových mlýnů. O sedm milionů více získá krajský Program obnovy venkova.

Starosta Chocně Jan Ropek a hejtman Martin Netolický
19.12.2018

Choceň - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil Choceň. S novým starostou města Janem Ropkem jednal o záměru Klubu přátel kolejových vozidel vybudovat ve městě železniční muzeum v prostoru bývalé výtopny z druhé poloviny 19. století. Společně se zástupci Správy a údržby silnic pak hovořili o dopravních projektech v regionu včetně vybudování obchvatu města na silnici II/312 a modernizaci silnice II/315 směrem na Ústí nad Orlicí.

V Žamberku kraj příští rok zateplí domov mládeže střední školy
19.12.2018
Pardubice – Internát Střední školy řemesel a služeb v Žamberku projde příští rok úpravami, které zlepší jeho energetické vlastnosti. Radní tento týden vyhlásili výběrové řízení na zhotovitele stavby.
Šedesát zlatých dukátů z třicetileté války se skrývalo na Králicku
17.12.2018

Pardubice – Kulturní dědictví Pardubického kraje se letos na podzim rozrostlo o vzácný poklad šedesáti zlatých dukátů ze šestnáctého a sedmnáctého století. Depot se ukrýval jen několik málo centimetrů pod povrchem země na Králicku. Jedinečný soubor mincí, který zahrnuje i osmanské ražby, obohatí sbírky Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Nález vědecky zpracuje Východočeské muzeum v Pardubicích.

Mladý talent 2018.
17.12.2018
Pardubice – Ocenění za skvělé výsledky ze soutěží převzali ve středu 12. prosince nadaní žáci z rukou radních Bohumila Bernáška a Hany Štěpánové v sále Jana Kašpara na Krajském úřadu při příležitosti udělování cen Mladý talent Pardubického kraje. Pamětní list a odměnu ve formě peněžní poukázky si za své úspěchy odneslo 33 žáků a studentů.
Pomoc malým zakarpatským nemocnicím ve spolupráci s Pardubickým krajem pokračuje
17.12.2018
Pardubice - Koncem letošního roku mohla Oblastní charita Pardubice díky podpoře Pardubického kraje doručit na Zakarpatí další materiální pomoc nemocnicím v Tjačivu a Neresnytsi. Od začátku roku Oblastní charita dovezla do těchto nemocnic na Zakarpatské Ukrajině již více než 20 malých nákladních aut pomoci, obsahující zdravotnické potřeby, povlečení, ručníky, jednorázové pleny a kompenzační pomůcky.
Dispečink Povodí Labe
17.12.2018

Pardubice - Sucho. Slovo, které v posledních letech zaznívá v České republice s daleko větší intenzitou než kdykoliv dříve. Zmírněním dopadů tohoto neblahého fenoménu se zabývá také Pardubický kraj, a proto hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický nechal svolat poslední jednání tohoto orgánu v roce 2018 do sídla Českého hydrometeorologického ústavu a následně Povodí Labe v Hradci Králové, kde kromě seznámení se s činností navštívili členové bezpečnostní rady také pracoviště dispečinku.

Soutěže se účastní i malé obce - foto z minulého ročníku
14.12.2018

V pondělí 19. listopadu startuje další ročník populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů zahájením příjmu přihlášek. Jejich uzávěrka pak bude 18. ledna ve 14 hodin. Krajská kola se budou hodnotit od 21. ledna, krajské ceremoniály proběhnou v únoru a březnu 2019, finále celostátního kola se opět uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové, tentokrát v pondělí 1. dubna 2019.

Radní Pavel Šotola na Radě AČR
11.12.2018

Komise Rady Asociace krajů České republiky pro sociální záležitosti se minulý týden sešla v Dřítči u Pardubic. Jedním z důležitých bodů jednání bylo i financování sociálních služeb v příštím roce.

Zimní údržba je v kraji prozatím bez výraznějších problémů
14.12.2018

Ke svému jednání se v pátek netradičně v sídle Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové sešli zástupci Bezpečnostní rady Pardubického kraje. Ti kromě stabilně projednávaných bodů a zpráv jednotlivých složek IZS diskutovali také o problematice sucha a opatřeních, která by měla následky tohoto jevu zmírnit.

Dům hudby čekají tři etapy stavebních úprav, podrobnosti se už rýsují
14.12.2018

Pardubice – Úpravy exteriérů a interiérů pardubického Domu hudby rozdělil Pardubický kraj do tří etap v několika následujících letech. Na 1. etapu úprav, tedy realizaci energeticky úsporných opatření, je vše připraveno, čeká se jen na schválení dotace a vysoutěžení dodavatelské firmy. V současné době se pro Pardubický kraj dokončuje realizační projektová dokumentace 2. etapy na interiérové úpravy společenských částí včetně dovybavení tří sálů.

Silnici přes Bohdaneč můžeme převzít, když nám ji stát přenechá bez jakékoliv zátěže, říká hejtman Netolický
14.12.2018

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci jediného lázeňského města v regionu Lázní Bohdaneč, kde po podzimních komunálních volbách došlo k výrazným změnám. Starostou se stal Vladimír Šebek a jeho místostarostou Josef Štěpanovský. Ti prezentovali hejtmanovi záměr na vybudování sportovní haly, debatovali o záležitostech spojených s dopravou a záměrem na obnovení těžby v písníku v Mělicích.

Ilustrační foto
11.12.2018

Pardubice - V létě minulého roku podepsal Pardubický kraj s Ministerstvem dopravy memorandum o vzájemné spolupráci při přípravě a realizaci dálnice D35 v celé délce trasy po území Pardubického kraje a souvisejících investic na silniční síť. Toto memorandum garantuje kraji státní prostředky ve výši 2,7 miliardy korun. Pro pravidelné vyhodnocování postupu prací se schází Řídící výbor, který tvoří hejtman Martin Netolický a jeho dva náměstci spolu se zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Výstavbu přivaděčů k dálnici D35 totiž patří mezi jednu z priorit kraje a v tuto chvíli jde jejich příprava dle harmonogramu.

Školení pro starosty v režii Pardubického kraje budou pokračovat
13.12.2018
Pardubice – Pro letošní rok skončila série školení pro starosty, které pořádá Pardubický kraj, zcela zaplněným sálem na přednášce Starosta obce – jak nebýt ohrožený druh Jany Zwyrtek Hamplové. S touto podporou vzdělávání starostů, kterou před dvěma lety iniciovala radní Hana Štěpánová, chce Pardubický kraj pokračovat i v příštím roce.

Kontakty

KRAJSKÝ ÚŘAD PARDUBICKÉHO KRAJE
Komenského náměstí 125
532 11 Pardubice
tel: 466 026 111
fax: 466 611 220
posta@pardubickykraj.cz
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA PARDUBICKÉHO KRAJE
Průmyslová 450, 530 03 Pardubice
tel: 466 034 107
fax: 466 034 109
www.zzspak.cz
zzspak@zzspak.cz
 
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE
Na Spravedlnosti 2516, 530 48 Pardubice
tel: 974 561 111
fax: 974561 228
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-pdk.aspx
krp.pu@mvcr.cz
 
HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE
Teplého 1526, 530 02 Pardubice
tel: 950 570 111
fax: 950 570 108
www.hzspa.cz
epodatelna@pak.izscr.cz
SPRÁVA A ÚDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
tel: 466 052 711
fax: 466 052 734
www.suspk.cz
info@suspk.cz

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

PARDUBICKÉHO KRAJE
Mezi Mosty 1793, 530 03 Pardubice
tel: 466 052 338
fax: 466 052 347
www.khspce.cz
sekretariat@khspce.cz

KRAJSKÁ VETERINÁRNÍ SPRÁVA PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Husova 1747, 530 03 Pardubice
tel: 466 768 670
fax: 466 263 101
www.svscr.cz
kvse@svscr.cz
CELNÍ ÚŘAD PRO PARDUBICKÝ KRAJ
Palackého 2659, 530 02 Pardubice
tel: 466 797 303
fax: 466 797 320
www.celnisprava.cz
podatelna590000@cs.mfcr.cz
(C) 2011. Krajský úřad Pardubického kraje design Purpure.
Implementation CMS by CZI.